Orianna Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Orianna nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Orianna build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Saldır, koru ve şok dalgasıyla mahvet.

Bu rehber Orianna nasıl oynanır sorusuna, Orianna build, Orianna eşya ve Orianna rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon koridor aşamasında üstünlük kurabilen bir şampiyondur. Takım savaşlarında etkin rol oynayacak bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Orianna Sezon 9 Build

Bu sezon Orianna için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere büyü hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra yetenek kitinden ekstra verim almanı sağlayacak tercihler yapmalısın.

Orianna için eşya seçimleri konusunda anlık hasar imkanı tanıyan yetenek gücü eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Orianna – Benzer Şampiyonlar
Ahri LeBlanc Zoe Lux Twisted Fate

Orianna Rün (Rune)

Orianna için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Orianna için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Azim ve ikinci rün yolu olarak İlham şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Muhafız seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Büyücülük) Rün (İlham) Nitelik

Orianna Eşyalar (Item)

Orianna eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Orianna Yetenekler

Bu kısımda en iyi Orianna sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra W yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 2 > 8 > 10 > 12 > 13

(E) 3 > 14 > 15 > 17 > 18
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih kısa süreliğine bir miktar hasarı engellemene yardımcı olabilen Bariyer büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Bariyer

Orianna nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneğine ve mücadele başlatma ve hızlı minyon temizleme becerisine sahiptir. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Orianna özellikle oyunun orta evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – İşleyen Demir

Bu pasif yetenek basit saldırılarını güçlendirir. Bu güçlendirme tamamen yetenek gücün üzerinden olur. Aynı hedefe ardı ardına saldırı düzenlediğinde ekstra hasar vermeni sağlar. Büyücü rolündeki diğer şampiyonların aksine çok daha rahat minyon öldürebilirsin.

Bu yeteneğin getirisi oldukça çoktur. Dikkat etmen gereken durum bundan ekstra verim almaya çalışmak olmalıdır. Bunun için E yeteneğini kullandıktan sonra basit bir saldırı gerçekleştirebilirsin. Ekstra hasar verebilmek için bu yeterli olacaktır.

Q – Komut: Saldır

Bu yetenek ile kontrolünde olan topu bir noktadan başka bir noktaya taşırsın. Bu taşınma sırasında top önüne çıkan her şeye hasar verir. İsabet ettiği her düşman birim başına hasarı azaldığı için bu yeteneği minyon birliklerine dokunmadan kullanman gerekir.

Birçok şampiyona karşı alan hakimiyeti kurmak için ideal bir yetenektir. Yeteneğin bekleme süresi oldukça düşüktür. En önemlisi mana bedeli epey azdır. Bu sebeple yeteneği sık sık kullanarak avantaj elde etmeyi unutmamalısın.

W – Komut: Uyumsuzluk

Bu yetenek topu hareket ettirmez. Ancak etrafında bulunan rakiplere yoğun miktarda hasar vermeni sağlar. Buna ek olarak rakipleri yavaşlatmayı başarabilirsin. Tam tersi şekilde dost birlikleri ise hızlandırırsın.

Bu yeteneğin getirisi bunlarla sınırlı değildir. Oyundaki en etkili kombinasyonlardan biri olan Q-W kombinasyonunu yapmanı sağlar. Bu sayede hem Q hem de W yeteneğinle rakibe hasar vermeyi başarabilirsin. Bu kombinasyonla elde edilen hasar miktarı oldukça fazladır.

E – Komut: Koru

Bu yetenek topu takım arkadaşına gönderir ve ona kalkan kazandırır. Kazandırılan bu kalkan ortalama miktardaki hasarı engeller. Bu topun Q yeteneğinden çok daha hızlı bir şekilde hareket edeceğini unutmaman gerekir.

Bu şampiyonla oynarken E-W kombinasyonu yaparak takım arkadaşını hızlandırabilirsin. Böylece onun hayatta kalma şansını yükseltirken aynı zamanda onu hedeften uzaklaştırmayı veya hedefe yakınlaştırmayı başarabilirsin.

R – Komut: Şok Dalgası

Bu yetenek özel yeteneğindir. Yetenek kitinin en önemli parçası durumundadır. Ortalama etki alanına sahip olan şok dalgası etrafta yer alan tüm rakipleri topun olduğu yere çeker ve onlara muazzam derecede hasar verir.

Yeteneğin aynı zamanda rakipleri sersemlettiğini unutmamalısın. Takım savaşında bu yeteneği tüm rakip şampiyonlara isabet ettirdiğin zaman olağanüstü bir iş başarmış olursun. R-Q-W kombinasyonu ile tank olmayan herhangi bir rakibi anında ortadan kaldırabilirsin.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar yetenek kitinden en iyi şekilde faydalanmasını sağlayan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Takım savaşlarında son derece etkili bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Orianna ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap