Poppy CT» Poppy Counter

Poppy karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak üst koridorda seçilen bu şampiyonu durdurmak için Poppy CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Poppy için güncel build arıyorsan Poppy build kısmına göz atabilirsin. Bu içerikte sadece Poppy CT konusunda bilgiler yer alır.

Poppy counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Poppy counter konusunda yardımcı olacaktır.

Poppy CT (Poppy Counter)

Poppy Counter / Poppy CT
Darius pantheon
Renekton Darius Mordekaiser Pantheon Kled

Poppy karşısında oynarken pozisyonuna çok dikkat etmen gerekir. Çünkü Poppy, E yeteneğini kullanarak seni duvara doğru itebilecek ve sersemletme etkisini uygulayabilecektir. Mücadelelere başlama konusunda genellikle E -> Q kombinasyonunu kullanır. Bu kombinasyon karşısında durabilmek düşünüldüğü kadar kolay değildir.

Poppy’nin kalkanı bir yemleme taktiği olarak kullanılabilir. Bu kalkanı ortadan kaldırmaya çalışırken ekstra dikkatli olman şarttır. Çünkü bunu kullanarak sana doğru hamle yapma şansı elde edebilir veya ormancı takım arkadaşından aldığı destekle seni etkisiz bırakmanın bir yolunu bulabilir. Poppy karşısında ne zaman hamle yapacağına iyi karar vermelisin.

Ormancı takım arkadaşından destek alıp Poppy’e baskın düzenlemek istiyorsan mutlaka W yeteneğinin kullanılabilir olmadığından emin olmalısın. Bu yetenek olmadığı zaman Poppy’nin kaçma şansı oldukça azalır. Dolayısıyla hamle yapmak, hasar takasında bulunmak veya mücadele başlatmak için en doğru anlardan biri budur.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Poppy bir şekilde R yeteneğini kullanmak istediğinde ona sersemletme veya yer değiştirme etkisi uygulayarak yeteneğin etkisini durdurman mümkündür. Bunu yaptığın zaman yeteneğin bekleme süresi azalmış olur. Dolayısıyla tekrar hamle yapmadan önce zamanı iyi hesaplamaya çalışmak çok önemlidir.

Poppy’nin görevi karşı takımın arka hattına sızmak ve burada yer alan taşıyıcı şampiyonları rahatsız ederek onları ortadan kaldırmaktır. Bunu yapmasına engel olabilmek için pozisyon aldığın alanı en iyi şekilde kullanmalısın. Ayrıca taşıyıcı şampiyonları korumak için etkileşim mesafesinde kalmaya devam etmelisin. Böylece Poppy’nin etkili olmasına engel olabilirsin.

Özellikle dar alanlarda veya birleşme noktalarında takım savaşlarından olabildiğince uzak durmalısın. Bunun temel sebebi Poppy’nin R yeteneğinin bu tür alanlarda ekstra fayda sağlamasıdır. R yeteneğini kullanarak takımın ön hattında yer alan şampiyonları etkisiz hale getirebilecektir. Daha geniş alanlarda takım savaşı yapmayı düşünmek çok daha akıllıca olacaktır.

Potansiyel

Poppy karşısında oynarken 2. seviyeye dikkat etmelisin. Bu seviyeye ulaşmadan önce onu belirli hasarlarla rahatsız etmeli ve ondan önce bu seviyeye ulaşmalısın. Poppy bir şekilde senden önce 2. seviyeye ulaşırsa E -> Q kombinasyonunu kullanmaya çalışacak ve seni koridorda tamamen etkisiz bırakabilecektir. Çok dikkatli olmalı ve hamlelerde seçici davranmalısın.

Poppy, Sunfire Cape eşyasını tamamladığı zaman minyon dalgalarını hızlı bir şekilde temizleme fırsatı elde eder. Bu nedenle haritada gezinmeye başlayabilir veya karşı ormana baskın düzenlemek için uğraşabilir. Totemleri kullanmak bu konuda sana yardımcı olacaktır. Harita kontrolünü kaybedersen Poppy’e ekstra hamle avantajı sunmuş olursun.

Poppy’nin 6. seviyesine dikkat etmelisin. 6. seviye olur olmaz kullanabileceği oldukça basit ama işlevsel bir kombinasyon vardır. E -> Q -> BS (AA) -> R -> BS (AA) kombinasyonu sayesinde dayanıksız olan hemen hemen tüm şampiyonları etkisiz bırakabilecektir. Bunun için E yeteneğini kullandığında ona yakalanmamak için çaba göstermelisin.

Bu Poppy counter rehberi sayesinde Poppy karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Poppy için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Yorum Yap