Shaco Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

shaco nasıl oynanır build

Sezon 9 için en iyi Shaco rehberi. Soytarı kutusuyla korkut, rakibi kandır, sinsice arkadan yaklaş ve işi bitir.

Bu rehber Shaco nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Shaco hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Shaco nasıl oynanır?

Öncelikle Shaco için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Shaco ile oynarken anlık fiziksel hasar vermene yardımcı olacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde anlık hasar eşyalarına yönelmen gerekir. Shaco’nun oynaması orta zorlukta bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Arkadan Vuruş

Bu pasif yetenek son derece kullanışlıdır. Bir rakibe arkasından hasar verdiğin zaman kritik vuruş gerçekleştirme şansına sahip olursun. Verilen kritik hasar çok güçlü olmasa bile aldığın eşyalarla onu çok daha güçlü hale getirebilmek mümkündür.

Bu yeteneği sadece arkadan saldırma avantajı olarak görmemelisin. Çünkü bu yetenek sayesinde orman kamplarını çok daha kolay bir şekilde temizleme fırsatını elde edersin. Maksimum hasara ulaşmak ve kamp temizleme hızını yükseltmek için bu yetenekten güç almalısın.

Q – Kandırmaca

Bu yetenek, bu şampiyon ile özdeşlemiş en güçlü yetenek konumundadır. Yeteneği kullandığın zaman belirli bir alan sıçramış olursun ve aynı zamanda görünmezlik kazanırsın. Bu sayede çeşitli oyunlar gerçekleştirebilir ve aynı zamanda güvenli hasar verebilirsin.

Yeteneğin en önemli dezavantajı ise erken seviyelerde etki süresinin çok kısa olmasıdır. Seviye atladıkça etki süresi yükselmeye başlar. Rakipler bu yeteneği kullandığını kırmızı bir sis ile öğrenirler. Bu nedenle kaçmak için kullandığında doğru noktaya doğru ilerlemen çok daha doğrudur.

W – Soytarı Kutusu

Bu yetenek sürpriz yeteneğindir. Etrafa bıraktığın kutulan görünmezdir. Bununla birlikte çok hızlı bir şekilde hasar verir. aynı zamanda rakipleri korkutarak onları bir adım geriye doğru iter. Oyunun erken evresinde her şampiyona ve her orman kampına karşı işe yarayan bir beceridir.

Rakibin yanı başına bıraktığın kutularla bire bir mücadelede işini kolaylaştırmış olursun. Takım savaşlarında taşıyıcı şampiyonunu korumak için bu sürpriz kutulardan yararlanabilirsin. Takım savaşlarında özellikle bir veya iki tane kutu bırakmayı ihmal etmemelisin.

E – Çift Zehirli Bıçak

Bu yetenek doğru kullanıldığı zaman ekstra etkili bir yetenektir. Yavaşlatma etkisine sahip olduğu için hedefe kolay bir şekilde ulaşma konusunda sana yardımcı olur. Son vuruş yapma konusunda bundan daha iyisini bulamayacağından emin olabilirsin.

Bu yeteneği mücadele başlatmak için kullanmamalısın. Eğer bu yola gidersen büyük bir amatörlük yapmış olursun. Bu yeteneğin rakibin kaybedilmiş canına göre ekstra hasar vereceğini unutmamalısın. Yeteneği doğru hedefte kullanırsan çok büyük verim alabilirsin.

R – Halüsinasyon

Bu yetenek özel yeteneğindir. Senden iki tanesi olması senin için avantajlı olabilir ama rakip için tam bir kabustur. Kopyayı oluşturduğun zaman insanları daha kolay bir şekilde kandırmayı başarabilirsin. Aynı zamanda hedefine daha fazla hasar verebilirsin.

Tek dikkat etmen gereken durum klonu en iyi şekilde kontrol etmektir. Aynı anda iki şampiyonla oynadığını düşünebilirsin. Bu konuda kendini geliştirmen gerekir. Bire bir mücadele yaparken klonu rakibin arkasına gönderip ona çok daha fazla hasar verme şansına sahip olabilirsin.

Shaco Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Shaco için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Shaco Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Hakimiyet, ikincisi için İsabet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Elektrik Ver olmalıdır. W yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini E-Q-W sırasına göre yükseltmelisin.

Shaco Rün

Baskın potansiyeli çok güçlü bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Shaco ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap