Rammus Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Rammus nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Rammus build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Güç topuyla hızlan dikenlerle çıldırtmaya çalış.

Bu rehber Rammus nasıl oynanır sorusuna, Rammus build, Rammus eşya ve Rammus rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon yüksek dayanıklılığı ve hız avantajıyla ön plana çıkar. Tam anlamıyla her koşulda tank olan bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Rammus Sezon 9 Build

Bu sezon Rammus için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere melez hasar vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra takımın için olabildiğince hasar karşılamanı sağlayacak tercihler yapmalısın.

Rammus için eşya seçimleri konusunda tank eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması kolay olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Rammus – Benzer Şampiyonlar
Alistar Malphite Sion Leona Amumu

Rammus Rün (Rune)

Rammus için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Rammus için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Azim ve ikinci rün yolu olarak İsabet şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Artçı Şok seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Azim) Rün (İsabet) Nitelik

Rammus Eşyalar (Item)

Rammus eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Rammus Yetenekler

Bu kısımda en iyi Rammus sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı W yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra E yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 2 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 1 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 3 > 8 > 10 > 12 > 13
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih orman bölgesinde oynayan her şampiyonun kullanması gereken Çarp büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Çarp

Rammus nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneğine ve mücadele başlatma ile tank olabilme becerisine sahiptir. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu işlevsel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Rammus özellikle oyunun orta evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Dikenli Kabuk

Bu pasif yetenek bu şampiyonla özdeşleşmiş bir yetenektir. Elde ettiğin zırha göre otomatik saldırıların bir o kadar fazla hasar verirler. Tercih edeceğin build bu nedenle zırh üzerine kurulu olmalıdır. Tam anlamıyla bir tank olduktan sonra bu yetenekten fazlasıyla verim alabilirsin.

Zırh üzerine olan eşyaları tercih ederek hem saldırılarını hem dayanıklılığı yükseltmeyi başarabilirsin. İnsanların bu şampiyondan nefret etmesinin en büyük sebebi son derece basit gözüken bu pasif yetenektir.

Q – Güç Topu

Bu yetenek her koşulda iş görmeni sağlayan önemli bir yetenektir. Bir anda çok yüksek hızlara çıkabilirsin. Ancak yeteneği önemli kılan bir anda hızlanmış olman değil bu hızla sana kazandırdıklarıdır. Çoğu koşulda bu şampiyonu yakalamak imkansızdır.

Benzer şekilde bu şampiyondan kaçmak da çok kolay değildir. Koridorlara baskın düzenlerken kendini çok rahat hissedersin. Çünkü bu yetenek son derece korkutucudur. Doğru açılardan koridora yaklaşman durumunda rakipleri gafil avlayabilirsin.

W – Tortop

Bu yetenek bu şampiyonun gizli silahı durumundadır. İnsanların bu oyunda çekindikleri en önemli yeteneklerden biridir. Yeteneği aktif ettiğin zaman muazzam bir tanka dönüşmeyi başarırsın ve hemen hemen tüm saldırılar karşısında kendini koruyabilirsin.

Takım savaşlarında kullanman gereken en önemli yetenektir. Yanlış kombinasyonlar yapıp bu yeteneğin etkisini sıfıra indirmeye çalışmamalısın. Doğru hamlelerle rakibi yakalamalı ve çok yüksek seviyelere ulaşan direncini göstermelisin.

E – Çıldırtan Dikenler

Bu yetenek baskınlarda işini kolaylaştıracak bir yetenektir. Bir rakibi tuttuğun zaman onun kaçış şansı artık yok demektir. Yapman gereken hızlıca gelip rakibi kışkırtmak ve gerisini zırhına, hasarına ve takım arkadaşına bırakmalısın.

Q yeteneğini kullandıktan sonra rakibi yakalamak çok kolay olacaktır. Rakibin yakınına geldiğinde E yeteneğini kullanıp onu artık kaçamaz hale getirebilirsin. Böylece en doğru kombinasyonla işi bitirip tekrar ormana geri dönebilirsin.

R – Sarsıntı

Bu yetenek özel yeteneğindir. Çok güçlü bir yetenek olduğunu söyleyemem. Alan hasarı vermesi ve kitle kontrol etkisi uygulaması önemlidir. Bu yeteneği kullanarak rakip kulelere muazzam hasarlar verebilirsin.

Her ne kadar oyundaki en güçlü özel yeteneklerden biri olmasa bile bu yeteneği küçümseme hatasına düşmek doğru değildir. Hemen hemen birçok takım savaşında durumu değiştirebilecek kalitede bir yetenektir. Önemli olan onu doğru şekilde kullanmaktır.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar yetenek kitinden en iyi şekilde faydalanmasını sağlayan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Eşi benzeri olmayan bir tank şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Rammus ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap