Qiyana Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

qiyana build türkçe

Sezon 9 için en iyi Qiyana rehberi. Elementlerin öfkesiyle diyarın hakimi ol, biraz cesaretli davran ve imparatoriçenin hakkını teslim et.

Bu rehber Qiyana nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Build olarak adlandırılan bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Qiyana hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Qiyana nasıl oynanır?

Qiyana için tercih edebileceğin build hakkında detaylı bilgiyi yeteneklerden sonra gelen build kısmından öğrenebilirsin. Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Qiyana ile oynarken anlık hasar potansiyelini yükseltmeni sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde anlık hasar eşyalarına yönelmen gerekir. Qiyana oynaması kolay olan şampiyonlar arasında yer alır. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – İmparatoriçenin Hakkı

Bu pasif yetenek oldukça basittir. Anlatmak için çok bir şey yoktur. Bir yetenek kullandığın zaman ekstra hasar verirsin. Yeteneğin bekleme süresi yeni bir elemente geçişte sıfırlanır. Bunu başarılı bir şekilde kullanıp ekstra hasar vermenin yollarını bulmalısın.

Bu yetenek vuruşa bağlı olarak bekleme süresine geçer. Bunun anlamı bir hedefe vurup ekstra hasar verdiğin zaman aynı hedefe vurup tekrar ekstra hasar veremezsin. Her rakip için bekleme süresi ayrı ayrı hesaplanır. Dolayısıyla yetenek kullanımlarında ekstra dikkatli olmalısın.

Q – Elementlerin Öfkesi / Ixtal Bıçağı

Bu yetenek belirli bir alana hasar vermeni sağlar. Önündeki alana verdiğin hasar ile rakibi rahatsız edebilirsin. Eğer bir element ile rakibe hasar verirsen silahın ileriye doğru geçiş yapar. Her element için yeteneğin etkisi farklıdır. Bunları çok iyi bilmek gerekir.

Yeteneğin element bulunmayan haliyle etki mesafesini iki katına çıkarabilirsin. Buz elementi ile rakipleri kısa süreliğine yere çakılı bırakırsın. Kaya elementi ile canı yarım olanlara ekstra hasar verirsin. Doğa elementi ile hareket hızı kazandığın bir gölgelik alan oluşturursun.

W – Diyarın Hakimi

Bu yetenek hem Q yeteneğinin hem de pasif yeteneğinin bekleme süresini sıfırlar. Bu nedenle, bu yeteneği hasar miktarını maksimum düzeye çıkartmak için kullanmalısın. Bunun için her zaman bir element depolamak iyi fikirdir.

Element olduğu zaman saldırı hızı kazanırsın ve basit saldırıların daha fazla hasar verir. Aynı zamanda çarpışma dışında kaldığın zaman ekstra hareket hızı kazanırsın. Bu hareket hızını depolamış olduğun element ile alakalı olan yere gittiğinde yine kazanırsın.

E – Cüret

Bu yetenek özellikle Q yeteneğinle son derece uyumlu bir şekilde kullanılır. Özellikle nehir elementini kullanarak E + Q kombinasyonunu yaparak rakibe sersemletme etkisi uygulayabilir ve onu yavaşlatmayı başarabilirsin. Aynı zamanda rakibin yakınına gidebilir veya ondan uzaklaşabilirsin.

Bu şampiyonun sahip olduğu mesafe kapatıcı yetenektir. Ancak söylediğim gibi kullanım şekilleri farklılık gösteren yapıdadır. Rakibe yakın olduğun zaman onun daha ötesine geçiş yaparsın. Bu sayede baskınlarda daha etkin bir olmayı başarabilirsin.

R – Toprağın Öfkesi

Bu yetenek özel yeteneğindir. Bu yeteneği kullanırken rakiplerini sersemletmek ve onlara ekstra hasar vermek için onları duvara doğru ittirmenin yollarını aramalısın. Duvara erişemeyecek durumdaysan pozisyonunu korumak için en doğru mesafeyi hedef edinmelisin.

Bu yeteneği kullanarak rakipleri belirli bir harita görevinden uzaklaştırmayı başarabilirsin. Özellikle nehir bölgesinde element avantajını kullanarak rakiplere karşı ciddi bir alan kontrolü avantajı elde edebilirsin. Çünkü buradaki savaşlarda rakip takımı sersemletme şansın çok yüksektir.

Qiyana Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Qiyana için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Qiyana Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Hakimiyet, ikincisi için İsabet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Elektrik Ver olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-W-E sırasına göre yükseltmelisin.

Qiyana Rün

Takım savaşlarında güçlü ve baskın potansiyeli olan bir şampiyon arıyorsan bu arayışına son verebilirsin. Rehberi beğendiysen aşağıdan oy vererek bana destek olabilirsin. Ayırca sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap