Singed Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Singed nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Singed build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Delilik iksirini iç ve zehirli izle işi bitir.

Bu rehber Singed nasıl oynanır sorusuna, Singed build, Singed eşya ve Singed rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon oyun çevirebilme becerisiyle ön plana çıkar. Her zaman kullanışlı olabilecek bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Singed Sezon 9 Build

Bu sezon Singed için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere büyü hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra yetenek kitinden ekstra verim almanı sağlayacak tercihler yapmalısın.

Singed için eşya seçimleri konusunda eşsiz eşyalara yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Singed – Benzer Şampiyonlar
Graves Gangplank Fiddlesticks Teemo Nidalee

Singed Rün (Rune)

Singed için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Singed için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Büyücülük ve ikinci rün yolu olarak İlham şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Aery’yi Çağır seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Büyücülük) Rün (İlham) Nitelik

Singed Eşyalar (Item)

Singed eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Singed Yetenekler

Bu kısımda en iyi Singed sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra E yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 3 > 5 > 7 > 9

(W) 4 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 3 > 8 > 10 > 12 > 13
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih haritada istediğin yere hızlıca geçiş yapmanı sağlayan Işınlan büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Işınlan

Singed nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneğine ve tank olabilme becerisine sahiptir. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Singed özellikle oyunun orta evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Akışkan Zehir

Bu pasif yetenek biraz garip ve aynı zamanda kullanışsız gibi gözüken bir yetenektir. Ancak, oyun sonuna doğru diğer hız etkileri ile bir araya getirildiğinde farkını ortaya koyar. Rakibi yakalamak için sana bir dizi avantajlar sunar.

Koridor aşamasında rakibi bir anda geri atabilmek için son derece kullanışlıdır. Çünkü koridor aşamasında rakibi yakalayıp geri atma menziline girmek çok kolay değildir. Bu pasif yetenek rakibi yakalamaya yardımcı olur.

Q – Zehirli İz

Bu yetenek temel hasar yeteneğindir. Özelliği hasar verme konusunda sana yardımcı olması değildir. Daha çok minyon dalgalarını temizleme konusunda kullanışlıdır. Çünkü etrafa salmış olduğu zehir işi bitirmene yetecektir.

Bu yeteneği kullanırken sürekli aç kapa yapmalısın. Minyon kalmadığı zaman açık tutmanın bir anlamı yoktur. Takım savaşlarında seni kovalayan rakibi cezalandırmak için oldukça kullanışlıdır. Koridor aşamasında rakibe ufak ufak hasarlar vermek için idealdir.

W – Kuvvetli Zamk

Bu yeteneğin iyi şekilde kullanılması önemlidir. Koridor aşamasında rakibi yakalamak için ihtiyacın olan en önemli yetenektir. Kullanım şekli oldukça basittir. Ne yapıp edip yapıştırıcıyı hedef şampiyonun koşu yoluna doğru atmalısın.

Bu yetenek takım savaşlarında da benzer etkiye sahiptir. Tek farkı birden fazla şampiyonu etkilemesi ve bir anlamda rakibin hareket alanını kısıtlamasıdır. Takım savaşı başlamadan önce bunu başarabilirsen işini kolaylaştırmış olursun.

E – Tut Savur

Bu yetenek sahip olduğun en güçlü kitle kontrol becerisidir. Bu yeteneği genellikle oyuncular hedef almadan kullanırlar ve çok büyük hata yaparlar. Sen bu tür oyunculardan biri olmamalısın. Doğru kombinasyon ile etkili olmayı başarmalısın.

Yapman gereken W yeteneğini kullanıp rakibin hareketini kısıtlamak ve ardından bu yeteneği kullanarak onu tekrardan yapışkanın içine atmaktır. Bunu başarabilirsen hemen hemen her hedefi etkisiz hale getirebilme şansına sahip olursun.

R – Delilik İksiri

Bu yetenek özel yeteneğindir. Koridor aşamasında veya takım savaşlarında her noktada işe yarayabilen çok kullanışlı bir yetenektir. Takım savaşlarına başlamadan önce bu yeteneği aktif ettiğinden emin olman gerekir.

Bu build ile elde ettiğin ekstra hareket hızını en iyi şekilde optimize etmek için bu yetenekten faydalanmayı düşünmelisin. Etki süresi oldukça iyi olduğu için birçok ölümcül saldırıdan korunmayı başarabilirsin. En önemlisi takım savaşlarında rakibin sinirini bozabilirsin.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar yetenek kitinden en iyi şekilde faydalanmasını sağlayan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Her zaman kullanışlı olabilen bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Singed ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap