Nunu & Willump Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Nunu & Willump nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Nunu & Willump build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Mutlak sıfırda rakibi dondurun.

Bu rehber Nunu & Willump nasıl oynanır sorusuna, Nunu & Willump build, Nunu & Willump eşya ve Nunu & Willump rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon oynaması kolay şampiyonlardan biridir. Geri dönüş yapabilen bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Nunu & Willump Sezon 9 Build

Bu sezon Nunu & Willump için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere büyü hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra takım arkadaşlarını hayatta tutmanı sağlayacak tercihler yapmalısın.

Nunu & Willump için eşya seçimleri konusunda dayanıklı destek eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması kolay olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Nunu & Willump – Benzer Şampiyonlar
Poppy Braum Shen Tahm Kench Galio

Nunu & Willump Rün (Rune)

Nunu & Willump için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Nunu & Willump için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Azim ve ikinci rün yolu olarak Büyücülük şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Artçı Şok seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Büyücülük) Rün (Hakimiyet) Nitelik

Nunu & Willump Eşyalar (Item)

Nunu & Willump eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Nunu & Willump Yetenekler

Bu kısımda en iyi Nunu & Willump sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra W yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 2 > 8 > 10 > 12 > 13

(E) 3 > 14 > 15 > 17 > 18
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih ormandaki büyük yaratıkları temizleme konusunda sana yardımcı olan, her ormancının vazgeçilmezi Çarp büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Çarp

Nunu & Willump nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneğine ve mücadele başlatma ile tank olabilme becerilerine sahiptir. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Nunu & Willump özellikle oyunun son evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Freljord’un Çağrısı

Bu pasif yetenek kontrol edilmesi güç bir yetenektir. Çünkü yük biriktirmek kolay değildir. Bu şampiyonla bir rakip şampiyona, kuleye veya büyük orman canavarına yapacağın saldırı sonrasında ekstra saldırı hızı ve hareket hızı kazanırsın.

Q – Tüket

Bu yetenek hem hasar verme hem can yenileme olarak kullanılabilen faydalı bir yetenektir. Hedefi ısırarak ona belirli bir miktar hasar verebilen aynı zamandan kendi canını yenilemeyi başarabilirsin. Sürdürülebilirlik açısından oldukça faydalıdır.

W – Büsbüyük Kartopu

Bu yetenek şampiyonu kartopuna dönüştüren bir beceridir. Kartopunu büyütmek için W tuşuna basılı tutman gerekir. Rakibe karşı kullanmaya karar verdiğinde muhakkak iyi bir konumda olman gerekir. Kartopu dev bir kartopuna dönüştüğü zaman önüne çıkan her şeyi etkiler.

E – Kartopu Yağmuru

Bu yetenek kontrol edilmesi zor olan yeteneklerden bir diğeridir. Önündeki belirli bir alana attığın üç kartopu hedef şampiyonlara denk gelirse onları belirli süreliğine yavaşlatır. Etkili kullanabilmek için rakibin pozisyonuna çok dikkat etmen gerekir.

R – Mutlak Sıfır

Bu yetenek ile bu şampiyonla klasikleşmiş bir yetenektir. Kısa süre içerisinde etrafında karlar ve buzlarla dolu bir alan oluşturursun. Oluşturduğun kar fırtınası güçlendikçe daha fazla hasar verir. Maksimum hasar için bu yeteneğin doğru zamanda kullanmak gerekir.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar yetenek kitinden en iyi şekilde faydalanmasını sağlayan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Takım savaşlarında etkili olan bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Nunu & Willump ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap