Shyvana Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Shyvana nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Shyvana rehberi. Ejderin öfkesini göster, alevli nefesle yok et.

Bu rehber Shyvana nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Shyvana hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Shyvana nasıl oynanır?

Öncelikle Shyvana için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Shyvana ile oynarken doğru zamanda doğru yerde olmanı sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde dayanıklı düello eşyalarına eşyalarına yönelmen gerekir. Shyvana’nın oynaması kolay bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Ejderkanının Hiddeti

Bu pasif yetenek duruma bağlı olarak sana güç kazandıran bir yetenektir. Bir ejder öldürdüğünde veya takım arkadaşların bir ejder öldürdüğünde ekstra zırh ve büyü direnci kazanırsın. Kazandığın bu bonus zırh ve büyü direnci kalıcıdır.

Kazanmış olduğun her ejder oyunda çok daha güçlü bir hale gelmeni sağlar. Çünkü sana vermiş olduğu bonus niteliklerin her birisinin altın değerinde bir karşılığı vardır. Bu sayede görevini yere getirirken aynı zamanda gücüne güç katabilirsin.

Q – Çifte Isırık

Bu yetenek aslında aynı anda iki basit saldırı gerçekleştirmeni sağlar. Her vuruşun vuruş halinde uygulanan etkileri harekete geçirmesi söz konusudur. Yetenek aynı zamanda otomatik saldırılarını sıfırlar. Bu sayede hızlı bir biçimde basit saldırıların ile kamp temizleyebilirsin.

Ejder biçiminde olduğunda ise önünde yer alan tüm rakiplere hasar verirsin. Hasar verebilmen için doğru yöne doğru yönelmen gerektiğini unutmamalısın. Takım savaşlarında bu konuda sıkıntı yaşayabilirsin ama temel hedefi gözüne kestirirsen bu durumdan etkilenmezsin.

W – Ateş Burgacı

Bu yetenek zaman içerisinde alan hasarı veren bir yetenektir. Yeteneğin hem saldırı hem de savunma yönünde kullanımı mümkündür. Yeteneği kullandığın zaman hareket hızı kazanırsın. Bunu hızlı hareket etmen gereken durumlarda değerlendirebilirsin.

Yeteneğin basit saldırılarını güçlendireceğini unutmamalısın. Kampları temizlerken bu epey işine yarayacaktır. Ejder biçiminde kullanımı benzerdir. Sadece etki alanı biraz daha artış gösterir ve daha kullanışlı hale gelir.

E – Alevli Nefes

Bu yetenek bir beceri atışıdır. Orman kamplarında temas ettiği tüm canavarlara hasar verir. İnsan formunda olduğun zaman yeteneğin hasar miktarı çok fazla değildir. Sadece rakibi işaret eklersin ve daha sonra o işareti harekete geçirerek daha fazla hasar verirsin.

Ejder formunda vurduğu bölgede bir patlama yaratır ve etrafındaki hedeflere hasar verir. Yetişme şansının olmadığı rakiplere karşı son derece kullanışlıdır. Bu yeteneğin içinde yer aldığı R+E kombinasyonu ile canı az birlikleri ortadan kaldırabilirsin.

R – Ejderin Öfkesi

Bu yetenek özel yeteneğindir. Oyunda yer alan en güçlü özel yeteneklerden biridir. Tüm yeteneklerini güçlendirir. Seni ejder biçimine dönüştürdüğün zaman şampiyon boyutun büyür ve bu sayede daha fazla saldırı menzili elde edersin.

Oyunda yer alan kullanımı en kolay mesafe kapatıcı yetenektir. Mücadele başlatmak için bu yeteneği kullanabilir ve aynı zamanda ciddi tehlike olabilecek kitle kontrol etkisi yeteneklerinden kaçabilirsin. Yeteneği aktif hale getirdiğin zaman rakiplerin beceri atışlarına maruz kalabilirsin.

Shyvana Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Shyvana için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Shyvana Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Hakimiyet, ikincisi için Büyücülük seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Kara Hasat olmalıdır. E yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini E-W-Q sırasına göre yükseltmelisin.

Shyvana Rün

Dayanıklı olup hasar verebilen bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Shyvana ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap