Pantheon Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Pantheon nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Pantheon build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Mızrak atışıyla rahatsız et, tepeden inerek avla.

Bu rehber Pantheon nasıl oynanır sorusuna, Pantheon build, Pantheon eşya ve Pantheon rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon koridor aşamasında maksimum kontrole sahip bir şampiyondur. Kolay oynanan bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Pantheon Sezon 9 Build

Bu sezon Pantheon için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere fiziksel vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra rakip için tehdit olabileceğin ve aynı zamanda hayatta kalabileceğin tercihler yapmalısın.

Pantheon için eşya seçimleri konusunda güçlü dalış yapabileceğin eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Pantheon – Benzer Şampiyonlar
Lee Sin Kled Rengar Wukong Warwick

Pantheon Rün (Rune)

Pantheon için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Pantheon için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Hakimiyet ve ikinci rün yolu olarak İsabet şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Elektrik Ver seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Hakimiyet) Rün (İsabet) Nitelik

Pantheon Eşyalar (Item)

Pantheon eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Pantheon Yetenekler

Bu kısımda en iyi Pantheon sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra E yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 2 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 3 > 8 > 10 > 12 > 13
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih zaman içerisinde rakibe hasar vermeni sağlayan Tutuştur büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Tutuştur

Pantheon nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisini yeteneğine ve mücadele başlatma becerisine sahiptir. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu fiziksel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Pantheon özellikle oyunun erken ve son evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Kalkan Koruması

Bu pasif yetenek pek bir işe yaramaz gözükse bile iyi oyuncuların elinde bambaşka bir yeteneğe dönüşebilen bir beceridir. Pasif yeteneğini kontrol edebildiğin sürece bu şampiyondan ekstra verim alırsın. Özellikle koridor aşamasında bu yeteneği harekete geçirmek oldukça kolaydır.

Bu yeteneği kullanarak rakibe doğru hamle yapmak istediğinde zamanlamayı iyi ayarlaman gerekir. Kaç yüke sahip olduğun ve pasifin ne zaman harekete geçeceğini öğrendiğiniz zaman oyununu en iyi seviyeye getirmiş olursun.

Q – Mızrak Atışı

Bu yetenek son derece kullanışlı bir yetenektir. Bekleme süresi oldukça düşüktür ve hedeflenebilir bir beceridir. Bu yetenek ile sürekli rakibi rahatsız edebilir veya kolayca minyon temizleyebilirsin. Minyon dalgaları yeterince büyükse bu yetenek ile rakibi rahatsız etmeye çalışmamalısın.

Yeteneği kullanırken dikkatli olmalısın çünkü kısa süre içerisinde mana problemi yaşayabilirsin. Rakip minyon öldürmeye çalıştığında bu yetenek ile onu rahatsız etmelisin. Bu yeteneğin E yeteneğine ait pasif özelliği harekete geçireceğini unutmamalısın.

W – Zeonia Kalkanı

Bu yetenek hedeflenebilir bir kitle kontrol yeteneğidir. Hem geri kaçma hem hamle yapma konusunda sana çeşitli fırsatlar sunar. Geri kaçarken rakibe zıplamayı ve onu sersemletmeyi veya minyona sıçrayıp yoluna bakmayı düşünebilirsin.

Birçok farklı kullanım şekli olsa bile koridor aşamasında baskınlara karşı dikkatli olmalısın. Bu yeteneği kullandığın zaman baskınlara karşı açık hedef konumuna düşersin. Bu nedenle doğru zamanı yakalamaya dikkat etmeli ve işini şansa bırakmamalısın.

E – Yürek Düşen

Bu yetenek kitle kontrol etkileri ile bozulabilen bir yetenektir. Her ne kadar oyunun erken aşamasında çok zayıf kalsa bile sonradan epey güçlü bir yeteneğe dönüşür. Mana bedeli ve bekleme süresi çok yüksek olduğu için koridor aşamasında bu yetenekten olabildiğince uzak durmalısın.

Takım savaşlarında bu yetenek ile olabildiğince fazla rakibe hasar vermeye çalışmalısınız. Bu sayede rakibin tüm zırh değerlerini biçip onları savunmasız bırakabilirsin. Bunu yaparken karşı takımın kitle kontrol etkisi yeteneklerine dikkat etmeyi unutmamalısın.

R – Tepeden İnme

Bu yeteneği kullanarak haritanın belirli yerlerine hızlı bir biçimde geçiş yapabilirsin. Koridor aşamasında bu yetenek oldukça kullanışsızdır. Yetenek açıldığı zaman hedefin orta koridordaki arkadaşına yardım edip skor almaya çalışmak olmalıdır.

Oyunun sonlarına doğru bu yetenek ile takım savaşlarının kaderini değiştirebilirsin. Takımına mücadeleye girişme konusunda ekstra imkan tanırsın. Tek dikkat etmen gereken sonraki 3-4 saniye içerisinde rakibin nerede olacağını tahmin etmeye çalışmaktır.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar yetenek kitinden en iyi şekilde faydalanmasını sağlayan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Koridor aşamasında güçlü bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Pantheon ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap