Shen Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

shen build

Shen nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Shen rehberi. Gölge fırlayışıyla hükmet, ruh sığınağı ile hayatta kal.

Bu rehber Shen nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Shen hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Shen nasıl oynanır?

Öncelikle Shen için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Shen ile oynarken takım arkadaşlarını hayatta tutmana yardımcı olacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde destek eşyalarına yönelmen gerekir. Shen’in oynaması orta zorlukta bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Ki Kalkanı

Bu pasif yetenek sayesinde hayatta kalma olasılığını yükseltebilirsin. Yetenek, diğer yeteneklerini kullandığın zaman sahip olduğun maksimum can miktarına göre sana bir bariyer kazandırır. Kısa süreli hasar takasları yapmak ve koridorda hayatta kalmak için son derece kullanışlıdır.

Bariyeri ende bariyer kılıç geri döndüğünde verilir. W yeteneğinde yeteneğin etkisi bittiğinde bariyer alırsın. E yeteneği ulaştığın son noktada kalkan kazandırır. Özel yeteneğinde ise hedefe ulaştığın zaman bariyer elde edersin.

Q – Alacakaranlık Saldırısı

Bu yetenek özellikle tank şampiyonlara karşı son derece işe yarar. Kılıca sahip olduğunda basit saldırıların güçlendirilir. Güçlendirilen saldırıların ile hedefe onun maksimum canına göre hasar vermiş olursun. Takip edilmesi güç bir yetenektir ama oldukça işe yaradığı unutulmamalıdır.

Yeteneğin çalışma prensibini iyi anlamak gerekir. Kılıç sana ulaşmadığı zaman saldırılarının güçlenme olasılığı yoktur. Ayrıca şampiyonlara dokunup geldiğinde ekstra hasar verme imkanı tanır. Bunları bilerek oynarsan koridor aşamasında tam hakimiyet kurmayı başarırsın.

W – Ruh Sığınağı

Bu yeteneğin etrafında bir koruyucu alan oluşturur. Bu koruyucu alan kısa süreliğine basit saldırılardan gelen tüm hasarı engeller. Özellikle kısa süreli hasar takasları yapmak için son derece kullanışlı bir yetenektir. Tek yapman gereken onu doğru rakibe karşı kullanmaktır.

Otomatik saldırıları ile ön plana çıkan şampiyonlara karşı etkisi çok daha büyüktür. Ancak yeteneğin bekleme süresi oldukça uzundur. Dolayısıyla onu doğru zamanlama ile kullanmak son derece önemlidir. Bu konuda pratik yaparsan işini kolaylaştırmış olursun.

E – Gölge Fırlayışı

Bu yetenek koridor aşamasında güvenliğin için her şey demektir. Yeteneği kullandığın zaman hedef noktaya hızlıca geçiş yaparsın. Bu geçiş sırasında isabet edilen tüm şampiyonları kışkırtmış olursun. Ancak yeteneğin tek kullanım şekli bu değildir.

Koridor aşamasında baskınlardan kurtulabilmek için tek şansın bu yeteneğe bağlıdır. Dolayısıyla yeteneği rastgele kullanmama konusunda kendini geliştirmen gerekir. Takım savaşlarında ne kadar fazla rakibe isabet ettirirsen takımın için bir o kadar doğru iş yapmış olursun..

R – Birlikten Kuvvet Doğar

Bu yetenek özel yeteneğindir. Takım arkadaşlarını korumak ve onları hayatta tutmak için bu yeteneği kullanabilirsin. Yeteneğin çok işlevsel olduğunu söyleyebilirim. Ancak kullanırken ekstra düşünmen gerektiğinin altını çizmek isterim.

Bu yeteneği doğru zamanda kullanmak çok önemlidir. Ayrıca yeteneği kullanırken kitle kontrol etkileriyle durdurulabileceğini unutmamalısın. Güvenli bir noktadan yeteneği kullanmaya çalışmalısın. Bu yeteneği doğru şekilde kullanamazsan bütün işlevselliğini yitirmiş olursun.

Shen Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Shen için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Shen Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Azim, ikincisi için İsabet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Hortlağın Pençesi olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Shen Rün

Takım savaşlarının seyrini değiştirecek bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Shen ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Yorum Yap