Soraka Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Soraka nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Soraka rehberi. Astral ilham ve dilekle takım arkadaşlarını hayatta tut.

Bu rehber Soraka nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Soraka hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Soraka nasıl oynanır?

Öncelikle Soraka için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Soraka ile oynarken takım arkadaşını hayatta tutabilecek seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde destek eşyalarına yönelmen gerekir. Soraka’nın oynaması kolay bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Kurtuluş

Bu pasif yetenek bu şampiyonun oynanışına çok fazla etki etmez. Sadece yaralı olan takım arkadaşlarına daha hızlı bir biçimde ulaşman konusunda sana yardımcı olur. Bu yetenekten daha farklı bir şey beklememelisin.

Q – Yıldız Yağmuru

Bu yetenek koridor aşamasında rahatsız edici hasar vermeni sağlar. Yetenekle belirli bir şampiyona hasar verdiğin zaman can yenileme kazanmış olursun. Koridor aşamasında W yeteneğini çok fazla kullanmak zorunda kalırsan buna ihtiyacın olacağından emin olabilirsin.

W – Astral İlham

Bu yetenek takım arkadaşının canını iyileştirir. Ancak bu yeteneği kendi üzerinde kullanamazsın. Q yeteneğinle bir şampiyona hasar vermen durumunda bu yeteneğin diğer özelliğini aktif hale getirmiş olursun. Canını iyileştirmiş olduğun şampiyona can yenileme kazandırırsın.

E – Ekinoks

Bu yetenek sayesinde hem hasar verebilir hem de rakip şampiyonları susturma etkisi altında bırakabilirsin. Oluşturulan alanda patlama yaşanıp hasar uygulandıktan sonra içeride kalan şampiyonlar yere çakılı bırakılır. Kullanması oldukça zor olsa bile çok etkili bir yetenektir.

R – Dilek

Bu yetenek global çalışan güçlü bir yetenektir. Tek yapman gereken tuşa basmaktır. Yeteneği kullandığın zaman haritanın neresinde olursa olsun takım arkadaşının canını yenilemeyi başarabilirsin. Skor katkısı elde etmek için mükemmel bir seçenektir.

Soraka Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Soraka için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Soraka Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Büyücülük, ikincisi için Azim seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Aery’yi Çağır olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini W-E-Q sırasına göre yükseltmelisin.

Soraka Rün

Kitle kontrolü güçlü olan bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Soraka ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap