Sejuani Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

sejuani nasıl oynanır build

Sezon 9 için en iyi Sejuani rehberi. Kışın gazabını göster, buzul hapsiyle dondur ve kutup saldırısıyla işi bitir.

Bu rehber Sejuani nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Sejuani hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Sejuani nasıl oynanır?

Öncelikle Sejuani için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Sejuani ile oynarken olabildiğince hasar karşılamana yardımcı olacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde tank eşyalarına yönelmen gerekir. Sejuani’nin oynaması orta zorlukta bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Kuzeyin Hiddeti

Bu pasif yetenek kağıt üstünde oldukça iyi gözükür. Fakat bu yeteneğin üzerinde çok fazla düşünmene gerek yoktur. Sadece birkaç saniyeliğine daha az hasar alırsın ve yavaşlatma etkilerini azaltmayı başarabilirsin. Yerine göre kullanışlı olsa olduğu bir gerçektir.

Yeteneğin ikinci kısmı ise asıl düşünmen gereken yerdir. Bir rakibi sersemletme etkisiyle çakılı bıraktığın zaman oluşan buzu kırdığında bonus hasarın tamamını yansıtmayı başarabilirsin. Sahip olduğun tüm hasar buradan gelir. Sadece hızlı hareket etmen gerekir.

Q – Kutup Saldırısı

Bu yetenek sayesinde orman kamplarında yer alan tüm canavarları havaya sıçratmayı başarabilirsin. Süreklilik anlamında sana avantaj kazandırması ise kamptaki canavarların daha az hasar vermesiyle ilgilidir. Güvende olduğun sürece bu yeteneği kullanabilirsin.

Şampiyonlara için durum biraz farklıdır. Bu yeteneği şampiyonlara doğru kullandığın zaman onları havaya sıçratmış olursun. Havaya sıçratma süresi oldukça kısadır. Bunu doğru şekilde kullanmanın yollarını denemelisin. İleri sıçrayarak duvarlardan geçebileceğini unutmamalısın.

W – Kışın Gazabı

Bu yetenek kullanımı farklı yeteneklerden biridir. Yeteneği aktif ettiğin zaman özgürce hareket edebilirsin. Hareket ettiğin zaman bozulmayan bir yetenek olduğu için rakibi kovalayabilir veya gerektiğinde geri kaçabilirsin.

Tüm bunlara ek olarak bu yetenek temel hasar beceridir. Maksimum cana göre güç alması, tercih edeceğin eşyalarla uyumlu olmasını sağlar. Bu yetenek sayesinde orman kamplarını hızlı bir şekilde temizlemeyi başarabilirsin.

E – Yoğun Buz

Bu yetenek tekli hedeflere karşı kullanabileceğin en işlevsel yetenektir. Pasif yeteneğin ile oldukça uyumlu olduğundan ekstra verim almayı deneyebilirsin. Yeteneğin bekleme süresi aslında yoktur ama aynı şampiyonu ardı ardına etki altında bırakman söz konusu değildir.

Takım savaşları sırasında rakip şampiyonlara sersemletme etkisi uygulayabilir ve onları birkaç saniyeliğine hareketsiz bırakabilirsin. Önemli olan yükleri en iyi şekilde takip etmektir. Bu yeteneği kullanırken otomatik saldırı zamanlayıcısı sıfırlanarak sana ekstra avantaj sunabilir.

R – Buzul Hapsi

Bu yetenek özel yeteneğindir. Karmaşık gibi gözükse bile kullanımda oldukça nettir. Kısa mesafede yer aldığın zaman pasif yeteneğin ile etkileşime girerek rakipleri sersemletir. Ortalama sayılabilecek bir hasar verir. Yeteneği yakından isabet ettirmek oldukça kolaydır.

Mesafe uzak olduğunda ise bir hedefe daha fazla hasar vermeyi başarabilirsin. Aynı zamanda rakipleri yavaşlatan bir buz fırtınası oluşturursun. Bu sayede alanda yer alan diğer şampiyonlara ekstra hasar vermeyi başarabilirsin.

Sejuani Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Sejuani için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Sejuani Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Azim, ikincisi için İsabet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Artçı Şok olmalıdır. E yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini W-E-Q sırasına göre yükseltmelisin.

Sejuani Rün

Mücadele başlatma becerisi yüksek bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Sejuani ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap