Pyke Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Pyke nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Pyke build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Hayalet sularda yüz, derinlerin intikamını al.

Bu rehber Pyke nasıl oynanır sorusuna, Pyke build, Pyke eşya ve Pyke rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon destek olmasına rağmen baskın potansiyeli yüksek bir şampiyondur. Alışılmışın dışında bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Pyke Sezon 9 Build

Bu sezon Pyke için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere fiziksel hasar vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra yeteneklerinle rakipleri yakalamana yardımcı olacak tercihler yapmalısın.

Pyke için eşya seçimleri konusunda işlevsel eşyalara yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Pyke – Benzer Şampiyonlar
Morgana Rakan Zyra Blitzcrank Bard

Pyke Rün (Rune)

Pyke için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Pyke için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Azim ve ikinci rün yolu olarak İsabet şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Artçı Şok seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Azim) Rün (İsabet) Nitelik

Pyke Eşyalar (Item)

Pyke eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Pyke Yetenekler

Bu kısımda en iyi Pyke sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra E yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 3 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 2 > 8 > 10 > 12 > 13
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih rakibe hasar verip iyileştirme niteliğini azaltma şansına sahip olabileceğin Tutuştur büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Tutuştur

Pyke nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneğine ve mücadele başlatma becerisine sahiptir. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu fiziksel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Pyke özellikle oyunun erken ve son evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Boğulmuşların Nefesi

Bu pasif yetenek ile kısa süre önce kaybetmiş olduğun canını yeniden kazanırsın. Basit bir biçimde çalılıklara girip çıkarak bu yeteneği harekete geçirebilirsin. Yeteneğin bir başka özelliği bonus olarak gelen canı saldırı gücüne çevirmesidir. Fakat bu oran yeteri kadar iyi değildir.

Q – Kemik Zıpkın

Bu yetenek ile önünde yer alan rakipleri yavaşlatmayı başarabilirsin. Bunu yapabilmek için yeteneğine basıp bırakman yeterlidir. Ancak yeteneğin farklı kullanım biçimi olduğunu unutmamalısın. Basılı tutup kullandığında rakibi zıpkınla yakalayıp kendine doğru çekebilirsin.

Her iki kullanımın hasar oranı aynıdır. Dikkat etmen gereken durum bir kişiyi çekip çekmenin doğru olup olmayacağıdır. Takım savaşlarında yeteneğin ilk halini kullanmak çok daha mantıklıdır. Koridor aşamasında zıpkın atıp rakibi çekmek çok daha doğrudur.

W – Hayalet Sular

Bu yetenek çok iyi bir gezici şampiyon olmanı sağlar. Basit bir biçimde suya dalış yaparak kendini kamufle edersin. Bu kamuflaj sırasında hareket hızını yükseltmiş olursun ama aynı zamanda görünmezlik elde edersin.

Bu yetenek özellikle pasif yeteneğini harekete geçirmek istediğinde çok kullanışlıdır. Canın azaldığında kendini kamufle ederek canını doldurmayı başarabilirsin. Görünmez birlikleri ortaya çıkaran kontrol totemleri ile görünür olacağını aklından çıkarmamalısın.

E – Karanlık Gelgit

Bu yetenek ile rakipleri sersemletmeyi başarırsın. Geride bıraktığın hayalet kısa süre sonra sana doğru gelir ve önüne çıkan tüm rakip birliklere hasar vererek onları sersemletir. W yeteneğini kullanıp sudan çıktıktan sonra bu yeteneği kullanarak ekstra verim elde edebilirsin.

R – Derinlerin İntikamı

Bu yetenek çok güçlüdür. Belirli bir seviyenin altında cana sahip rakipleri bu yetenek ile ortadan kaldırabilirsin. İşin güzel tarafı rakibin tek hamleyle ölüp ölmeyeceğini sana sunulan ipucundan öğrenebilirsin. Yeteneğin bir beceri atışı olduğunu unutmamalısın.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar yetenek kitinden en iyi şekilde faydalanmasını sağlayan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Alışılmışın dışında bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Pyke ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap