Rek’Sai Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

rek'sai nasıl oynanır

Rek’Sai nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Rek’Sai build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Hiddetli ısırık ve hiçlik hücumu ile rakibi avlayın.

Bu rehber Rek’Sai nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Rek’Sai hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Rek’Sai nasıl oynanır?

Öncelikle Rek’Sai için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Rek’Sai ile oynarken güçlü bir tehdit olmanı sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde güçlü dalış eşyalarına yönelmen gerekir. Rek’Sai’in oynaması orta zorlukta bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Xer’Sai’nin Öfkesi

Bu pasif yetenek bir tür kaynak sistemi olarak çalışır. Basit saldırıların ve yeteneklerin ile yük doldurursun. Elde ettiğin bu yükleri iyileştirme karşılığında değiştirebilirsin. Ormanda sürdürülebilirlik açısından sana ekstra katkı sağlayan bir yetenektir.

Q – Kraliçe’nin Gazabı / Avına Güdümlü

Bu yeteneğin kullanımı oldukça basittir. Yere dalış yapmadığın zaman bir sonraki üç basit saldırın ekstra hasar verir. Aynı zamanda hemen kullandıktan sonra basit saldırı yaparsan otomatik saldırını sıfırlamış olursun. Bunu göz önünde bulundurmaya çalışmalısın.

Yere gömülü olduğun zaman ise düz doğrultuda bir beceri atışı kullanırsın. Bu beceri atışı rakibe isabet ederse onu birkaç saniyeliğine görünür yapar. Bu şampiyon mana kullanmayan bir şampiyon olduğu için her fırsatta bu yeteneği kullanmaya çalışabilirsin.

W – Gömül / Yüzeye Çık

Bu yetenek yere gömülü olmanı sağlar. Bu şekilde hareket ettiğin zaman ekstra hareket hızı kazanırsın ve minyon birliklerinin içinden geçmeyi başarabilirsin. Ancak bunun karşılığında görüş mesafesinden feragat etmiş olursun.

Bu yetenek aynı zamanda yakında yer alan hareket eden şampiyonları fark etmeni sağlar. Her ne kadar onları tamamen ortaya çıkarmasa bile yerlerini tespit edebilirsin. Bu sayede sürpriz baskınlar düzenleyerek avantaj elde edebilirsin.

Yere gömülü olmadığın zaman etrafında yer alan rakipleri hava sıçratmayı başarabilirsin. Bunu yapabilmek için yere gömülü haldeyken rakibi seçmen yeterlidir. Rakip yeteri kadar yakınında ise tünelinden çıkarak onu havaya sıçratmış olursun.

E – Hiddetli Isırık / Tünel Kaz

Bu yetenek normalde fiziksel hasar vermeni sağlar. Ancak yeteri kadar öfke biriktirmiş olman durumunda bu hasarı iki katına çıkarabilir ve aynı zamanda gerçek hasar verebilirsin. Bu yeteneği yeterli miktarda öfkeye sahip olduğun zaman kullanmalısın.

Yeteneğin diğer kullanımında ise tünel oluşturursun. Oluşturduğun tüneller arasında hızlıca geçiş yapabilirsin. Bunu bir tür ileriye doğru sıçrama becerisi olarak görebilirsin. Ancak ardı ardına tünellerden geçmeyi başaramazsın.

R – Hiçlik Hücumu

Bu yeteneği sadece basit saldırılarla veya yeteneklerinle hasar vermiş olduğun şampiyon üzerinde kullanabilirsin. Kullanır kullanmaz işaretlenmiş olan hedefe doğru atılırsın ve birkaç saniyeliğine hedeflenemez olursun.

Bu yeteneği kullanırken rakibin canına dikkat etmelisin. Genel olarak canı az olan hedefler üzerinde kullanılması çok daha doğrudur. Hedeflenemez olmak sana ekstra avantaj sağlar çünkü bu sayede kolayca arayı kapatabilir ve kaçan rakibi gafil avlayabilirsin.

Rek’Sai Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Rek’Sai için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Rek’Sai Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Hakimiyet, ikincisi için İsabet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Keskin Sağanak olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Rek’Sai Rün

Güçlü baskın potansiyeline sahip bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Rek’Sai ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Yorum Yap