Ornn Rün ve Eşya Dizilimi » Top Build

Bu rehber Ornn rün, eşya dizilimi ve yetenek sırası için en doğru tercihleri içerir. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Build olarak adlandırılan bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dolayısıyla yenilikler için sık sık ziyaret etmeyi düşünebilirsin.

Dilersen Ornn hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin. Burada mevcut yamaya göre Ornn için en doğru rün ve eşya seçimlerini ve ayrıca ipuçları ile taktikleri bulabileceksin. Unutma, bu rehber her yama sonrasında gözden geçirilir.

Aphelios Build S10

Ornn ile oynarken yeteneklerini ne zaman kullandığın çok önemlidir. Özellikle E yeteneğini saklamaya çalışmalısın. Çünkü bu koridordaki en önemli kaçış yeteneğin olacaktır. Ne zaman kaçman gerekeceğini asla bilemezsin. Dolayısıyla bu yeteneğin sürekli kullanılabilir olması çok önemlidir. Koridor aşamasında hasar takasına girerken bu yeteneği gerekmedikçe kullanmalısın.

Takım savaşlarında R yeteneğini agresif bir biçimde kullanman gerekir. Takım savaşını başlatmak için en ideal yeteneklerden birine sahip olduğunu unutmamalısın. Bu yeteneği kullanınca rakibin havaya sıçratabilir ve kendi takımına ekstra hamle şansı tanıyabilirsin. Ayrıca belirli bir takım savaşında geri kaçmak istediğinde yine bu yeteneğini kullanarak takımını koruyabilirsin.

Ornn Build Başlangıç
Başlangıç
Temel Eşyalar
Sihirdar Büyüleri

Ornn için tam eşya dizilimini öğrenmek istiyorsan aşağıdaki tabloya göz atabilirsin. Standart şartlarda şampiyonun maksimum potansiyeline ulaşmasına sağlayacak olan dizilim budur. Ancak oyunun mevcut yapısına göre temel eşyalardan sonrasını kendin belirleme yoluna gidebilirsin.

Ornn Tam Build

Birincil yetenek ağacı için Azim, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Hortlağın Pençesi olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini W-Q-E sırasına göre yükseltmelisin. Ayrıca tüm bu seçimlerini en doğru yardımcı rün seçimleriyle desteklemelisin.

Ornn Rün

Ornn nasıl oynanır?

Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Ornn ile oynarken takım arkadaşlarını hasardan koruyabilecek seçimler yapmalısın. Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde tank eşyalarına yönelmen gerekir. Ornn oynaması zor olan şampiyonlar arasında yer alır.

Ornn özellikle oyunun geç evresinde çok daha güçlüdür. Bu nedenle söz konusu evrede avantaj elde edecek şekilde bir build tercih etmelisin. Ancak her şeyden önce Ornn’un yeteneklerinin ne işe yaradığını öğrenmelisin. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Yaşayan Ocak/Usta Zanaatkar

Bu şampiyonun imza yeteneğidir. Bu şampiyon dilediği yerden eşya alabilir ama tüketilebilir eşya alabilme şansı yoktur. Aynı zamanda belirli eşyalara ekstra özellik eklemeyi başarır. Bununla birlikte bu şampiyonun takım arkadaşları usta işi eşyalardan birisini seçme şansı tanır.

Q – Volkanik Patlama

Kullanımı oldukça basittir. Rakip birliğe hasar verir ve ona yavaşlatma etkisi uygular. Şampiyona isabet etmesi durumunda yeteneğin hasar potansiyeline yönelik mesafe azalmış olur. Minyon dalgası temizlemek için kullanmak istediğin zaman bu duruma dikkat etmelisin.

W – Harlı Ateş

Bu şampiyon kendisine ekstra can veren bir kalkan kazandırır ve hedef noktaya doğru atılır. Bu yeteneği kullandığın zaman hedeflenemez olursun yani rakibin sana kalabalık kontrol etkisi uygulama şansı yoktur. Bununla birlikte hareket ettiğin alana doğru ateş püskürterek orada yer alan birliklere hasar verebilirsin.

E – Kavuran Hücum

Bu şampiyon ileri doğru atılır ve yapılara çarpması durumunda durur. Hareket halindeyken etki ettiği tüm birliklere fiziksel hasar verir. Eğer duracağı yerde rakip birlikler varsa onları havaya doğru sıçratır. Bu yetenek ile zeminden güç alarak çeşitli engeller oluşturan şampiyonların yeteneklerinden kurtulabilmek mümkündür.

R – Ocağın Çağrısı

Kullanımı son derece keyifli bir yetenektir ama doğru kullanım için epey dikkatli olmak gerekir. Bu şampiyonun oluşturduğu doğa üstü güç önüne çıkan rakiplere hasar verirken onları kavurur.

Yeteneği ikinci kez kullanman durumunda ise bu doğa üstü gücü yeni yöne doğru gönderip rakipleri havaya sıçratmayı başarabilirsin. Burada zamanlama oldukça önemlidir. Zamanlamayı iyi ayarlayamayan biriysen bu şampiyondan verim alabilmen pek mümkün değildir.

Burada yer alan Ornn rün ve eşya seçimleri hakkında ne düşünüyorsun? Ornn hakkında genel düşüncen nedir? Daha iyi tercihlerin bulunduğuna inanıyorsan yorum yapıp onları bana ulaştırır mısın?

Geçmiş Dönemler – Sezon 9

Ornn rün ve eşya dizilimi tercihlerinde geçmiş dönemlerde ne gibi değişiklikler olduğunu merak ediyor olabilirsin. En üst kısımda bir önceki yama yer alır. Böylece güncel durum ile bir önceki yama arasındaki farkı görme şansın olacaktır. Ornn rün ve eşya diziliminde her zaman güncel olana bağlı kalmanı öneririm.

 • 9.24 Ornn Rün ve Eşya Dizilimi
  • Rünler
   • Hortlağın Pençesi, Tahrip, Kemik Zırh, Aşırı Büyüme
   • Peksimet Teslimatı, Kozmik Sezgi
  • Eşyalar
   • Ocakateşi Pelerini, Ninja Tabisi, Cehennem Maskesi, Buzdoğan Eldiveni, Warmog’un Zırhı, Çivili Zırh

Yorum Yap