Ornn Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

ornn rehberi

Sezon 9 için en iyi Ornn rehberi. Volkanik patlamadaki ateşi harla, kavuran hücumla harekete geç ve ocağın çağrısıyla rakibi kül et.

Bu rehber Ornn nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Ornn hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Ornn nasıl oynanır?

Öncelikle Ornn için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Ornn ile oynarken takım arkadaşlarını hasardan koruyabilecek seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde tank eşyalarına yönelmen gerekir. Ornn’un oynaması orta zorlukta bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Yaşayan Ocak/Usta Zanaatkar

Bu şampiyonun imza yeteneğidir. Bu şampiyon dilediği yerden eşya alabilir ama tüketilebilir eşya alabilme şansı yoktur. Aynı zamanda belirli eşyalara ekstra özellik eklemeyi başarır. Bununla birlikte bu şampiyonun takım arkadaşları usta işi eşyalardan birisini seçme şansı tanır.

Q – Volkanik Patlama

Kullanımı oldukça basittir. Rakip birliğe hasar verir ve ona yavaşlatma etkisi uygular. Şampiyona isabet etmesi durumunda yeteneğin hasar potansiyeline yönelik mesafe azalmış olur. Minyon dalgası temizlemek için kullanmak istediğin zaman bu duruma dikkat etmelisin.

W – Harlı Ateş

Bu şampiyon kendisine ekstra can veren bir kalkan kazandırır ve hedef noktaya doğru atılır. Bu yeteneği kullandığın zaman hedeflenemez olursun yani rakibin sana kalabalık kontrol etkisi uygulama şansı yoktur. Bununla birlikte hareket ettiğin alana doğru ateş püskürterek orada yer alan birliklere hasar verebilirsin.

E – Kavuran Hücum

Bu şampiyon ileri doğru atılır ve yapılara çarpması durumunda durur. Hareket halindeyken etki ettiği tüm birliklere fiziksel hasar verir. Eğer duracağı yerde rakip birlikler varsa onları havaya doğru sıçratır. Bu yetenek ile zeminden güç alarak çeşitli engeller oluşturan şampiyonların yeteneklerinden kurtulabilmek mümkündür.

R – Ocağın Çağrısı

Kullanımı son derece keyifli bir yetenektir ama doğru kullanım için epey dikkatli olmak gerekir. Bu şampiyonun oluşturduğu doğa üstü güç önüne çıkan rakiplere hasar verirken onları kavurur.

Yeteneği ikinci kez kullanman durumunda ise bu doğa üstü gücü yeni yöne doğru gönderip rakipleri havaya sıçratmayı başarabilirsin. Burada zamanlama oldukça önemlidir. Zamanlamayı iyi ayarlayamayan biriysen bu şampiyondan verim alabilmen pek mümkün değildir.

Ornn Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Ornn için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Ornn Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Azim, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Hortlağın Pençesi olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini W-Q-E sırasına göre yükseltmelisin.

Ornn Rün

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Ornn rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

Yorum Yap