Soraka Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Soraka nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Soraka build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Astral ilham ve dilekle takım arkadaşlarını hayatta tut.

Bu rehber Soraka nasıl oynanır sorusuna, Soraka build, Soraka eşya ve Soraka rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon yüksek hareketlilik kabiliyetiyle dikkat çeker. Güçlü kitle kontrolüne sahip bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Soraka Sezon 9 Build

Bu sezon Soraka için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere büyü hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra alt koridordaki takım arkadaşını taşımanı sağlayacak tercihler yapmalısın.

Soraka için eşya seçimleri konusunda destek eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması kolay olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Soraka – Benzer Şampiyonlar
Nami Janna Sona Lulu Karma

Soraka Rün (Rune)

Soraka için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Soraka için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Büyücülük ve ikinci rün yolu olarak Azim şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Aery’yi Çağır seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Büyücülük) Rün (Azim) Nitelik

Soraka Eşyalar (Item)

Soraka eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Soraka Yetenekler

Bu kısımda en iyi Soraka sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak W yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra Q yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 8 > 10 > 12 > 13

(W) 2 > 4 > 5 > 7 > 9

(E) 3 > 14 > 15 > 17 > 18
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih kısa süreliğine kalkan kazanmanı sağlayan Bariyer büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Bariyer

Soraka nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneğine sahiptir. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu işlevsel hasar ve büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Soraka özellikle oyunun erken ve orta evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Kurtuluş

Bu pasif yetenek bu şampiyonun oynanışına çok fazla etki etmez. Sadece yaralı olan takım arkadaşlarına daha hızlı bir biçimde ulaşman konusunda sana yardımcı olur. Bu yetenekten daha farklı bir şey beklememelisin.

Q – Yıldız Yağmuru

Bu yetenek koridor aşamasında rahatsız edici hasar vermeni sağlar. Yetenekle belirli bir şampiyona hasar verdiğin zaman can yenileme kazanmış olursun. Koridor aşamasında W yeteneğini çok fazla kullanmak zorunda kalırsan buna ihtiyacın olacağından emin olabilirsin.

W – Astral İlham

Bu yetenek takım arkadaşının canını iyileştirir. Ancak bu yeteneği kendi üzerinde kullanamazsın. Q yeteneğinle bir şampiyona hasar vermen durumunda bu yeteneğin diğer özelliğini aktif hale getirmiş olursun. Canını iyileştirmiş olduğun şampiyona can yenileme kazandırırsın.

E – Ekinoks

Bu yetenek sayesinde hem hasar verebilir hem de rakip şampiyonları susturma etkisi altında bırakabilirsin. Oluşturulan alanda patlama yaşanıp hasar uygulandıktan sonra içeride kalan şampiyonlar yere çakılı bırakılır. Kullanması oldukça zor olsa bile çok etkili bir yetenektir.

R – Dilek

Bu yetenek global çalışan güçlü bir yetenektir. Tek yapman gereken tuşa basmaktır. Yeteneği kullandığın zaman haritanın neresinde olursa olsun takım arkadaşının canını yenilemeyi başarabilirsin. Skor katkısı elde etmek için mükemmel bir seçenektir.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar yetenek kitinden en iyi şekilde faydalanmasını sağlayan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Kitle kontrolü güçlü olan bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Soraka ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap