Rammus Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

rammus nasıl oynanır build

Rammus nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Rammus rehberi. Güç topuyla hızlan dikenlerle çıldırtmaya çalış.

Bu rehber Rammus nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Rammus hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Rammus nasıl oynanır?

Öncelikle Rammus için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Rammus ile oynarken olabildiğince hasar karşılamanı sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde tank eşyalarına yönelmen gerekir. Rammus’un oynaması kolay bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Dikenli Kabuk

Bu pasif yetenek bu şampiyonla özdeşleşmiş bir yetenektir. Elde ettiğin zırha göre otomatik saldırıların bir o kadar fazla hasar verirler. Tercih edeceğin build bu nedenle zırh üzerine kurulu olmalıdır. Tam anlamıyla bir tank olduktan sonra bu yetenekten fazlasıyla verim alabilirsin.

Zırh üzerine olan eşyaları tercih ederek hem saldırılarını hem dayanıklılığı yükseltmeyi başarabilirsin. İnsanların bu şampiyondan nefret etmesinin en büyük sebebi son derece basit gözüken bu pasif yetenektir.

Q – Güç Topu

Bu yetenek her koşulda iş görmeni sağlayan önemli bir yetenektir. Bir anda çok yüksek hızlara çıkabilirsin. Ancak yeteneği önemli kılan bir anda hızlanmış olman değil bu hızla sana kazandırdıklarıdır. Çoğu koşulda bu şampiyonu yakalamak imkansızdır.

Benzer şekilde bu şampiyondan kaçmak da çok kolay değildir. Koridorlara baskın düzenlerken kendini çok rahat hissedersin. Çünkü bu yetenek son derece korkutucudur. Doğru açılardan koridora yaklaşman durumunda rakipleri gafil avlayabilirsin.

W – Tortop

Bu yetenek bu şampiyonun gizli silahı durumundadır. İnsanların bu oyunda çekindikleri en önemli yeteneklerden biridir. Yeteneği aktif ettiğin zaman muazzam bir tanka dönüşmeyi başarırsın ve hemen hemen tüm saldırılar karşısında kendini koruyabilirsin.

Takım savaşlarında kullanman gereken en önemli yetenektir. Yanlış kombinasyonlar yapıp bu yeteneğin etkisini sıfıra indirmeye çalışmamalısın. Doğru hamlelerle rakibi yakalamalı ve çok yüksek seviyelere ulaşan direncini göstermelisin.

E – Çıldırtan Dikenler

Bu yetenek baskınlarda işini kolaylaştıracak bir yetenektir. Bir rakibi tuttuğun zaman onun kaçış şansı artık yok demektir. Yapman gereken hızlıca gelip rakibi kışkırtmak ve gerisini zırhına, hasarına ve takım arkadaşına bırakmalısın.

Q yeteneğini kullandıktan sonra rakibi yakalamak çok kolay olacaktır. Rakibin yakınına geldiğinde E yeteneğini kullanıp onu artık kaçamaz hale getirebilirsin. Böylece en doğru kombinasyonla işi bitirip tekrar ormana geri dönebilirsin.

R – Sarsıntı

Bu yetenek özel yeteneğindir. Çok güçlü bir yetenek olduğunu söyleyemem. Alan hasarı vermesi ve kitle kontrol etkisi uygulaması önemlidir. Bu yeteneği kullanarak rakip kulelere muazzam hasarlar verebilirsin.

Her ne kadar oyundaki en güçlü özel yeteneklerden biri olmasa bile bu yeteneği küçümseme hatasına düşmek doğru değildir. Hemen hemen birçok takım savaşında durumu değiştirebilecek kalitede bir yetenektir. Önemli olan onu doğru şekilde kullanmaktır.

Rammus Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Rammus için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Rammus Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Azim, ikincisi için İsabet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Artçı Şok olmalıdır. W yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Rammus Rün

Eşi benzeri olmayan bir tank şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Rammus ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap