Shyvana Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Shyvana nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Shyvana build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Ejderin öfkesini göster, alevli nefesle yok et.

Bu rehber Shyvana nasıl oynanır sorusuna, Shyvana build, Shyvana eşya ve Shyvana rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon sürekli hasar potansiyeli ile ön plana çıkar. Hem dayanıklı hem yüksek hasarlı bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Shyvana Sezon 9 Build

Bu sezon Shyvana için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere fiziksel hasar vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra doğru zamanda doğru yerde olmanı sağlayacak tercihler yapmalısın.

Shyvana için eşya seçimleri konusunda dayanıklı düello eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması kolay olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Shyvana – Benzer Şampiyonlar
Darius Garen Dr. Mundo Nasus Yorick

Shyvana Rün (Rune)

Shyvana için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Shyvana için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak İsabet ve ikinci rün yolu olarak Büyücülük şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Saldırıya Devam seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Hakimiyet) Rün (Büyücülük) Nitelik

Shyvana Eşyalar (Item)

Shyvana eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Shyvana Yetenekler

Bu kısımda en iyi Shyvana sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı E yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak E yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra W yeteneğini ve Q yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 3 > 14 > 15 > 17 > 18

(W) 2 > 8 > 10 > 12 > 13

(E) 1 > 4 > 5 > 7 > 9
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih ormancı olan her şampiyonun kullanması gereken Çarp büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Çarp

Shyvana nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneğine ve mücadele başlatma ile tank olabilme becerisine sahiptir. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu fiziksel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Shyvana özellikle oyunun orta evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Ejderkanının Hiddeti

Bu pasif yetenek duruma bağlı olarak sana güç kazandıran bir yetenektir. Bir ejder öldürdüğünde veya takım arkadaşların bir ejder öldürdüğünde ekstra zırh ve büyü direnci kazanırsın. Kazandığın bu bonus zırh ve büyü direnci kalıcıdır.

Kazanmış olduğun her ejder oyunda çok daha güçlü bir hale gelmeni sağlar. Çünkü sana vermiş olduğu bonus niteliklerin her birisinin altın değerinde bir karşılığı vardır. Bu sayede görevini yere getirirken aynı zamanda gücüne güç katabilirsin.

Q – Çifte Isırık

Bu yetenek aslında aynı anda iki basit saldırı gerçekleştirmeni sağlar. Her vuruşun vuruş halinde uygulanan etkileri harekete geçirmesi söz konusudur. Yetenek aynı zamanda otomatik saldırılarını sıfırlar. Bu sayede hızlı bir biçimde basit saldırıların ile kamp temizleyebilirsin.

Ejder biçiminde olduğunda ise önünde yer alan tüm rakiplere hasar verirsin. Hasar verebilmen için doğru yöne doğru yönelmen gerektiğini unutmamalısın. Takım savaşlarında bu konuda sıkıntı yaşayabilirsin ama temel hedefi gözüne kestirirsen bu durumdan etkilenmezsin.

W – Ateş Burgacı

Bu yetenek zaman içerisinde alan hasarı veren bir yetenektir. Yeteneğin hem saldırı hem de savunma yönünde kullanımı mümkündür. Yeteneği kullandığın zaman hareket hızı kazanırsın. Bunu hızlı hareket etmen gereken durumlarda değerlendirebilirsin.

Yeteneğin basit saldırılarını güçlendireceğini unutmamalısın. Kampları temizlerken bu epey işine yarayacaktır. Ejder biçiminde kullanımı benzerdir. Sadece etki alanı biraz daha artış gösterir ve daha kullanışlı hale gelir.

E – Alevli Nefes

Bu yetenek bir beceri atışıdır. Orman kamplarında temas ettiği tüm canavarlara hasar verir. İnsan formunda olduğun zaman yeteneğin hasar miktarı çok fazla değildir. Sadece rakibi işaret eklersin ve daha sonra o işareti harekete geçirerek daha fazla hasar verirsin.

Ejder formunda vurduğu bölgede bir patlama yaratır ve etrafındaki hedeflere hasar verir. Yetişme şansının olmadığı rakiplere karşı son derece kullanışlıdır. Bu yeteneğin içinde yer aldığı R+E kombinasyonu ile canı az birlikleri ortadan kaldırabilirsin.

R – Ejderin Öfkesi

Bu yetenek özel yeteneğindir. Oyunda yer alan en güçlü özel yeteneklerden biridir. Tüm yeteneklerini güçlendirir. Seni ejder biçimine dönüştürdüğün zaman şampiyon boyutun büyür ve bu sayede daha fazla saldırı menzili elde edersin.

Oyunda yer alan kullanımı en kolay mesafe kapatıcı yetenektir. Mücadele başlatmak için bu yeteneği kullanabilir ve aynı zamanda ciddi tehlike olabilecek kitle kontrol etkisi yeteneklerinden kaçabilirsin. Yeteneği aktif hale getirdiğin zaman rakiplerin beceri atışlarına maruz kalabilirsin.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar yetenek kitinden en iyi şekilde faydalanmasını sağlayan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Dayanıklı olup hasar verebilen bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Shyvana ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap