Olaf Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

olaf nasıl oynanır build

Olaf nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Olaf rehberi. Balta fırlat ve pervasız vuruşlarla rakibin işini bitir.

Bu rehber Olaf nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Olaf hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Olaf nasıl oynanır?

Öncelikle Olaf için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Olaf ile oynarken rakip için ciddi bir tehdit olmanı sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde güçlü dalış eşyalarına yönelmen gerekir. Olaf’ın oynaması orta zorlukta olan bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Başıbozuk Hiddeti

Bu pasif yetenek oldukça basit gözükür ancak doğru kullanıldığında fazlasıyla iş görür. Yetenek sayesinde kaybettiğin can kadar saldırı hızı kazanırsın. Bu sayede canın az olsa bile muazzam bir güce sahip olmayı başarabilirsin.

Bire bir hasar takasları söz konusu olduğunda bu yetenekten ekstra verim alabilirsin. Çünkü canın azaldıkça saldırı hızın artış gösterir. Bu sayede döndürülmesi zor gözüken mücadeleleri dahi döndürmeyi başarabilirsin. Koridor aşamasında bu yetenekten ekstra verim almaya çalışmalısın.

Q – Balta Fırlat

Bu yetenek diğer yeteneklerine nazaran çok daha güçlü bir yetenektir. Belirli bir mesafeden rakibini rahatsız edebilirsin. Aynı zamanda bu yetenek sayesinde minyon dalgalarını hızlı bir şekilde temizlemeyi başarabilirsin.

Yeteneğin hasar miktarı oldukça iyidir. Fırlattığın baltayı her aldığında rakip için tehdit olmaya devam edersin. Sürekli baltaları kullanarak rakibi baskı altında tutabilirsin. Tek dikkat etmen gereken rakibin süreklilik sunan becerileridir.

W – Hırçın Saldırı

Bu yetenek diğer yetenek asıl hasar gücünü oluşturur. Daha çok dayanıklı eşyalar alacak olduğun için otomatik saldırıların pek hasar verebilecek kapasitede olmayacaktır. Bu yetenek ise hasar eksikliğini giderebilecek bir yetenektir.

Oyun ilerledikçe can miktarın artmaya başlayacağı için bu yetenekten çok fazla zarar görmezsin. Ancak verdiğin hasar ile rakibi rahatsız etmeye devam edersin. Buna ek olarak oyunun erken aşamalarında bu yeteneği kullanarak kendini öldürmemeye dikkat etmelisin.

E – Pervasız Vuruş

Bu yetenek çok iyi olmasına rağmen diğer yeteneklerin kadar önemli değildir. Otomatik saldırıların çok can yakmayacağı için bu yetenekten ekstra verim almayı beklememelisin. Buradan gelecek olan saldırı hızı ve can çalma becerisi senin için pek bir anlam ifade etmeyebilir.

Çok daha farklı bir build yoluna gidersen elbette bu yetenekten verim almaya çalışabilirsin. Ancak senden beklenen dayanıklı olmak ve aynı zamanda güçlü bir dalış yaparak rakibin ön saflarında gedikler açmaktır. Bu anlamda söz konusu yetenek pek işe yaramaz.

R – Ragnarok

Bu yetenek özel yeteneğindir. Bu şampiyonun seçilme nedenlerinden biridir. Hareket hızını ve saldırı gücünü artırır. En önemlisi seni bir süreliğine kitle kontrol etkilerinden kurtarır. Bu sayede rakibin arasına girip çeşitli taktikler geliştirebilirsin.

Yeteneği zamanında kullanmak çok önemlidir. Çünkü bu yetenek dışında pek kaçış şansın yoktur. Dolayısıyla aniden rakibin ortasında kalmamak için zamanlamaya dikkat etmelisin. Aksi durumda hiçbir hamle yapamadan ölüp gidersin.

Olaf Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Olaf için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Olaf Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için İsabet, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Yenilmez olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Olaf Rün

Güçlü dalış yapabilen bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Olaf ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap