Ryze Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Ryze nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Ryze build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Rün hapsiyle yakala, aşırı yük ile işi bitir.

Bu rehber Ryze nasıl oynanır sorusuna, Ryze build, Ryze eşya ve Ryze rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon saniye başına hasar potansiyeli yüksek bir şampiyondur. Önde olduğu zaman durdurulamayan bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Ryze Sezon 9 Build

Bu sezon Ryze için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere büyü hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra yeteneklerinle tam bir savaş büyücüsü olmanı sağlayacak tercihler yapmalısın.

Ryze için eşya seçimleri konusunda yetenek gücü düello eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Ryze – Benzer Şampiyonlar
Vladimir Malzahar Taliyah Karthus Anivia

Ryze Rün (Rune)

Ryze için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Ryze için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Büyücülük ve ikinci rün yolu olarak Hakimiyet şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Saldırıya Devam seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Büyücülük) Rün (Hakimiyet) Nitelik

Ryze Eşyalar (Item)

Ryze eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Ryze Yetenekler

Bu kısımda en iyi Ryze sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı W yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak E yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra Q yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 3 > 4 > 5 > 12 > 13

(W) 1 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 2 > 7 > 8 > 9 > 10
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih haritada istediğin bölgeye hızlıca geçiş yapmanı sağlayan Işınlan büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Işınlan

Ryze nasıl oynanır?

Bu şampiyon hızlı minyon temizleme becerisine sahiptir. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Ryze özellikle oyunun orta ve son evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Büyü Ustalığı

Bu pasif yetenek sayesinde sahip olduğun manaya göre ekstra hasar vermeyi başarabilirsin. Bununla birlikte maksimum mana miktarını yetenek gücüne göre yükseltebilirsin.

Bu yetenek bu şampiyon için tercih edeceğimiz build seçeneğini yakından etkiler. Yeteneklerinin hepsi hem yetenek gücünden hem mana miktarından güç alır. Sahip olduğun her mana sana ekstra katkı sağladığı için eşya seçimlerin bu yönde olmalıdır.

Q – Aşırı Yük

Bu yetenek ile önündeki alan bir sihirli küre fırlatırsın. Bu sihirli küre isabet ettiği ilk hedefe hasar verir. Bu yeteneğin bekleme süresi W ve E yeteneğini kullandığında azalır. Maalesef bu yetenek kelimelerle anlatılabilecek bir yetenek değildir.

Yeteneğin karmaşık yapısı anlaşılmasını zor kılar. Temel hasar kaynağın bu yeteneği olduğu için onu diğer yeteneklerinle uyumlu bir şekilde kullanmak son derece önemlidir. Aslında düz doğrultuda kullanılan bir beceri atışıdır.

W – Rün Hapsi

Bu yetenek rakibi hareketsiz bırakır ve az miktarda hasar verir. Bir şampiyonun üzerine W ile basman yeterlidir. Yeteneğin bekleme süresi diğer yeteneklere göre çok daha yüksek olduğu için kullanırken iki kez düşünmelisin.

E – Büyü Akışı

Bu yetenek az miktarda hasar verir ve rakipleri işaretler. İşaretlenmiş olan rakibe ekstra hasar verirsin. Aynı zamanda işaretlenmiş rakip diğer yeteneklerden gelen ekstra özelliklerden etkilenebilir. Yeteneklerini normal bir biçimde kullanmak yerine onları bununla güçlendirmelisin.

R – Mekan Sapması

Bu yetenek ile takım arkadaşlarını yakın bir bölgeye taşıyabilirsin. Bu yeteneği kullanırken ince hesap yapman gerekir. Geçiş yapabileceğin mesafe oldukça düşüktür. Aynı zamanda yetenek aktif hale getirilirken belirli bir sürenin geçmesi gerekir. Bunu unutmamalısın.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar yetenek kitinden en iyi şekilde faydalanmasını sağlayan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Önde olduğu zaman durdurulamayan bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Ryze ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap