Sejuani CT » Sejuani Counter

Sejuani karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak orman bölgesinde seçilen bu şampiyonu durdurmak için Sejuani CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Sejuani için güncel build arıyorsan Sejuani build kısmına göz atabilirsin. Bu içerikte sadece Sejuani CT konusunda bilgiler yer alır.

Sejuani counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Sejuani counter konusunda yardımcı olacaktır.

Sejuani CT (Sejuani Counter)

Sejuani Counter / Sejuani CT
Warwick Olaf Jax
Warwick Diana Olaf Jax Shaco

Sejuani ile oyunun erken evresinde savaşmaya çalışırsan otomatik saldırı yaptıktan sonra veya bir yetenek kullandıktan sonra tekrar hamle yapabilmek için biraz beklemen gerekir. Bu sayede uygulayacağın tüm hasarın onun pasif yeteneği tarafından karşılanmasına engel olmuş olursun. Sejuani karşısında bunu alışkanlık haline getirmelisin.

Sejuani’nin W yeteneği iki sefer kullanılabilen bir yetenektir. Bu nedenle o yeteneği kullandığında ekstra dikkatli olman şarttır. Özellikle yeteneğin ikinci hali ilkinden çok daha tehlikelidir. Seni yavaşlatır ve bir şekilde yakalanmanı sağlar. Sejuani bu yeteneğini kullandığında ekstra dikkatli olmalısın.

Sejuani baskın düzenlemeye çalışacağı zaman büyük olasılıkla ormandaki duvarları değerlendirmeye çalışacaktır. Q yeteneği bu konuda ona yardımcı olacağı için dikkatli olmalısın. Özellikle sağından veya solundan gelecek hamlelere hazırlıklı olmanda fayda vardır.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Sejuani özellikle mücadele başlatma konusunda son derece başarılı bir şampiyondur. Q > R kombinasyonu sayesinde çok uzak mesafeden gelip mücadele başlatabilecektir. Burada bir adım öne, geriye veya yana doğru hamle yapabilmek oldukça önemlidir. Bu konuda kendini geliştirmeye çalışmalısın.

Takım savaşı başladığı zaman Sejuani çok fazla hasar engelleme şansına sahip olacaktır. Pasif yeteneği sayesinde bunu kolaylıkla yapabilecektir. Pasif yeteneği etkisini yitirdiği zaman onu etkisiz bırakmak çok daha kolaydır. Biraz sabırlı olmalı ve doğru zamanda ona odaklanmayı denemelisin.

Takım savaşlarında yakın dövüş şampiyonlarından olabildiğince uzak durmalısın. Bunun sebebi ise Sejuani’nin E yeteneğinden faydalanabilecek olmalarıdır. E yeteneği sayesinde seni bir süre hareketsiz bırakabilecektir. Bu konuda kesinlikle dikkatli olmalısın.

Potansiyel

Sejuani 6. seviye olduğu zaman seni birkaç saniyeliğine etkisiz bırakma şansına sahip olacaktır. Bu nedenle kitle kontrol etkisinden kurtulmana yardımcı olacak bir eşya satın almayı düşünebilirsin. Aksi durumda onun karşısında durabilmen zor olabilir.

Sejuani’nin orman kamplarını temizleme hızı oldukça standarttır. İlk eşyasını aldıktan sonra hızlanmaya başlar. Bu hamleyi yapmadan önce oldukça zayıf olacağından bundan yararlanmaya çalışabilirsin. Onun kamplarına baskın düzenleyebilir ve kamplarını çalarak geri düşmesini sağlayabilirsin.

Sejuani tamamladığı temel eşyalarının ardından çok güçlü bir mücadele başlatma becerisine sahip olur. Çünkü temel eşyalarından elde ettiği nitelikler sayesinde hareket kabiliyeti kazanır. Sejuani’nin ekstra hareket kabiliyeti kazanması demek mücadele başlatma konusunda çok daha rahat hareket etmesi demektir.

Bu Sejuani counter rehberi sayesinde Sejuani karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Sejuani için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Yorum Yap