Sejuani Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Sejuani nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Sejuani build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Kışın gazabını göster, buzul hapsiyle dondur.

Bu rehber Sejuani nasıl oynanır sorusuna, Sejuani build, Sejuani eşya ve Sejuani rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon her aşamada etkisini gösterebilme niteliğiyle ön plana çıkar. Mücadele başlatma becerisi yüksek bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Sejuani Sezon 9 Build

Bu sezon Sejuani için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere melez hasar vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra takımın için olabildiğince fazla hasara dayanmanı sağlayacak tercihler yapmalısın.

Sejuani için eşya seçimleri konusunda tank eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Sejuani – Benzer Şampiyonlar
Alistar Malphite Sion Leona Amumu

Sejuani Rün (Rune)

Sejuani için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Sejuani için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Azim ve ikinci rün yolu olarak İsabet şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Artçı Şok seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Azim) Rün (İsabet) Nitelik

Sejuani Eşyalar (Item)

Sejuani eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Sejuani Yetenekler

Bu kısımda en iyi Sejuani sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı E yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak W yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra Q yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 3 > 8 > 10 > 12 > 13

(W) 2 > 4 > 5 > 7 > 9

(E) 1 > 14 > 15 > 17 > 18
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih ormancı olan her şampiyonda bulunması gereken Çarp büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Çarp

Sejuani nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneğine ve mücadele başlatma, anlık hamlelerden geri kaçma ile tank olabilme becerisine sahiptir. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu melez hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Sejuani özellikle oyunun erken ve orta evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Kuzeyin Hiddeti

Bu pasif yetenek kağıt üstünde oldukça iyi gözükür. Fakat bu yeteneğin üzerinde çok fazla düşünmene gerek yoktur. Sadece birkaç saniyeliğine daha az hasar alırsın ve yavaşlatma etkilerini azaltmayı başarabilirsin. Yerine göre kullanışlı olsa olduğu bir gerçektir.

Yeteneğin ikinci kısmı ise asıl düşünmen gereken yerdir. Bir rakibi sersemletme etkisiyle çakılı bıraktığın zaman oluşan buzu kırdığında bonus hasarın tamamını yansıtmayı başarabilirsin. Sahip olduğun tüm hasar buradan gelir. Sadece hızlı hareket etmen gerekir.

Q – Kutup Saldırısı

Bu yetenek sayesinde orman kamplarında yer alan tüm canavarları havaya sıçratmayı başarabilirsin. Süreklilik anlamında sana avantaj kazandırması ise kamptaki canavarların daha az hasar vermesiyle ilgilidir. Güvende olduğun sürece bu yeteneği kullanabilirsin.

Şampiyonlara için durum biraz farklıdır. Bu yeteneği şampiyonlara doğru kullandığın zaman onları havaya sıçratmış olursun. Havaya sıçratma süresi oldukça kısadır. Bunu doğru şekilde kullanmanın yollarını denemelisin. İleri sıçrayarak duvarlardan geçebileceğini unutmamalısın.

W – Kışın Gazabı

Bu yetenek kullanımı farklı yeteneklerden biridir. Yeteneği aktif ettiğin zaman özgürce hareket edebilirsin. Hareket ettiğin zaman bozulmayan bir yetenek olduğu için rakibi kovalayabilir veya gerektiğinde geri kaçabilirsin.

Tüm bunlara ek olarak bu yetenek temel hasar beceridir. Maksimum cana göre güç alması, tercih edeceğin eşyalarla uyumlu olmasını sağlar. Bu yetenek sayesinde orman kamplarını hızlı bir şekilde temizlemeyi başarabilirsin.

E – Yoğun Buz

Bu yetenek tekli hedeflere karşı kullanabileceğin en işlevsel yetenektir. Pasif yeteneğin ile oldukça uyumlu olduğundan ekstra verim almayı deneyebilirsin. Yeteneğin bekleme süresi aslında yoktur ama aynı şampiyonu ardı ardına etki altında bırakman söz konusu değildir.

Takım savaşları sırasında rakip şampiyonlara sersemletme etkisi uygulayabilir ve onları birkaç saniyeliğine hareketsiz bırakabilirsin. Önemli olan yükleri en iyi şekilde takip etmektir. Bu yeteneği kullanırken otomatik saldırı zamanlayıcısı sıfırlanarak sana ekstra avantaj sunabilir.

R – Buzul Hapsi

Bu yetenek özel yeteneğindir. Karmaşık gibi gözükse bile kullanımda oldukça nettir. Kısa mesafede yer aldığın zaman pasif yeteneğin ile etkileşime girerek rakipleri sersemletir. Ortalama sayılabilecek bir hasar verir. Yeteneği yakından isabet ettirmek oldukça kolaydır.

Mesafe uzak olduğunda ise bir hedefe daha fazla hasar vermeyi başarabilirsin. Aynı zamanda rakipleri yavaşlatan bir buz fırtınası oluşturursun. Bu sayede alanda yer alan diğer şampiyonlara ekstra hasar vermeyi başarabilirsin.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar yetenek kitinden en iyi şekilde faydalanmasını sağlayan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Mücadele başlatma becerisi yüksek bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Sejuani ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap