Sivir Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Sivir nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Sivir build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Tabana kuvvet av peşinde koşup rakipleri avlayın.

Bu rehber Sivir nasıl oynanır sorusuna, Sivir build, Sivir eşya ve Sivir rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon takım savaşlarında sahip olduğu hasar potansiyeliyle öne çıkar. Çok rahat bir şekilde minyon temizleyen bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Sivir Sezon 9 Build

Bu sezon Sivir için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere fiziksel hasar vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra yeteneklerinle maksimum hasara ulaşmanı sağlayacak tercihler yapmalısın.

Sivir için eşya seçimleri konusunda maksimum hasar eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Sivir – Benzer Şampiyonlar
Kindred Jhin Miss Fortune Jinx Draven

Sivir Rün (Rune)

Sivir için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Sivir için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak İsabet ve ikinci rün yolu olarak İlham şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Ölümcül Tempo seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (İsabet) Rün (İlham) Nitelik

Sivir Eşyalar (Item)

Sivir eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Sivir Yetenekler

Bu kısımda en iyi Sivir sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra W yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 3 > 8 > 10 > 12 > 13

(E) 2 > 14 > 15 > 17 > 18
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih bir anda canını iyileştirmeni sağlayan Şifa büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Şifa

Sivir nasıl oynanır?

Bu şampiyon anlık hamlelerden geri kaçınma ve hızlı minyon temizleme becerilerine sahiptir. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu fiziksel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Sivir özellikle oyunun orta evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Tabana Kuvvet

Bu pasif yetenek sayesinde ekstra hareketliliğe sahip olursun. Bir rakibe yeteneklerin veya basit saldırıların ile hasar verdiğin zaman ekstra hareket hızı kazanırsın. Çok iyi bir pasif yetenek olmasa bile koridor aşamasında çeşitli kurnazlıklar yapma konusunda sana katkı yapabilir.

Q – Bıçaklı Bumerang

Bu yetenek basit bir beceri atışıdır. İleriye doğru fırlattığın bumerang sana geri dönüş yapar. Yetenek kitinde yer alan en yüksek hasara sahip yetenektir. Oyunun başlangıcında mana kullanım bedeli çok yüksek olduğu için bu yeteneği kullanırken ekstra dikkatli olmalısın.

W – Seken Atış

Bu yetenek, bu şampiyon ile özdeşleşmiş bir yetenektir. Aktif hale getirdiğin zaman bir sonraki üç basit saldırın yakındaki düşmanlara sıçrar. Kritik vuruşlar ile bu yeteneği bir araya getirdiğin zaman ekstra hasar potansiyeline ulaşmayı başarabilirsin.

E – Büyü Kalkanı

Bu yetenek sana bir kalkan kazandırır. Bu kalkan sana karşı kullanılacak bir sonraki yeteneği engelleyecek ve karşılığında sana mana verecektir. Koridor aşamasında kitle kontrolü yeteneklerine karşı ayakta durmanı sağladığından zamanında kullanım oldukça önemlidir.

R – Av Peşinde

Bu yetenek anlık olarak çok yüksek hareket hızına sahip olmanı sağlayan yetenektir. Bu yeteneği takım savaşlarına katılmada veya geri kaçınmada kullanabilirsin. Yetenek sadece seni değil yakınında olan takım arkadaşlarını da etkiler. Stratejik kullanımı son derece önemlidir.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar yetenek kitinden en iyi şekilde faydalanmasını sağlayan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Hasar potansiyeli yüksek bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Sivir ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap