Pantheon Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

pantheon nasıl oynanır build

Pantheon nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Pantheon rehberi. Mızrak atışıyla rahatsız et, tepeden inerek rakibini avla.

Bu rehber Pantheon nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Pantheon hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Pantheon nasıl oynanır?

Öncelikle Pantheon için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Pantheon ile oynarken rakip için tehdit olabileceğin seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde güçlü dalış eşyalarına yönelmen gerekir. Pantheon’un oynaması kolay bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Kalkan Koruması

Bu pasif yetenek pek bir işe yaramaz gözükse bile iyi oyuncuların elinde bambaşka bir yeteneğe dönüşebilen bir beceridir. Pasif yeteneğini kontrol edebildiğin sürece bu şampiyondan ekstra verim alırsın. Özellikle koridor aşamasında bu yeteneği harekete geçirmek oldukça kolaydır.

Bu yeteneği kullanarak rakibe doğru hamle yapmak istediğinde zamanlamayı iyi ayarlaman gerekir. Kaç yüke sahip olduğun ve pasifin ne zaman harekete geçeceğini öğrendiğiniz zaman oyununu en iyi seviyeye getirmiş olursun.

Q – Mızrak Atışı

Bu yetenek son derece kullanışlı bir yetenektir. Bekleme süresi oldukça düşüktür ve hedeflenebilir bir beceridir. Bu yetenek ile sürekli rakibi rahatsız edebilir veya kolayca minyon temizleyebilirsin. Minyon dalgaları yeterince büyükse bu yetenek ile rakibi rahatsız etmeye çalışmamalısın.

Yeteneği kullanırken dikkatli olmalısın çünkü kısa süre içerisinde mana problemi yaşayabilirsin. Rakip minyon öldürmeye çalıştığında bu yetenek ile onu rahatsız etmelisin. Bu yeteneğin E yeteneğine ait pasif özelliği harekete geçireceğini unutmamalısın.

W – Zeonia Kalkanı

Bu yetenek hedeflenebilir bir kitle kontrol yeteneğidir. Hem geri kaçma hem hamle yapma konusunda sana çeşitli fırsatlar sunar. Geri kaçarken rakibe zıplamayı ve onu sersemletmeyi veya minyona sıçrayıp yoluna bakmayı düşünebilirsin.

Birçok farklı kullanım şekli olsa bile koridor aşamasında baskınlara karşı dikkatli olmalısın. Bu yeteneği kullandığın zaman baskınlara karşı açık hedef konumuna düşersin. Bu nedenle doğru zamanı yakalamaya dikkat etmeli ve işini şansa bırakmamalısın.

E – Yürek Düşen

Bu yetenek kitle kontrol etkileri ile bozulabilen bir yetenektir. Her ne kadar oyunun erken aşamasında çok zayıf kalsa bile sonradan epey güçlü bir yeteneğe dönüşür. Mana bedeli ve bekleme süresi çok yüksek olduğu için koridor aşamasında bu yetenekten olabildiğince uzak durmalısın.

Takım savaşlarında bu yetenek ile olabildiğince fazla rakibe hasar vermeye çalışmalısınız. Bu sayede rakibin tüm zırh değerlerini biçip onları savunmasız bırakabilirsin. Bunu yaparken karşı takımın kitle kontrol etkisi yeteneklerine dikkat etmeyi unutmamalısın.

R – Tepeden İnme

Bu yeteneği kullanarak haritanın belirli yerlerine hızlı bir biçimde geçiş yapabilirsin. Koridor aşamasında bu yetenek oldukça kullanışsızdır. Yetenek açıldığı zaman hedefin orta koridordaki arkadaşına yardım edip skor almaya çalışmak olmalıdır.

Oyunun sonlarına doğru bu yetenek ile takım savaşlarının kaderini değiştirebilirsin. Takımına mücadeleye girişme konusunda ekstra imkan tanırsın. Tek dikkat etmen gereken sonraki 3-4 saniye içerisinde rakibin nerede olacağını tahmin etmeye çalışmaktır.

Pantheon Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Pantheon için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Pantheon Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için İsabet, ikincisi için Hakimiyet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Yenilmez olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Pantheon Rün

Koridor aşamasında güçlü bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Pantheon ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

You may also like...

Yorum Yap