Nocturne Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

nocturne nasıl oynanır

Nocturne nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Nocturne build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Rakipleri tarifsiz bir dehşetle korkutup paranoya ile tanıştırın.

Bu rehber Nocturne nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Nocturne hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Nocturne nasıl oynanır?

Öncelikle Nocturne için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Nocturne ile oynarken anlık hasarını maksimum seviyeye çıkaran seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde anlık hasar eşyalarına yönelmen gerekir. Nocturne’ın oynaması kolay bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Umbra Bıçaklar

Bu pasif yetenek ile orman bölgesinde ekstra sürdürülebilirlik elde edersin. Saldırı gücü üzerinden güç aldığı için oyun genelinde son derece etkilidir. Ayrıca minyon dalgalarını ittirme ve orman kamplarını temizleme konusunda sana ekstra avantaj sunar.

Her kampta yer alan canavarlara bu yetenek ile vurmalısın. Pasif yeteneğini harekete geçirmeden önce Q yeteneğini kullanarak alan hasarını yükseltebilirsin.

Q – Karanlığın Eli

Bu yetenek mücadelelerde sana yardımcı olacak temel yetenektir. Yeteneğin başlangıç hasarı kamp temizleme, minyon temizleme ve rakibi dürtme konusunda kullanışlıdır. Sağladığı ek hareket hızı ise rakipleri takip etme konusunda sana yardımcı olur.

Sunmuş olduğu saldırı gücü avantajını kullanabilmek için izi takip ettiğinden emin olmalısınız. Bu yeteneği kullandığın zaman birim çarpışmalarını engellersin. Saldırılar arasında kullanarak bu yetenekten ekstra verim alabilirsin.

W – Karanlık Örtüsü

Bu yetenek temel savunma yeteneğindir. Kazandırmış olduğu büyü kalkanı özellikle anlık hasarlara ve güçlü kitle kontrol etkilerine karşı son derece kullanışlıdır. Herhangi bir büyüyü engellediğin zaman kazandığın saldırı hızı ise senin için çok değerlidir.

Yeteneğin çok yüksek bekleme süresine sahip olduğunu unutmamalısın. Bunun için engellemeye çalıştığın büyünün kayda değer bir büyü olduğundan emin olman gerekir. Yeteneğin bekleme süresi olmadığından bu yeteneği kullandığın zaman anında etki elde edeceğini bilmelisin.

E – Tarifsiz Dehşet

Bu yetenek sahip olduğun tek kitle kontrol yeteneğidir ama son derece güçlüdür. Hazırlıksız yakalanmış olan bir rakibe karşı kullanıldığında son derece etkilidir. Ancak rakip ile arada kurulan bağlantının kolayca koparılabileceğini unutmamalısın.

Kamp temizlerken büyük canavarlarda bu yeteneği kullanarak hasar açısından avantaj elde edebilirsin. Bu yeteneği takım arkadaşınla koordineli bir şekilde kullanmaya çalışmalısın. Aksi durumlarda yetenek işlevselliğini yitirecektir.

R – Paranoya

Bu şampiyonun imza yeteneğidir. İlk kullanışta rakibin tüm görüşlerini engellenmiş olursun. Ancak rakipler çok kısa mesafede görüş imkanı bulabilirler. İkinci kullanışta hedeflediğin şampiyona doğru gidersin ve yerine ulaştığın zaman fiziksel hasar verirsin.

Baskın düzenleme konusunda son derece kullanışlı bir yetenektir. Bazen bu yeteneği gerektiği zamana kadar bekletmek çok değerlidir. Yeteneği kullandığında rakibin görüş avantajını yitireceğini unutmamalısın. Bu nedenle güçlü bir baskın düzenlemek için kendine fırsat oluşturmalısın.

Nocturne Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Nocturne için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Nocturne Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için İsabet, ikincisi için Hakimiyet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Ölümcül Tempo olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Nocturne Rün

Baskın düzenlemede avantajlı bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Nocturne ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap