Orianna Rün ve Eşya Dizilimi » Mid Build

Bu rehber Orianna rün, eşya dizilimi ve yetenek sırası için en doğru tercihleri içerir. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Build olarak adlandırılan bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dolayısıyla yenilikler için sık sık ziyaret etmeyi düşünebilirsin.

Dilersen Orianna hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin. Burada mevcut yamaya göre Orianna için en doğru rün ve eşya seçimlerini ve ayrıca ipuçları ile taktikleri bulabileceksin. Unutma, bu rehber her yama sonrasında gözden geçirilir.

Orianna Build S10

Orianna ile oynarken sürekli rakibin canını azaltmaya çalışmalısın. Yeteneklerin bu konuda sana yardımcı olacaklardır. Ancak bunu yaparken asla kolay hedef olmamaya çalışmalısın. Dolayısıyla hasar takasında bulunurken koridorda çok fazla ileri çıkmaya çalışmamalısın. Ayrıca, güvenli bir oyunu tercih edersen zaman zaman ormancı takım arkadaşından destek almayı düşünebilirsin.

Takım savaşlarında çok dikkatli olmalısın. Takımının arkasında kalmalı ve toplarla çeşitli oyunlar geliştirmeye çalışmalısın. R yeteneğini kullanabildiğin en iyi senaryoların peşinden kullanmalısın. Genel olarak bir tankın üzerine topunu ekleyerek karşı takımdan çok fazla oyuncuyu yakalamayı başarabilirsin.

Orianna Build Başlangıç
Başlangıç
Temel Eşyalar  
Sihirdar Büyüleri

Orianna için tam eşya dizilimini öğrenmek istiyorsan aşağıdaki tabloya göz atabilirsin. Standart şartlarda şampiyonun maksimum potansiyeline ulaşmasına sağlayacak olan dizilim budur. Ancak oyunun mevcut yapısına göre temel eşyalardan sonrasını kendin belirleme yoluna gidebilirsin.

Orianna Tam Build

Birincil yetenek ağacı için Büyücülük, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Aery’yi Çağır olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-W-E sırasına göre yükseltmelisin. Ayrıca tüm bu seçimlerini en doğru yardımcı rün seçimleriyle desteklemelisin.

Orianna Rün

Orianna nasıl oynanır?

Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Orianna ile oynarken yetenek kitinden ekstra verim almanı sağlayacak seçimler yapmalısın. Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde anlık hasar imkanı tanıyan eşyalarına yönelmen gerekir. Orianna oynaması zor olan şampiyonlar arasında yer alır.

Özellikle oyunun geç evresinde çok daha güçlüdür. Bu nedenle söz konusu evrede avantaj elde edecek şekilde bir build tercih etmelisin. Ancak her şeyden önce Orianna’nın yeteneklerinin ne işe yaradığını öğrenmelisin. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – İşleyen Demir

Bu pasif yetenek basit saldırılarını güçlendirir. Bu güçlendirme tamamen yetenek gücün üzerinden olur. Aynı hedefe ardı ardına saldırı düzenlediğinde ekstra hasar vermeni sağlar. Büyücü rolündeki diğer şampiyonların aksine çok daha rahat minyon öldürebilirsin.

Bu yeteneğin getirisi oldukça çoktur. Dikkat etmen gereken durum bundan ekstra verim almaya çalışmak olmalıdır. Bunun için E yeteneğini kullandıktan sonra basit bir saldırı gerçekleştirebilirsin. Ekstra hasar verebilmek için bu yeterli olacaktır.

Q – Komut: Saldır

Bu yetenek ile kontrolünde olan topu bir noktadan başka bir noktaya taşırsın. Bu taşınma sırasında top önüne çıkan her şeye hasar verir. İsabet ettiği her düşman birim başına hasarı azaldığı için bu yeteneği minyon birliklerine dokunmadan kullanman gerekir.

Birçok şampiyona karşı alan hakimiyeti kurmak için ideal bir yetenektir. Yeteneğin bekleme süresi oldukça düşüktür. En önemlisi mana bedeli epey azdır. Bu sebeple yeteneği sık sık kullanarak avantaj elde etmeyi unutmamalısın.

W – Komut: Uyumsuzluk

Bu yetenek topu hareket ettirmez. Ancak etrafında bulunan rakiplere yoğun miktarda hasar vermeni sağlar. Buna ek olarak rakipleri yavaşlatmayı başarabilirsin. Tam tersi şekilde dost birlikleri ise hızlandırırsın.

Bu yeteneğin getirisi bunlarla sınırlı değildir. Oyundaki en etkili kombinasyonlardan biri olan Q-W kombinasyonunu yapmanı sağlar. Bu sayede hem Q hem de W yeteneğinle rakibe hasar vermeyi başarabilirsin. Bu kombinasyonla elde edilen hasar miktarı oldukça fazladır.

E – Komut: Koru

Bu yetenek topu takım arkadaşına gönderir ve ona kalkan kazandırır. Kazandırılan bu kalkan ortalama miktardaki hasarı engeller. Bu topun Q yeteneğinden çok daha hızlı bir şekilde hareket edeceğini unutmaman gerekir.

Bu şampiyonla oynarken E-W kombinasyonu yaparak takım arkadaşını hızlandırabilirsin. Böylece onun hayatta kalma şansını yükseltirken aynı zamanda onu hedeften uzaklaştırmayı veya hedefe yakınlaştırmayı başarabilirsin.

R – Komut: Şok Dalgası

Bu yetenek özel yeteneğindir. Yetenek kitinin en önemli parçası durumundadır. Ortalama etki alanına sahip olan şok dalgası etrafta yer alan tüm rakipleri topun olduğu yere çeker ve onlara muazzam derecede hasar verir.

Yeteneğin aynı zamanda rakipleri sersemlettiğini unutmamalısın. Takım savaşında bu yeteneği tüm rakip şampiyonlara isabet ettirdiğin zaman olağanüstü bir iş başarmış olursun. R-Q-W kombinasyonu ile tank olmayan herhangi bir rakibi anında ortadan kaldırabilirsin.

Temel Yetenek Kombinasyonları

  • Q + R + W: Özel yeteneğinle birlikte kullanabileceğin en temel kombinasyondur.
  • Q + W: Koridor aşamasında minyon temizlemek için kullanabileceğin en basit kombinasyondur.
  • R + W + Q: Rakibin sana yaklaştığını fark ettiğin zaman önce özel yeteneğini kullanabilir ve ardından kaçmaya çalışan rakibin hamlesini durdurmayı deneyebilirsin.

Burada yer alan Orianna rün ve eşya seçimleri hakkında ne düşünüyorsun? Orianna hakkında genel düşüncen nedir? Daha iyi tercihlerin bulunduğuna inanıyorsan yorum yapıp onları bana ulaştırır mısın?

Yorum Yap