Sona Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Sona nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Sona rehberi. Baskın akoru kullan ve kreşendo ile rakibin işini bitir.

Bu rehber Sona nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Sona hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Sona nasıl oynanır?

Öncelikle Sona için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Sona ile oynarken takım arkadaşına destek olabileceğin seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde dayanıklı destek eşyalarına yönelmen gerekir. Sona’nın oynaması kolay bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Baskın Akor

Bu pasif yetenek güçlü olmanı sağlayan en önemli yetenektir. Yüksek derecede hasar vermeni sağlar ve aynı zamanda belirli etkileri rakibe uygulamana yardımcı olur. Her kombinasyon farklı şeyler kazanmanı sağladığı için doğru yerde doğru hamleyi yapabilmen gerekir.

Q – Cesaret İlahisi

Bu yetenek rahatsız edici hasar vermeni sağlayan yetenektir. Pasif yeteneğin kullanıma hazırsa yüklü miktarda hasar vermen mümkün olabilir. Bu yetenek sayesinde rakipleri hasar takasından uzak tutabilirsin.

W – Metanet Aryası

Bu yetenek özellikle oyunun son evresinde daha etkilidir. Başlangıçta iyileştirme niteliği az kalsa bile zaman geçtikçe çok daha güçlü hale gelir. Takım savaşlarında ve aynı zamanda koridor aşamasında en çok ihtiyaç duyacağın yeteneklerden biridir.

E – Sürat Şarkısı

Bu yetenek sayesinde kaçan rakibi yakalayabilir veya rakipten kaçabilirsin. Hızlı bir şekilde takım arkadaşlarını anlık hamlelerden geri kaçırabilirsin. Hatta pasifin yükleri hazırsa kaçma olasılığın neredeyse maksimum seviyededir.

R – Kreşendo

Bu yetenek oyun değiştirebilen etkiye sahiptir. Bu şampiyonun çok güçlü bir destek şampiyonu olmasını sağlayan en önemli etkendir. Kullanması zordur ama etkisi çok büyüktür. Rakipleri doğru konumdayken yakalarsan takımına büyük bir iyilik yapmış olursun.

Sona Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Sona için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Sona Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Büyücülük, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Aery’yi Çağır olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-W-E sırasına göre yükseltmelisin.

Sona Rün

Çok yönlü olan bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Sona ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Yorum Yap