Riven Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Riven nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Riven build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Yüksen hareketlilik ve yüksek anlık hasar ile rakipleri korkutun.

Bu rehber Riven nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Riven hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Riven nasıl oynanır?

Öncelikle Riven için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Riven ile oynarken anlık hasar miktarını yükseltecek seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde dayanıklı düello eşyalarına yönelmen gerekir. Riven’ın oynaması orta zorlukta bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Rünlü Kılıç

Bu yeteneğin dolumları sadece 5 saniye içerisinde ortadan kaybolur. Pasif yeteneğinden faydalanmak istiyorsan bunu unutmamalısın. Ayrıca yetenek binalara karşı etki göstermez. Bu nedenle yükleri binalarda harcamaya çalışmak gibi bir hata yapmamalısın.

Bu yetenekten gelen ekstra hasar kritik vuruşlara dahil edilmez. Ancak hasar can çalma becerine etki sağlar. Bu nedenle rakip şampiyonla hasar takasına girmeye çalışırken yük biriktirmeye çalışmalısın.

Q – Kırık Kanatlar

Bu yetenek vuruş etkilerini harekete geçirmez. Kullanırken bunu mutlaka aklında bulundurman gerekir. Genelde koridor aşamasında oto saldırıyı sıfırlamak için bu yeteneği kullanabilirsin. Yetenek ile hareketlilik kazanabilirsin ama bu hareketliliğin hıza yansıması yoktur.

Yeteneğin sunduğu hareketliliğin hıza yansıması olmadığı için rakipten kaçarken düz hareket etmeyi düşünmelisin. Yeteneğin tekrar kullanımı arasında yer alan kısa süreyi değerlendirmelisin.

W – Ki Patlaması

Bu yetenek vuruş etkilerini harekete geçirmez. Koridor aşamasında rakibin minyon öldürmesini engellemek için bu yeteneği kullanabilirsin. Aynı zamanda olası baskınlarda rakibi durdurup oradan uzaklaşmaya çalışabilirsin. Yetenek bire bir mücadelelerde fazlasıyla işine yarayacaktır.

E – Yiğitlik

Yeteneği kullandığın zaman ileriye doğru sıçramış olursun. Bu rakibi yakalamak veya rakipten uzaklaşmak için son derece kullanışlıdır. Bu yeteneği kullanarak duvarlardan geçemezsin. Rakipten kaçmaya çalışırken hatalı bir kullanıp yapıp yem olmamaya dikkat etmelisin.

R – Sürgün Kılıcı

Yeteneği aktif hale getirdiğin zaman bir süreliğine ekstra saldırı menzili ve ekstra saldırıcı gücü kazanırsın. Buna ek olarak Q ve W yeteneklerinin etki alanlarını genişletirsin. Anlık hasar potansiyelinin büyük bir kısmı bu yeteneğe bağlı olduğunu unutmamalısın.

Riven Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Riven için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Riven Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için İsabet, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Yenilmez olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Riven Rün

Ayrık ittirme taktiğinde çok güçlü bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Riven ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap