Sett Rün ve Eşya Dizilimi » Top Build

Bu rehber Sett rün, eşya dizilimi ve yetenek sırası için en doğru tercihleri içerir. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Build olarak adlandırılan bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dolayısıyla yenilikler için sık sık ziyaret etmeyi düşünebilirsin.

Dilersen Sett hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin. Burada mevcut yamaya göre Sett için en doğru rün ve eşya seçimlerini ve ayrıca ipuçları ile taktikleri bulabileceksin. Unutma, bu rehber her yama sonrasında gözden geçirilir.

Sett Build S10

Sett mücadele etme gücü çok yüksek bir şampiyondur. Dayanıklı olduğu kadar hasar potansiyeli de yüksektir. Özellikle hasar takasları uzun sürdükçe onun işine yarayan bir durum ortaya çıkar. Bununla birlikte mana veya enerji gibi herhangi bir kaynak kullanımı yoktur.

Sett kitle kontrolü açısından ideal şampiyonlardan biridir. Ancak kolayca kandırılabilen, vur-kaç taktiğinin kolayca uygulanabildiği bir hedeftir. Yeteneklerinin bekleme süresi çok yüksektir. Dolayısıyla doğru zamanda hamle yapmak gerekir. Ayrıca koridor aşamasında belirli hedeflere karşı ayakta kalmakta zorlanabilir.

Sett Build Başlangıç
Başlangıç
Temel Eşyalar
Sihirdar Büyüleri

Sett için tam eşya dizilimini öğrenmek istiyorsan aşağıdaki tabloya göz atabilirsin. Standart şartlarda şampiyonun maksimum potansiyeline ulaşmasına sağlayacak olan dizilim budur. Ancak oyunun mevcut yapısına göre temel eşyalardan sonrasını kendin belirleme yoluna gidebilirsin.

Sett Tam Build

Birincil yetenek ağacı için İsabet, ikincisi için Azim seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Yenilmez olmalıdır. W yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini W-Q-E sırasına göre yükseltmelisin. Ayrıca tüm bu seçimlerini en doğru yardımcı rün seçimleriyle desteklemelisin.

Sett Rün

Sett nasıl oynanır?

Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Sett ile oynarken ayakta kalıp mücadelelere katılmanı sağlayacak seçimler yapmalısın. Sett oynaması orta zorlukta olan şampiyonlar arasında yer alır. Özellikle oyunun erken ve orta evrelerinde çok daha güçlüdür.

Bu şampiyon ile oynarken olabildiğince hasar takasına girmen önemlidir. Hasar takasları uzun sürdüğü sürece avantajlı çıkacak olan taraf sen olursun. Ormancı takım arkadaşından destek alarak yeteneklerini uygun zamanlarda kullanıp baskınların başarıyla sonuçlanmasını sağlaman gerekir.

Pasif – Dövüşçü İnadı

Bu pasif yetenek iki parçadan oluşan bir yetenektir. İlk kısım şampiyonun kısa süreli hasar takası girişimlerinde iyi olmasını sağlar. Çünkü bu yetenek sayesinde rakipten çok daha fazla basit saldırı gerçekleştirme fırsatı elde edersin. Hasar takası evresi uzun sürdüğü zaman ise saniye başına hasar konusunda avantaj elde edersin.

Yeteneğin ikinci kısmı umutsuz gözüken hasar takası girişimlerinde dahi ayakta kalmanı sağlar. Kaybettiğin cana göre can yenileme kazandığın için canını hızlı bir biçimde doldurabilirsin. Bu sayede koridor aşamasında menzilli şampiyonların karşısında bile durmayı başarabilirsin.

Q – Yapıştır

Bu yeteneği doğru zamanlama ile kullanmak çok önemlidir. Yetenek basit saldırılarını sıfırlar. Dolayısıyla bu yeteneği kullanıp ardı ardına basit saldırı gerçekleştirebilirsin. Özellikle rakiple hasar takasında bulunurken bunu bir opsiyon olarak kullanabilirsin.

Yeteneği pasif özelliğinden gelen avantaj ile bir arada kullanabilirsin. Sağ yumrukla vurduğun zaman bu yeteneği kullanırsan ardı ardına dört yumruk atmayı başarabilirsin. Yeteneğin kazandırdığı hareket hızı ise senden kaçmaya çalışan rakipleri yakalamak için oldukça kullanışlıdır.

W – Balyoz Gibi

Bu yeteneği pasif özelliğine uygun şekilde kullanmak zorundasın. Ne kadar fazla yük elde edersen senin için bir o kadar iyi olacaktır. Çünkü dolumların fazla olduğu zaman elde edeceğin kalkan miktarı çok daha fazla olacaktır. Ayrıca vereceğin hasarın miktarını yükseltmiş olursun.

Maksimumum dolum elde etmek çok önemlidir. Yeteneğin en verimli kullanım şekli budur. Ancak bazı durumlarda hayatını kurtarmak için maksimum dolumu beklemek istemeyebilirsin. Hasar takaslarından avantajlı çıkacağına inanıyorsan maksimum dolumu beklemeyi düşünebilirsin.

E – Surat Dağıtan

Bu yetenek çok basit bir işleyişe sahiptir. Sadece panik yapmadan kullanmaya çalışman önemlidir. Bir şekilde yere doğru hamle yapıp etrafındaki rakip birliklere hasar verirsin ve onları yavaşlatmayı başarırsın. Yeteneği kullandığın zaman etrafında herhangi bir şampiyon olursa rakipleri belirli bir süre sersemletmiş olursun.

Yeteneğin kullanımı kolay değildir. Basit bir şekilde işler ama doğru zamanlamayı tutturmak çok önemlidir. Dolayısıyla ne yapıp edip önce bu yeteneğe alışmayı düşünmelisin. Yeteneğin minyon birliklerini ve ormandaki canavarları etkilediğini unutmamalısın.

R – Yürek Hoplatan

Sett için uygun görülmüş özel yetenektir. Tıkla ve kullan özelliğine sahiptir. Yetenek kullanıldığı zaman şampiyon belirli bir süre durdurulamaz hale gelir. Bu sayede kitle kontrollerinden uzaklaşmış olursun. Genel olarak yeteneği bir tankın üzerinde kullanmak çok daha doğrudur.

Bu yeteneğin çok farklı kullanım biçimleri vardır. Tank olan şampiyonda kullanıp maksimum hasar uygulayabilirsin. Taşıyıcı şampiyonda kullanıp onu etkisiz hale getirmeyi düşünebilirsin. Karşı takımın önemli takım oyuncusu üzerinde kullanıp onu pozisyon dışında bırakabilirsin. Tercihini maçtaki duruma göre kendin belirlemelisin.

Burada yer alan Sett rün ve eşya seçimleri hakkında ne düşünüyorsun? Sett hakkında genel düşüncen nedir? Daha iyi tercihlerin bulunduğuna inanıyorsan yorum yapıp onları bana ulaştırır mısın?

Yorum Yap