Pantheon Counter (CT) rehberi

pantheon counter

Pantheon counter rehberi sayesinde Pantheon karşısında seçilebilecek en doğru şampiyonları bulabilirsin. Mızraklardan sıyrılıp hayatta kal.

Pantheon karşısında oynamak için dayanıklı olan ve belirli bir mesafeden kolayca minyon temizleyen bir şampiyon seçmen gerekir. Oyunun başlarında skor vermediğin sürece ona karşı üstünlük kurabilirsin. Asla ama asla kazanamayacağın bir hasar takasına girmemelisin.

Not: Pantheon için güncel build arıyorsan Pantheon build kısmına göz atabilirsin. Buradaki sadece karşı seçim yani counter için bilgiler vardır.

Pantheon Counter (Karşı Seçim)

Pantheon için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) yapmayı düşünüyorsan öncelikle mevcut yamada onun karşısında güçlü bir konuma sahip şampiyonları değerlendirmelisin. Bu şampiyonlar mevcut yamada şu şekildedir:

 • Cho’Gath
 • Vi
 • Nidalee
 • Amumu

İstatistiksel verileri bir kenara bırakıp mekanik durumlara göz atıldığında ise öne çıkan üç farklı şampiyon vardır. Bu şampiyonların her birisinin Pantheon karşısında çeşitli avantajları vardır. Yukarıda yer alan istatistiksel seçimlere güvenmiyorsan bunlara yönelebilirsin.

Cho’Gath

Pantheon karşısında seçilebilecek en doğru şampiyonlardan biridir. Kitle kontrol becerileri sayesinde baskınlarda rakibi çaresiz bırakabilirsin. Tank build yolunu tercih ettiğin zaman onun karşısında geride olsan bile hayatta kalabilirsin. Elde ettiğin yükleri kaybetmemeye çalışmalısın.

Cho’Gath için güncel bir build arıyorsan Cho’Gath build kısmına göz atabilirsin.

Illaoi

Pantheon karşısında güçlü olmasının sebebi belirli bir mesafeden saldırı düzenleme konusunda avantajlı olmasından kaynaklanır. Minyon birliklerine çok yaklaşmadan skor almaya çalışmalısın. Duvarlardaki kollarını kullanarak gerektiğinde onu köşeye sıkıştırmayı denemelisin.

Illaoi için güncel bir build arıyorsan Illaoi build kısmına göz atabilirsin.

Rumble

Pantheon karşısında son derece etkilidir. Bunun sebebi koridorda kalma konusunda avantajlı olmasıdır. Sürekli kalkanını kullanarak rahatsız edici hasarlardan kaçınmaya çalışmalısın. E yeteneğini kullanarak minyon öldürmekten olabildiğince uzak durmalısın.

Rumble için güncel bir build arıyorsan Rumble build kısmına göz atabilirsin.

Pantheon Karşısında Ufak İpuçları

Pantheon karşısında iyi bir oyun çıkarmak istiyorsan onun yeteneklerini iyi bir biçimde kullanmasına engel olman gerekir. Yukarıdaki şampiyonlar bunu başarman için sana yardımcı olacaktır. Ancak buna ek olarak aşağıdaki ipuçlarını kullanabilirsin.

 • Pantheon koridor hakimiyeti konusunda eşsiz şampiyonlardan biridir. Koridora hakim olmaktan çok hayatta kalmaya çalışmalısın.
 • Çok kolay bir biçimde minyon öldüren bir şampiyondur. Hata yapmaya zorlayabilirsin ama çoğu zaman bu ters tepecektir.
 • Hedeflenebilir sersemletme etkisine sahip olduğunu unutmamalısın. Baskınlara karşı dikkatli olmak önemlidir.
 • Özel yeteneği sayesinde diğer koridorlara yönelebileceğinin farkında olmalısın.
 • Pantheon koridor sürekliliği açısından bir beceriye sahip değildir. Hasar takaslarıyla onu köşeye sıkıştırmaya çalışabilirsin.
 • Gerektiğinde takım arkadaşından yardım alıp ona baskın düzenlemeye çalışmalısın. Çünkü kaçış yeteneği yoktur.
 • Koridor aşamasında iyiyse oyunun genelinde iyidir, kötüyse oyun genelinde kötüdür. Koridor aşamasında üstünlük kurabilecek seçimler yapmalısın.
 • Mana yönetimi zor bir şampiyondur. Başarabilirsen yeteneklerini boşa kullandırtmak için çaba göstermelisin.

Bu Pantheon counter rehberi sayesinde Pantheon karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Pantheon için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

You may also like...

Yorum Yap