Qiyana Rün ve Eşya Dizilimi » Mid Build

Bu rehber Qiyana rün, eşya dizilimi ve yetenek sırası için en doğru tercihleri içerir. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Build olarak adlandırılan bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dolayısıyla yenilikler için sık sık ziyaret etmeyi düşünebilirsin.

Dilersen Qiyana hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin. Burada mevcut yamaya göre Qiyana için en doğru rün ve eşya seçimlerini ve ayrıca ipuçları ile taktikleri bulabileceksin. Unutma, bu rehber her yama sonrasında gözden geçirilir.

Qiyana Build S10

Qiyana gerçekten garip bir şampiyondur. Diğer suikastçı şampiyonların aksine takım savaşı potansiyeli çok ama çok yüksektir. Genel olarak rakibe ani baskınlar düzenlemekten daha çok takım savaşlarına katkısıyla öne çıkan bir şampiyondur. Bunun temel sebebi seçilen build ve R yeteneğinin getirdiği özelliklerdir. Bunları en iyi şekilde kullanmaya çalışmalısın.

Özellikle duvarlara yakın bölgelerde savaşmaya çalışmalısın. Bunun sebebi R yeteneğinin açık alanlarda işlevini yitirecek olmasıdır. Ayrıca orman bölgesinde savaşmayı tercih edebilirsin. Takım arkadaşların baskın düzenlemek için yardıma geldiklerinde nehir güçlendirmesine sahip olduğundan emin olmalısın. Bu sayede rakibi hareketsiz bırakabilirsin.

Qiyana Build Başlangıç
Başlangıç  
Temel Eşyalar
Sihirdar Büyüleri

Qiyana için tam eşya dizilimini öğrenmek istiyorsan aşağıdaki tabloya göz atabilirsin. Standart şartlarda şampiyonun güçlenmesine ve maksimum potansiyeline ulaşmasına sağlayacak olan dizilim budur. Ancak oyunun mevcut yapısına göre temel eşyalardan sonrasını kendin belirleme yoluna gidebilirsin. Buna rağmen ihtiyacın olması durumunda aşağıdaki tam build seçeneğini kullanabilirsin.

Qiyana Tam Build

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Hakimiyet, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Elektrik Ver olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin. Ayrıca tüm bu seçimlerini en doğru yardımcı rün seçimleriyle desteklemelisin.

Qiyana Rün

Qiyana Build S10

Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Qiyana ile oynarken anlık hasar potansiyelini yükseltmeni sağlayacak seçimler yapmalısın. Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde anlık hasar eşyalarına yönelmen gerekir.

Qiyana oynaması zor olan şampiyonlar arasında yer alır. Özellikle oyunun erken ve orta evresinde çok daha güçlüdür. Bu nedenle söz konusu evrelerde avantaj elde edecek şekilde bir build tercih etmelisin. Ancak her şeyden önce Qiyana’nın yeteneklerinin ne işe yaradığını öğrenmelisin.

Pasif – İmparatoriçenin Hakkı

Bu pasif yetenek oldukça basittir. Anlatmak için çok bir şey yoktur. Bir yetenek kullandığın zaman ekstra hasar verirsin. Yeteneğin bekleme süresi yeni bir elemente geçişte sıfırlanır. Bunu başarılı bir şekilde kullanıp ekstra hasar vermenin yollarını bulmalısın.

Bu yetenek vuruşa bağlı olarak bekleme süresine geçer. Bunun anlamı bir hedefe vurup ekstra hasar verdiğin zaman aynı hedefe vurup tekrar ekstra hasar veremezsin. Her rakip için bekleme süresi ayrı ayrı hesaplanır. Dolayısıyla yetenek kullanımlarında ekstra dikkatli olmalısın.

Q – Elementlerin Öfkesi / Ixtal Bıçağı

Bu yetenek belirli bir alana hasar vermeni sağlar. Önündeki alana verdiğin hasar ile rakibi rahatsız edebilirsin. Eğer bir element ile rakibe hasar verirsen silahın ileriye doğru geçiş yapar. Her element için yeteneğin etkisi farklıdır. Bunları çok iyi bilmek gerekir.

Yeteneğin element bulunmayan haliyle etki mesafesini iki katına çıkarabilirsin. Buz elementi ile rakipleri kısa süreliğine yere çakılı bırakırsın. Kaya elementi ile canı yarım olanlara ekstra hasar verirsin. Doğa elementi ile hareket hızı kazandığın bir gölgelik alan oluşturursun.

W – Diyarın Hakimi

Bu yetenek hem Q yeteneğinin hem de pasif yeteneğinin bekleme süresini sıfırlar. Bu nedenle, bu yeteneği hasar miktarını maksimum düzeye çıkartmak için kullanmalısın. Bunun için her zaman bir element depolamak iyi fikirdir.

Element olduğu zaman saldırı hızı kazanırsın ve basit saldırıların daha fazla hasar verir. Aynı zamanda çarpışma dışında kaldığın zaman ekstra hareket hızı kazanırsın. Bu hareket hızını depolamış olduğun element ile alakalı olan yere gittiğinde yine kazanırsın.

E – Cüret

Bu yetenek özellikle Q yeteneğinle son derece uyumlu bir şekilde kullanılır. Özellikle nehir elementini kullanarak E + Q kombinasyonunu yaparak rakibe sersemletme etkisi uygulayabilir ve onu yavaşlatmayı başarabilirsin. Aynı zamanda rakibin yakınına gidebilir veya ondan uzaklaşabilirsin.

Bu şampiyonun sahip olduğu mesafe kapatıcı yetenektir. Ancak söylediğim gibi kullanım şekilleri farklılık gösteren yapıdadır. Rakibe yakın olduğun zaman onun daha ötesine geçiş yaparsın. Bu sayede baskınlarda daha etkin bir olmayı başarabilirsin.

R – Toprağın Öfkesi

Bu yetenek özel yeteneğindir. Bu yeteneği kullanırken rakiplerini sersemletmek ve onlara ekstra hasar vermek için onları duvara doğru ittirmenin yollarını aramalısın. Duvara erişemeyecek durumdaysan pozisyonunu korumak için en doğru mesafeyi hedef edinmelisin.

Bu yeteneği kullanarak rakipleri belirli bir harita görevinden uzaklaştırmayı başarabilirsin. Özellikle nehir bölgesinde element avantajını kullanarak rakiplere karşı ciddi bir alan kontrolü avantajı elde edebilirsin. Çünkü buradaki savaşlarda rakip takımı sersemletme şansın çok yüksektir.

Burada yer alan Qiyana rün ve eşya seçimleri hakkında ne düşünüyorsun? Qiyana hakkında genel düşüncen nedir? Daha iyi tercihlerin bulunduğuna inanıyorsan yorum yapıp onları bana ulaştırır mısın?

Yorum Yap