Nunu & Willump CT » Nunu Counter [S10]

Nunu counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Nunu counter konusunda yardımcı olacaktır.

Nunu CT (Nunu Counter)

Nunu ile mücadele ederken çok dikkatli olmalısın. Özellikle onun ormanına baskın düzenlemeye çalışıyorsan nerede olduğuna dikkat etmelisin. Orman kampına çok yakın olması durumunda onunla hasar takasını çok fazla uzatmamaya çalışmalısın. Çünkü Q yeteneğini kullanıp kamptan canını yenileyebilecektir. Onunla mücadele etmek için en ideal alan genelde nehirdir.

Nunu tek başına ejder kesebilecek kadar güçlüdür. Özellikle 4. seviye olduktan sonra ona dikkat etmelisin. Ejder bölgesinden totemi asla eksik etmemelisin. Gerekirse yengeci öldürerek burada doğal bir totem oluşturmaya çalışmalısın. Bu avantajı Nunu’nun takımına devredersen ona bedavadan ejder kazandırmış olursun.

6. seviye olduktan sonra Nunu R yeteneğini kullanma fırsatı elde eder. Bu yeteneğini kullanmaya çalıştığında bir şekilde ona engel olmaya çalışmalısın. Yeteneğin kullanımını engellemeyi başarırsan çok iyi bir iş başarmış olursun. Çünkü böylece R yeteneğinin çok fazla hasar vermesini engellersin. Kitle kontrol etkisi yeteneklerini bunun için saklamayı deneyebilirsin.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Nunu karşısında bir harita görevini yerine getirmek çok kolay değildir. Baron ve ejder gibi hedefleri almaya çalışırken çok dikkatli olmalısın. Çünkü Q yeteneği sayesinde hemen hemen tüm görev savaşlarını kazanabilecek potansiyele sahiptir. Bu görevleri yerine getirebilmek için onun ölmesini veya hedefe çok uzak olmasını beklemelisin.

Nunu oldukça hareketsiz bir şampiyondur. Takım savaşları söz konusu olduğunda kolayca yer değiştiremez ve hamle yapamaz. Kitle kontrol etkisi yeteneklerinden yararlanarak onu etkisiz bırakmaya çalışabilirsin. Ayrıca çeşitli vur kaç teknikleriyle ona üstünlük kurmaya çalışabilirsin. Onu takımının taşıyıcı şampiyonlarından uzak tutman çok önemlidir.

Takım savaşlarında sürekli bir arada olmaya çalışmamalısınız. Birbirinize çok yakın durursanız W yeteneğini kullanarak çok uzak noktalardan aranıza dalış yapabilecektir. Bu sayede etki alanında olan tüm şampiyonları havaya sıçratma şansı elde edecektir. Bir arada olmaya çalışmalı ama takım arkadaşlarınla arandaki mesafeyi korumalısın.

Potansiyel

Nunu 4. seviye olduktan sonra bir ejderi kolayca ortadan kaldırabilir. Ejder bölgesinden totem eksik etmemelisin. Nunu bu hedefi yerine getirmek istiyorsa basit bir biçimde ona baskı kurmalı, geri çıkmasını sağlamalı veya skor almaya çalışmalısın. Özellikle ejderin cinsine göre burada stratejilerini farklılaştırma yoluna gidebilirsin.

Nunu imkanını bulduğu zaman çok uzaklardan W yeteneğini kullanarak mücadele başlatmaya çalışacaktır. Bir koridor oyuncusunun koridorda çok ileride kalmaması önemlidir. Çünkü Nunu ileride kalan hedefleri kolayca ortadan kaldırabilme şansına sahip olacaktır. Mutlaka orta koridor ve üst koridora çeşitli totemler yerleştirmelisin.

Nunu ve takımı öne geçtiği zaman harita görevlerini daha kolay yerine getirirler. 20. dakika olur olmaz mutlaka Baron bölgesine totem bırakmalısın. Karşıda Nunu varsa bunun çok kolay elde edilebilir hedef olabileceğini bilmelisin. Rakip takım Baron etrafında bir oyun planlıyorsa takım olarak onlara uygun şekilde cevap vermeye çalışmalısınız.

Bu Nunu counter rehberi sayesinde Nunu karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Nunu için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu