Qiyana CT » Qiyana Counter

Qiyana karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak orta koridorda seçilen bu şampiyonu durdurmak için Qiyana CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Qiyana için güncel build arıyorsan Qiyana build kısmına göz atabilirsin. Bu içerikte sadece Qiyana CT konusunda bilgiler yer alır.

Qiyana counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Qiyana counter konusunda yardımcı olacaktır.

Qiyana CT (Qiyana Counter)

Qiyana’nın yetenek kullanımını kontrol etmelisin. Çünkü yeteneklerinden elde ettiği güçlendirmeler arası geçiş sana hasar takası konusunda çeşitli avantajlar sunacaktır. Çünkü güçlendirilmemiş bir Q yeteneğine sahip olmaması demek zayıf kalması demektir. Bu aralığı muhakkak hasar takası için olmasa bile onu rahatsız etmek için kullanmaya çalışmalısın.

Qiyana ile kısa süreli hasar takaslarına girmek gibi bir hata yapmamalısın. Onu uzaktan rahatsız etmeye çalışmalı ve Q yeteneği bekleme süresinde olduğunda onunla uzun süreli hasar takasına girmeyi düşünmelisin. Yeni bir element aldığı zaman Q yeteneğinin bekleme süresi sıfırlanır. Qiyana karşısında oynarken bunu aklından çıkarmamalısın.

Qiyana mavi elemente sahip olduğu zaman çok fazla ileri çıkmamalı ve agresif oynamamalısın. Çünkü bu elementi alması durumunda büyük olasılıkla takım arkadaşı olan ormancı şampiyon yakınlarda demektir. Mavi elementi saklamaya devam ettiği sürece daha güvenli bir oyunu tercih etmelisin. Hamlelerini buna uygun şekilde planlamaya çalışmalısın.

Strateji

Qiyana oynamak kolay değildir. Dolayısıyla çok yüksek seviyelerde değilsen karşıdaki oyuncunun hata yapma olasılığının yüksek olduğuna dikkat etmelisin. Her şey element için alacağı pozisyonlara göre değişiklik gösterir. Adımlarını iyi takip etmeli ve buna uygun hamleler yapmalısın. Bunu yapmayı başaramazsan Qiyana etkinliğini kolay bir biçimde gösterecektir.

Qiyana’nın özel yeteneğine karşı koyabilmek için ayrık ittirme yapabilmek çok önemlidir. Genel olarak Qiyana oyuncuları bu yeteneği takım savaşı başlatmak için kullanmaktadır. Qiyana’nın takım savaşına katkısı çok ama çok yüksektir. Bu yeteneğe yakalanmamak için elinden geleni yapmak zorunda olduğunu bilmelisin. Ayrıca ne olursa olsun onun hasar potansiyeline saygı göstermek zorunda olduğunu bilmelisin.

Qiyana eşya satın alırken genelde hasar odaklı tercihlere yönelir. Bunun bir getirisi olarak genelde dayanıksız kalması söz konusudur. Bu nedenle anlık hasar veren şampiyonlara karşı sıkıntı yaşar. Özellikle E yeteneğini agresif bir biçimde kullandığında onu cezalandırma yoluna gidebilirsin. Tek yapman gereken anlık hasara maruz kalmasını sağlamaktır.

Potansiyel

Qiyana özellikle 6. seviye olduğunda tam potansiyeline ulaşmış olur. Bu seviyede özel yeteneğini açarak oyunun kaderini değiştirebilecek hamleler yapmaya başlayabilir. Bunun için dikkatli olmalı, kulelerin veya duvarların yakınında çok fazla vakit geçirmemeye çalışmalısın. Çünkü bu tür konumlarda yer aldığın zaman R yeteneğini kullanarak seni yakalamaya çalışacaktır.

Qiyana özellikle oyunun orta evresinde çok etkilidir. R yeteneği sayesinde takım savaşlarına maksimum düzeyde etki edebildiği için farkını gösteren bir şampiyondur. Diğer suikastçı tarzı şampiyonların aksine Qiyana takım savaşlarında takımına destek sunar. Onun karşısında savaşmak zorunda kalırsan duvarlara çok yakın noktalarda kalmamaya özen göstermelisin.

Qiyana ilk eşyasını tamamladıktan sonra daha agresif bir biçimde hasar takasına girmeye çalışacaktır. Çünkü ilk eşyasını tamamladıktan sonra ekstra bekleme süresine ve hasara sahip olabilecektir. Bu konuda ona saygı göstermen gerektiğini bilmelisin. Dikkatli olmalı ve ona avantaj sağlayacak tarzda kısa hasar takası evrelerine geçiş yapmamak için çaba göstermelisin.

Qiyana hakkında sıkça sorulan sorular

Hasar potansiyeli ne durumda?

Hasar potansiyeli oldukça yüksektir.

Zırh derme potansiyeli var mı?

Hayır hiç yok.

Bekleme süresi azaltma işe yarıyor mu?

Hayır yaramıyor.

Mana değerinden güç alıyor mu?

Hayır almıyor.

Hayatta kalma potansiyeli ne durumda?

Hayatta kalma potansiyeli ortalamanın altındadır.

Bu Qiyana counter rehberi sayesinde Qiyana karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Qiyana için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Yorum Yap