Pantheon CT » Pantheon Counter

Pantheon karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak orta koridorda seçilen bu şampiyonu durdurmak için Pantheon CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Pantheon için güncel build arıyorsan Pantheon build kısmına göz atabilirsin. Bu içerikte sadece Pantheon CT konusunda bilgiler yer alır.

Pantheon counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Pantheon counter konusunda yardımcı olacaktır.

Pantheon CT (Pantheon Counter)

Pantheon Counter / Pantheon CT
Garen
Yasuo Vladimir Malphite Garen Dr. Mundo

Pantheon birinci seviyede aşırı güçlü bir şampiyondur. Bunun sebebi pasif yeteneği ve Q yeteneği arasındaki uyumdur. Seni köşeye sıkıştırmak veya minyon biçmeni engellemek için elinden geleni yapacaktır. Q yeteneğini kullanan Pantheon karşısında sürekli hasar almaktan kaçınmalısın.

Pantheon koridorda sürdürülebilirlik niteliği olmayan şampiyonlardan biridir. Canı ve mana değerleri hızlı bir biçimde yenilenmez. Ayrıca oyunun erken evresinde biraz güçsüzdür. R yeteneği ortada yokken doğru zamanlarda onunla hasar takasına girmen gerekir.

Pantheon açısından W ve E yeteneklerinin bekleme süresi çok fazladır. Bunlar olmadan onun hasar takasında var olabilmesi pek mümkün değildir. Bu nedenle ne yapıp edip yeteneklerini boşa kullandırtmaya çalışmalısın. Böylece onun gücünü azaltmayı başarabilirsin.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Ancak her şey bununla sınırlı değildir. Oyunun geneline bakacak olursak, Pantheon, arka tarafta yer alan taşıyıcı şampiyonlarına ulaşmaya çalışacaktır. Bu nedenle takım arkadaşlarını hayatta tutmak için onu etkisiz hale getirmelisin.

Pantheon bir takım savaşı başlatmak istiyorsa R yeteneğini kullanır. R yeteneğinin alanından kaçmalı ve etrafta takım arkadaşlarının olmamasına dikkat etmelisin. Çünkü bu yeteneği kullandığında yapacağın en ufak bir hata ölmen anlamına gelecektir.

Pantheon hamle yapabilmek için fırsatlar kovalayan bir şampiyondur. Bu nedenle zaman zaman pozisyon hatası yapabilir. Bu tür hatalardan faydalanarak onu öldürmeye çalışmalısın. Hareketlilik anlamında çok zayıf kalacağı için kaçmak adına pek şansı olmayacaktır.

Potansiyel

Pantheon, oyunun erken evresinden orta evresine güçlü bir şekilde geçen şampiyonlardan biridir. 1. seviye ile 6. seviye arasında onun güçlü olacağını bilmelisin. R yeteneği açıldıktan sonra haritadaki herhangi bir yer için tehdit olmaya başlayacağını unutmamalısın.

Pantheon bir şekilde 1 veya 2 skor aldığı zaman etkinliğini net bir biçimde göstermeye başlar. Çünkü bu skorlar ona temel eşyalarını bitirme şansı sunar. Koridorda ona karşı mücadele ederken hangi eşyalara sahip olduğuna dikkat etmelisin.

Bu Pantheon counter rehberi sayesinde Pantheon karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Pantheon için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Yorum Yap