Pantheon Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

pantheon build

Pantheon nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Pantheon rehberi. Mızrak atışıyla rahatsız et, tepeden inerek rakibini avla.

Bu rehber Pantheon nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Pantheon hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Pantheon nasıl oynanır?

Öncelikle Pantheon için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Pantheon ile oynarken rakip için tehdit olabileceğin seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde güçlü dalış eşyalarına yönelmen gerekir. Pantheon’un oynaması kolay bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Fani Dirayeti

Bu pasif yetenek maksimum doluma ulaşınca Pantheon’un diğer basit yeteneklerini güçlendirir. Her yeteneğin farklı bir güçlendirilmiş hali olduğu için duruma göre hangisini kullanman gerektiğine oyundaki duruma göre karar vermelisin. Bunun yanında her zaman yeteneklerini güçlendirmenin bir yolunu bulmalısın.

Pasif yeteneğin bir diğer güzel yanı ise elbette özel yeteneğin ile uyumluluk durumudur. Özel yeteneğini kullanır kullanmaz pasif yeteneğin maksimum doluma ulaşır. Bu sayede özel yeteneğin hemen ardından normal yeteneklerinden birini güçlendirilmiş şekilde kullanabilirsin.

Q – Meteor Mızrağı

Bu yeteneğin iki farklı kullanım biçimi vardır. Her iki biçimin de kullanım şekli farklıdır. Yine duruma uygun olarak hareket etmen gerekir. Ancak karşılaştırma yapılacak olursa yeteneğin ikinci hali çok daha etkilidir. Ama doğru pozisyon alma becerisi gerektirir.

İlk basışta bir mızrağını kullanarak rakibe fiziksel hasar verirsin ve ardından yeteneğin bekleme süresinin yarısını sıfırlamış olursun. Yeteneği kullanırken basılı tutarsan mızrağını savurmuş olursun. Mızrakla ilk hedefe fiziksel ama geride kalan rakiplere daha az hasar verirsin.

W – Kalkan Hücumu

Bu yetenek eski yetenekle neredeyse oldukça benzerdir. Tek farklılık pasif yetenek ile olan bağlantısıdır. Artık hasar engelleyen bir kalkan sahibi olman söz konusu değildir. Bunun yerine yeteneğin pasifle güçlendirilmiş halini kullanırsın ve rakibe ardı ardına üç basit saldırı gerçekleştirmiş olursun.

Üç basit saldırı gerçekleştirdikten sonra pasif yeteneğine dolum kazanabilirsin. Bu açıdan hasar takasları söz konusu olduğunda bu yetenekten verim almaya çalışmak çok önemlidir. Tek yapman gereken doğru noktada yeteneği kullanarak kendine yeni fırsatlar oluşturmaktır.

E – Siperli Saldırı

Bu yetenek sayesinde baktığın yönden gelen tüm hasarı engellersin. Diğer yeteneklerin düşünüldüğünde çok daha işlevsel olduğunu görebilirsin. Rakibi kandırma ve çeşitli hamleler yapabilme fırsatı elde edersen senin için çok daha iyi olur.

Örneğin, Karthus özel yeteneğini kullandığında yüzün ona dönük olursa bu yetenek sayesinde gelecek hasarı engellemeyi başarabilirsin. Belirli bir bölgeden gelen tüm hasarı engelleyebilmek oyunun kaderini değiştirebilecek bir hamledir. Bu açıdan çok önemli bir tank olduğunu bilmen gerekir.

R – Gökkubbenin Çöküşü

Bu özel yeteneğindir. Bu yeteneği kullanarak haritanın belirli yerlerine hızlı bir biçimde geçiş yapabilirsin. Üstelik yolunun üzerinde ne varsa onlara hasar vermiş olursun. Fazlasıyla kullanışlı bir yetenektir ve temel olarak harita baskısını buradan kazanırsın.

Özel yeteneğin pasif yeteneğinin anında dolmasını sağlar. Bu nedenle yetenekle iniş yapar yapmaz yeteneklerinden birini rakibin üzerinde kullanmaya çalışabilirsin. Bu fazlasıyla işine yarar bir hamle olacaktır. Ayrıca ne yapıp edip özel yeteneğini doğru noktaya doğru kullanmaya özen göstermelisin.

Pantheon Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Pantheon için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Pantheon Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için İsabet, ikincisi için Hakimiyet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Yenilmez olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Pantheon Rün

Haritaya global etki edecek bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Pantheon ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap