Nocturne Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Nocturne nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Nocturne build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Rakipleri tarifsiz bir dehşetle korkutup paranoya ile tanıştırın.

Bu rehber Nocturne nasıl oynanır sorusuna, Nocturne build, Nocturne eşya ve Nocturne rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon hızlı kamp temizleme becerisi olan bir şampiyondur. Baskın düzenleme potansiyeli yüksek bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Nocturne Sezon 9 Build

Bu sezon Nocturne için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere fiziksel hasar vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra ise anlık hasarını maksimum düzeye çıkartacak tercihler yapmalısın.

Nocturne için eşya seçimleri konusunda anlık hasar eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması kolay olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Nocturne – Benzer Şampiyonlar
Evelynn Zed Kha’Zix Shaco Ekko

Nocturne Rün (Rune)

Nocturne için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Nocturne için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak İsabet ve ikinci rün yolu olarak Hakimiyet şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Ölümcül Tempo seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (İsabet) Rün (Hakimiyet) Nitelik

Nocturne Eşyalar (Item)

Nocturne eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya

Nocturne Yetenekler

Bu kısımda en iyi Nocturne sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra E yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 3 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 2 > 8 > 10 > 12 > 13
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih her ormancı şampiyonun mutlaka tercih etmesi gereken Çarp büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Çarp

Nocturne nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneği ve mücadele başlatma becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu fiziksel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Nocturne özellikle oyunun erken evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Umbra Bıçaklar

Bu pasif yetenek ile orman bölgesinde ekstra sürdürülebilirlik elde edersin. Saldırı gücü üzerinden güç aldığı için oyun genelinde son derece etkilidir. Ayrıca minyon dalgalarını ittirme ve orman kamplarını temizleme konusunda sana ekstra avantaj sunar.

Her kampta yer alan canavarlara bu yetenek ile vurmalısın. Pasif yeteneğini harekete geçirmeden önce Q yeteneğini kullanarak alan hasarını yükseltebilirsin.

Q – Karanlığın Eli

Bu yetenek mücadelelerde sana yardımcı olacak temel yetenektir. Yeteneğin başlangıç hasarı kamp temizleme, minyon temizleme ve rakibi dürtme konusunda kullanışlıdır. Sağladığı ek hareket hızı ise rakipleri takip etme konusunda sana yardımcı olur.

Sunmuş olduğu saldırı gücü avantajını kullanabilmek için izi takip ettiğinden emin olmalısınız. Bu yeteneği kullandığın zaman birim çarpışmalarını engellersin. Saldırılar arasında kullanarak bu yetenekten ekstra verim alabilirsin.

W – Karanlık Örtüsü

Bu yetenek temel savunma yeteneğindir. Kazandırmış olduğu büyü kalkanı özellikle anlık hasarlara ve güçlü kitle kontrol etkilerine karşı son derece kullanışlıdır. Herhangi bir büyüyü engellediğin zaman kazandığın saldırı hızı ise senin için çok değerlidir.

Yeteneğin çok yüksek bekleme süresine sahip olduğunu unutmamalısın. Bunun için engellemeye çalıştığın büyünün kayda değer bir büyü olduğundan emin olman gerekir. Yeteneğin bekleme süresi olmadığından bu yeteneği kullandığın zaman anında etki elde edeceğini bilmelisin.

E – Tarifsiz Dehşet

Bu yetenek sahip olduğun tek kitle kontrol yeteneğidir ama son derece güçlüdür. Hazırlıksız yakalanmış olan bir rakibe karşı kullanıldığında son derece etkilidir. Ancak rakip ile arada kurulan bağlantının kolayca koparılabileceğini unutmamalısın.

Kamp temizlerken büyük canavarlarda bu yeteneği kullanarak hasar açısından avantaj elde edebilirsin. Bu yeteneği takım arkadaşınla koordineli bir şekilde kullanmaya çalışmalısın. Aksi durumlarda yetenek işlevselliğini yitirecektir.

R – Paranoya

Bu şampiyonun imza yeteneğidir. İlk kullanışta rakibin tüm görüşlerini engellenmiş olursun. Ancak rakipler çok kısa mesafede görüş imkanı bulabilirler. İkinci kullanışta hedeflediğin şampiyona doğru gidersin ve yerine ulaştığın zaman fiziksel hasar verirsin.

Baskın düzenleme konusunda son derece kullanışlı bir yetenektir. Bazen bu yeteneği gerektiği zamana kadar bekletmek çok değerlidir. Yeteneği kullandığında rakibin görüş avantajını yitireceğini unutmamalısın. Bu nedenle güçlü bir baskın düzenlemek için kendine fırsat oluşturmalısın.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar daha kitle kontrolü güçlü olan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Baskın düzenlemede avantajlı bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Nocturne ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap