Ryze Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

ryze nasıl oynanır build

Ryze nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Ryze rehberi. Rün hapsiyle yakala, aşırı yük ile rakibinin işini bitir.

Bu rehber Ryze nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Ryze hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Ryze nasıl oynanır?

Öncelikle Ryze için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Ryze ile oynarken savaş büyücüsü olmanı sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde yetenek gücü düello eşyalarına yönelmen gerekir. Ryze’ın oynaması orta zorlukta bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Büyü Ustalığı

Bu pasif yetenek sayesinde sahip olduğun manaya göre ekstra hasar vermeyi başarabilirsin. Bununla birlikte maksimum mana miktarını yetenek gücüne göre yükseltebilirsin.

Bu yetenek bu şampiyon için tercih edeceğimiz build seçeneğini yakından etkiler. Yeteneklerinin hepsi hem yetenek gücünden hem mana miktarından güç alır. Sahip olduğun her mana sana ekstra katkı sağladığı için eşya seçimlerin bu yönde olmalıdır.

Q – Aşırı Yük

Bu yetenek ile önündeki alan bir sihirli küre fırlatırsın. Bu sihirli küre isabet ettiği ilk hedefe hasar verir. Bu yeteneğin bekleme süresi W ve E yeteneğini kullandığında azalır. Maalesef bu yetenek kelimelerle anlatılabilecek bir yetenek değildir.

Yeteneğin karmaşık yapısı anlaşılmasını zor kılar. Temel hasar kaynağın bu yeteneği olduğu için onu diğer yeteneklerinle uyumlu bir şekilde kullanmak son derece önemlidir. Aslında düz doğrultuda kullanılan bir beceri atışıdır.

W – Rün Hapsi

Bu yetenek rakibi hareketsiz bırakır ve az miktarda hasar verir. Bir şampiyonun üzerine W ile basman yeterlidir. Yeteneğin bekleme süresi diğer yeteneklere göre çok daha yüksek olduğu için kullanırken iki kez düşünmelisin.

E – Büyü Akışı

Bu yetenek az miktarda hasar verir ve rakipleri işaretler. İşaretlenmiş olan rakibe ekstra hasar verirsin. Aynı zamanda işaretlenmiş rakip diğer yeteneklerden gelen ekstra özelliklerden etkilenebilir. Yeteneklerini normal bir biçimde kullanmak yerine onları bununla güçlendirmelisin.

R – Mekan Sapması

Bu yetenek ile takım arkadaşlarını yakın bir bölgeye taşıyabilirsin. Bu yeteneği kullanırken ince hesap yapman gerekir. Geçiş yapabileceğin mesafe oldukça düşüktür. Aynı zamanda yetenek aktif hale getirilirken belirli bir sürenin geçmesi gerekir. Bunu unutmamalısın.

Ryze Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Ryze için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Ryze Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Büyücülük, ikincisi için Hakimiyet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Sürat Coşkusu olmalıdır. W yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Ryze Rün

Önde olduğu zaman durdurulamayan bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Ryze ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Yorum Yap