Orianna Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

orianna nasıl oynanır build

Orianna nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Orianna rehberi. Saldır, koru ve şok dalgasıyla rakibini mahvet.

Bu rehber Orianna nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Orianna hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Orianna nasıl oynanır?

Öncelikle Orianna için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Orianna ile oynarken yetenek kitinden ekstra verim almanı sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde anlık hasar imkanı tanıyan eşyalarına yönelmen gerekir. Orianna’nın oynaması orta zorlukta bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – İşleyen Demir

Bu pasif yetenek basit saldırılarını güçlendirir. Bu güçlendirme tamamen yetenek gücün üzerinden olur. Aynı hedefe ardı ardına saldırı düzenlediğinde ekstra hasar vermeni sağlar. Büyücü rolündeki diğer şampiyonların aksine çok daha rahat minyon öldürebilirsin.

Bu yeteneğin getirisi oldukça çoktur. Dikkat etmen gereken durum bundan ekstra verim almaya çalışmak olmalıdır. Bunun için E yeteneğini kullandıktan sonra basit bir saldırı gerçekleştirebilirsin. Ekstra hasar verebilmek için bu yeterli olacaktır.

Q – Komut: Saldır

Bu yetenek ile kontrolünde olan topu bir noktadan başka bir noktaya taşırsın. Bu taşınma sırasında top önüne çıkan her şeye hasar verir. İsabet ettiği her düşman birim başına hasarı azaldığı için bu yeteneği minyon birliklerine dokunmadan kullanman gerekir.

Birçok şampiyona karşı alan hakimiyeti kurmak için ideal bir yetenektir. Yeteneğin bekleme süresi oldukça düşüktür. En önemlisi mana bedeli epey azdır. Bu sebeple yeteneği sık sık kullanarak avantaj elde etmeyi unutmamalısın.

W – Komut: Uyumsuzluk

Bu yetenek topu hareket ettirmez. Ancak etrafında bulunan rakiplere yoğun miktarda hasar vermeni sağlar. Buna ek olarak rakipleri yavaşlatmayı başarabilirsin. Tam tersi şekilde dost birlikleri ise hızlandırırsın.

Bu yeteneğin getirisi bunlarla sınırlı değildir. Oyundaki en etkili kombinasyonlardan biri olan Q-W kombinasyonunu yapmanı sağlar. Bu sayede hem Q hem de W yeteneğinle rakibe hasar vermeyi başarabilirsin. Bu kombinasyonla elde edilen hasar miktarı oldukça fazladır.

E – Komut: Koru

Bu yetenek topu takım arkadaşına gönderir ve ona kalkan kazandırır. Kazandırılan bu kalkan ortalama miktardaki hasarı engeller. Bu topun Q yeteneğinden çok daha hızlı bir şekilde hareket edeceğini unutmaman gerekir.

Bu şampiyonla oynarken E-W kombinasyonu yaparak takım arkadaşını hızlandırabilirsin. Böylece onun hayatta kalma şansını yükseltirken aynı zamanda onu hedeften uzaklaştırmayı veya hedefe yakınlaştırmayı başarabilirsin.

R – Komut: Şok Dalgası

Bu yetenek özel yeteneğindir. Yetenek kitinin en önemli parçası durumundadır. Ortalama etki alanına sahip olan şok dalgası etrafta yer alan tüm rakipleri topun olduğu yere çeker ve onlara muazzam derecede hasar verir.

Yeteneğin aynı zamanda rakipleri sersemlettiğini unutmamalısın. Takım savaşında bu yeteneği tüm rakip şampiyonlara isabet ettirdiğin zaman olağanüstü bir iş başarmış olursun. R-Q-W kombinasyonu ile tank olmayan herhangi bir rakibi anında ortadan kaldırabilirsin.

Orianna Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Orianna için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Orianna Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Büyücülük, ikincisi için Hakimiyet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Aery’yi Çağır olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-W-E sırasına göre yükseltmelisin.

Orianna Rün

Takım savaşlarında son derece etkili bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Orianna ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap