Rengar Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Rengar nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Rengar build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Vahşetle dolu gücünü av heyecanı ile birleştir.

Bu rehber Rengar nasıl oynanır sorusuna, Rengar build, Rengar eşya ve Rengar rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon anlık hasarı ve saldırı hızı odağıyla dikkat çeker. Rakipleri tek tek avlayan bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Rengar Sezon 9 Build

Bu sezon Rengar için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere fiziksel hasar vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra ise çok güçlü bir tehdit olmanı sağlayacak tercihler yapmalısın.

Rengar için eşya seçimleri konusunda güçlü dalış eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Rengar – Benzer Şampiyonlar
Lee Sin Kled Wukong Warwick Renekton

Rengar Rün (Rune)

Rengar için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Rengar için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Hakimiyet ve ikinci rün yolu olarak Büyücülük şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Elektrik Ver seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Hakimiyet) Rün (Büyücülük) Nitelik

Rengar Eşyalar (Item)

Rengar eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Rengar Yetenekler

Bu kısımda en iyi Rengar sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra E yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 2 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 3 > 8 > 10 > 12 > 13
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih her ormancı şampiyonun mutlaka sahip olması ve doğru zamanlarda kullanması gereken Çarp büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Çarp

Rengar nasıl oynanır?

Bu şampiyon yüksek hasar potansiyeli olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu fiziksel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Rengar özellikle oyunun erken ve son evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Görünmez Yırtıcı

Bu pasif yetenek sayesinde kısa süre içerisinde hasar vermiş olduğun her şampiyon için yük elde edersin. Bu dolumların karşılığı ise saldırı gücüdür. Bu şampiyon için yük elde etmek kolaydır. Çalılardan birine sıçrayarak veya yetenek kullanarak yük elde edebilirsin.

Q – Yabani

Bu yetenek hasar potansiyelini gösteren yetenektir. Yeteneği kullandığın zaman otomatik saldırını sıfırlamış olursun. Orman kamplarını bu yetenek sayesinde hızlı bir biçimde temizlemeyi başarırsın. Vahşet yüküne sahip olduğun zaman daha fazla hasar verirsin.

W – Savaş Kükremesi

Bu yetenek şampiyonun sürdürülebilirlik yeteneğidir. Kısa süre içerisinde vermiş olduğun hasarı depolayarak onu cana dönüştürebilirsin. Bu yetenek aynı zamanda kitle kontrol temizleyicidir. Takım savaşlarında yakalanman durumunda bu yeteneği kullanıp serbest kalabilirsin.

E – Bola Atışı

Bu yetenek sahip olduğun tek kitle kontrol yeteneğidir. Bu becerini doğru zamanlarda kullanmaya özen göstermen gerekir. Vahşet yükü varken bu yeteneği kullanırken onun etkisini yükseltmiş olursun. Yeteneğin işe yaramasını istiyorsan doğru zamanda doğru yerde olmalısın.

R – Av Heyecanı

Bu yetenek seni gerçek bir avcıya dönüştüren yetenektir. Kamuflajlı olduğun zaman ek hareket hızı kazanırsın ve yakınındaki rakipleri görürsün. Ancak rakibin yanına yaklaştığın zaman kafalarında çıkan işaret senin yakınlarda olduğunu gösterir.

Bu yetenek özellikle orman bölgesinde son derece kullanışlıdır. Rakibi kıskıvrak yakalamak için ekstra hareket hızından faydalanırsın. Üstelik bunu yaparken rakip için her zaman tehdit oluşturursun.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar kitle kontrolü uygulama konusunda problem yaşamayan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Rakipleri avlama konusunda etkili bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Rengar ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap