Senna Rün ve Eşya Dizilimi » Support Build

Bu rehber Senna rün, eşya dizilimi ve yetenek sırası için en doğru tercihleri içerir. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Build olarak adlandırılan bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dolayısıyla yenilikler için sık sık ziyaret etmeyi düşünebilirsin.

Dilersen Senna hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin. Burada mevcut yamaya göre Senna için en doğru rün ve eşya seçimlerini ve ayrıca ipuçları ile taktikleri bulabileceksin. Unutma, bu rehber her yama sonrasında gözden geçirilir.

Senna Build S10

Senna ile oynarken R yeteneğini kullanma zamanına dikkat etmelisin. Bu yetenek kombinasyonlar arasında kullanılabilecek bir yetenek değildir. Bunun temel sebebi ise yeteneğin belirli bir kullanım süresine sahip olmasıdır. Bu süre zarfında kitle kontrol etkilerine ve hasara karşı doğrudan hedef olabilirsin. İşini garantiye alman çok önemlidir.

Koridor aşamasındayken baskın yemediğin sürece E yeteneğini kullanmaya çalışmamalısın. Çünkü mana maliyeti oldukça yüksektir ve karşılıklı hasar takasında pek işlevsel değildir. Maç ilerledikçe ormancı takım arkadaşına destek olmaya çalışmalısın. E yeteneğini hem kendinde hem onun üzerinde kullanabilecek olduğundan sürpriz hamleler yapabilirsin.

Senna Build Başlangıç
Başlangıç
Temel Eşyalar
Sihirdar Büyüleri

Senna için tam eşya dizilimini öğrenmek istiyorsan aşağıdaki tabloya göz atabilirsin. Standart şartlarda şampiyonun maksimum potansiyeline ulaşmasına sağlayacak olan dizilim budur. Ancak oyunun mevcut yapısına göre temel eşyalardan sonrasını kendin belirleme yoluna gidebilirsin.

Senna Tam Build

Birincil yetenek ağacı için Büyücülük, ikincisi için Azim seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Aery’yi Çağır olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-W-E sırasına göre yükseltmelisin. Ayrıca tüm bu seçimlerini en doğru yardımcı rün seçimleriyle desteklemelisin.

Senna Rün

Senna nasıl oynanır?

Senna için tercih edebileceğin build hakkında detaylı bilgiyi yeteneklerden sonra gelen build kısmından öğrenebilirsin. Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Senna ile oynarken rakibini sıkboğaz etmeni sağlayacak seçimler yapmalısın. Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde hasar sürekliliği sunan eşyalara yönelmen gerekir.

Senna oynaması orta zorlukta olan şampiyonlar arasında yer alır. Özellikle oyunun orta ve geç evresinde çok daha güçlüdür. Bu nedenle söz konusu evrede avantaj elde edecek şekilde bir build tercih etmelisin. Ancak her şeyden önce Senna’nın yeteneklerinin ne işe yaradığını öğrenmelisin. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Bağışlama

Senna’ın pasif yeteneği onun güç kaynağıdır. Düzenli olarak bu yeteneğin harekete geçmesini sağlaman gerekir. Bu sayede çok daha güçlü bir hale gelebilme şansın vardır. Pasif yetenek sayesinde saldırı gücünü, saldırı menzilini ve kritik vuruş ihtimalini yükseltmeyi başarabilirsin. Elbette her şey maç içindeki performansına bağlı olacaktır.

Senna kendi öldürdüğü minyon birliklerinden ruh çıkarabilir. Ancak her ölen büyük minyon, canavar ve şampiyondan ruh çıkarması ise garantidir. Bu ruhlar sayesinde güç toplar. Buna rağmen kritik vuruş şansı konusunda bir azaltma mevcuttur. Kazandığı niteliklerle çok güçlü olmasının önüne geçilmek için böyle bir adım atılmıştır.

Q – Deşen Karanlık

Senna’ın iki yönlü kullanılabilen yeteneğidir. Bu yeteneği takım arkadaşlarının üzerinde kullanırsan onların canını yenilemiş olursun. Rakibin üzerinde kullanman durumunda onlara hasar verirsin. Maç içerisindeki duruma göre tercihini değiştirebilecek bir yetenektir. Ancak basit saldırılarla bu yeteneğin bekleme süresini azaltman mümkündür.

Bu yeteneğin en önemli yönü etki mesafesinin Senna’nın saldırı mesafesine göre artış göstermesidir. Duvarlar, çalılıklar ve diğer yapılar gibi pek çok noktayı hedeflemek mümkündür. Bu beklenmedik açılardan beklenmedik hamleler yapmana olanak tanıyacak bir durumdur. Bu yeteneğin aynı zamanda vuruş etkilerini harekete geçirdiğini unutmamalısın.

W – Son Kavuşma

Bu yetenek kitle kontrol yeteneğin durumundadır. Basit bir kullanımı vardır ama doğru hedefle kullanmak çok önemlidir. Kara Sis tarafından bahşedilmiş olan gücü kullanarak rakiplerini hareketsiz bırakabilirsin. Ancak kitle kontrolünün uygulanması için belirli bir sürenin geçmesi şarttır. Bu nedenle, zamanlamayı iyi ayarlamak çok önemlidir.

Bu yeteneğin mesafesi oldukça yüksektir. Bu yeteneğin etki mesafesi rakipler tarafından göz ardı edilebilecek niteliktedir. Bunu avantajlı bir şekilde kullanarak rakibini hareketsiz bırakabilirsin. Yeteneği tutturarak koridorda takım arkadaşlarına çeşitli faydalı olanaklar sunabilirsin. En önemlisi beklenmedik anlarda rakipleri hareketsiz bırakmayı başarabilirsin.

E – Kara Sis’in Laneti

Çok yönlü kullanılabilecek bir yetenektir. Takım arkadaşlarını korumak ve aynı zamanda onlarla birlikte çeşitli hamleler yapmak için bu yeteneği aktif edebilirsin. Silahında biriken sisi fırtınaya dönüştürürken kendini ve yakınındaki arkadaşlarını hayalete dönüştürmüş olursun. Hayalete dönüşen her birlik hedeflenemez hale gelirler. Ancak kamuflajlı durumları yakında rakip şampiyon yer aldığı zaman son bulur.

Bu yeteneği kullanmanın en zor yanı kullanma süresidir. Rakip yakınında olduğu zaman pek bir işe yaramaz. Dolayısıyla anlık kaçışlarda sana yardımcı olabilecek bir yetenek değildir. Daha çok önleyici bir biçimde kullanıldığında işlevsel olan bir yetenektir. En önemlisi koridorlara baskın düzenlemek için biçilmiş kaftan bir araçtır.

R – Gölgelerin Şafağı

Bu yetenek özel yeteneğindir. Tartışmasız bir biçimde çok güçlü bir yetenektir. Global etkiye sahip olduğuna dikkat etmek gerekir. Silahınla fırlatmış olduğun ışın topu bir rakibe isabet ederse fiziksel hasar verir. Takım arkadaşlarına isabet etmesi durumunda onlara hasar soğuran bir kalkan kazandırır. Üstelik kazandırılan kalkanın gücü sahip olunan sise göre farklılık gösterir.

Bu yetenekten en iyi şekilde yararlanmak istiyorsan harita kontrolünün iyi olması gerekir. Haritadaki görüş alanın iyi durumdaysa yetenekten ekstra verim alabilirsin. Örneğin, üst koridordaki takım arkadaşın zor durumdaysa bu yeteneği kullanıp ona yardımcı olmayı düşünebilirsin. Ancak bu yetenek Baron gibi hedeflere zarar veremediği için boşa kullanmamaya özen göstermelisin.

Burada yer alan Senna rün ve eşya seçimleri hakkında ne düşünüyorsun? Senna hakkında genel düşüncen nedir? Daha iyi tercihlerin bulunduğuna inanıyorsan yorum yapıp onları bana ulaştırır mısın?

Yorum Yap