Singed CT » Singed Counter

Singed karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak üst koridor bölgesinde seçilen bu şampiyonu durdurmak için Singed CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Singed için güncel build arıyorsan Singed build kısmına göz atabilirsin. Bu içerikte sadece Singed CT konusunda bilgiler yer alır.

Singed counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Singed counter konusunda yardımcı olacaktır.

Singed CT (Singed Counter)

Singed Counter / Singed CT
Darius Garen
Darius Mordekaiser Renekton Kled Garen

Singed genel olarak karşıdan gelen ilk minyon dalgasını ormana doğru yönlendirmeye çalışır. Buna engel olmanın basit bir yolu vardır. Minyon birliklerine eşlik etmeli ve koridora onlarla birlikte gelmelisin. Çünkü Singed aynı anda hem seninle hem onlarla mücadele edemeyecek kadar güçsüzdür. Koridora geç döneceği için ekstra kaybı olacaktır.

Singed koridoru sürekli olarak ittirmeyi tercih ederse ona uygun şekilde karşılık vermeye çalışman önemlidir. Genel olarak seni çok yoğun bir minyon dalgasıyla baş başa bırakmaya çalışacaktır. Bu sayede kule altında bile olsa sana baskı kurmayı başaracaktır. Bunun olmasına izin verirsen koridorun hakimiyeti neredeyse tamamen ona kazandırmış olursun.

Singed özellikle menzilli saldırılara karşı problem yaşar. Mücadeleye girebilmek için genelde sana yakınlaşması gerekir. Agresif bir oyun tarzını uygulamaya çalışırsa bunun için savunmadan biraz ödün vermesi gerekecektir. Bu fırsatı kullanarak onu rahatsız etmeli ve takım arkadaşından destek alarak uygun zamanlarda baskın düzenlenmesini sağlamalısın.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Singed için oyun kazanmasının silahı proxy farm adı verilen yöntemdir. Bunu oyunda çok az şampiyon yapabilir. Basit bir biçimde rakibin iki kulesinin arasına girer ve minyon dalgalarını burada karşılarsın. Karşı ormandaki şampiyon sana doğru geldiğinde ise bir şey kaybetmemiş olursun ama baskın denemesinde karşı takıma çok şey kaybettirebilirsin.

Alan hasarı verebildiğinden ve genel olarak koridorda kalma açısından muazzam yeteneklere sahip olduğundan proxy farm onun işidir. Özellikle elinde minyon dalgası temizleme konusunda güçsüz şampiyonlar varsa bu Singed’ın işine gelecektir. Minyon dalgalarını iyi bir şekilde yönetebilirsen Singed’ın etkisini kırmayı başarabilirsin.

Oyunun orta ve son evresinde Singed’ı takım savaşı yapmaya zorlaman gerekir. Bu şampiyonun yetenekleri takım savaşı için pek uygun değildir. Bu nedenle onu hata yapmaya zorlamalı ve etkisiz olduğu alanda tutmaya çalışmalısın. Kitle kontrol etkilerinden yararlanarak onu kolayca etkisiz hale getirebilirsin.

Potansiyel

Singed 6. seviye olduğunda R yeteneğini açmış olur. Bu yetenek ona yetenek gücü, hareket hızı, dayanıklılık, can yenileme ve mana yenileme konusunda çeşitli avantajlar sunar. Singed yeteneğini aktif ettiği zaman onunla fazla vakit kaybetmemelisin. Çünkü bu kaynaklarını yok yere kullanman anlamına gelecektir. Yeteneğin aktiflik süresi sona erdiğinde ona doğru hamle yapabilirsin.

Singed temel eşyalarını tamamladıktan sonra kovalaması zor bir şampiyon haline dönüşür. Onu ancak çok güçlü kitle kontrolü etkileriyle durdurabilirsin. Kaçmaya çalışan bir Singed’ı kovalamak gibi bir hata yapmamalısın. Bunun yerine daha farklı hedeflere odaklanmalısın. Takım savaşında Singed’ın etkisinin düşük olacağını aklına getirmeli ve takımına katkı yapmaya çalışmalısın.

Singed’ın alacağı üçüncü eşya çok önemlidir. Bunun temel sebebi yapacağı seçimle oyun tarzını ortaya koyacak olmasıdır. Görkemli Zafer (Righteous Glory) eşyasını alırsa ileri doğru hamle yapma konusunda bir fırsat elde etmiş olur. Ancak sana doğru koşarken kitle kontrol etkisi yeteneklerinle onu durdurabileceğini unutmamalısın.

Bu Singed counter rehberi sayesinde Singed karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Singed için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Yorum Yap