Nocturne Rün ve Eşya Dizilimi » Jungle Build

Bu rehber Nocturne rün, eşya dizilimi ve yetenek sırası için en doğru tercihleri içerir. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Build olarak adlandırılan bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dolayısıyla yenilikler için sık sık ziyaret etmeyi düşünebilirsin.

Dilersen Nocturne hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin. Burada mevcut yamaya göre Nocturne için en doğru rün ve eşya seçimlerini ve ayrıca ipuçları ile taktikleri bulabileceksin. Unutma, bu rehber her yama sonrasında gözden geçirilir.

Nocturne Build S10

Nocturne ile oynarken özel yeteneğini açmadan önce ormanda farm yapman gerektiğini bilmelisin. Çünkü özel yeteneğin olmadığı sürece baskın düzenleme konusunda çok başarılı olamazsın. Bunun için önceliğin kendi kamplarını korumak ve bu kampları hızlı bir şekilde temizlemek olmalıdır. Özel yeteneğini açtıktan sonra baskınlara başlayabilirsin.

Özellikle oyunun erken evresinde baskın düzenleyen taraf olmaktan çok baskınlara karşı baskın düzenleyen bir oyun stilini tercih etmelisin. Bu sayede çok daha etkili olabilirsin. Hedef seçmeye çalışırken hareketsiz olan veya büyülerini zaten kullanmış olan hedeflere doğru yönelmelisin. Bu sayede skor elde etmeyi garanti altına almayı başarabilirsin.

Nocturne Build Başlangıç
Başlangıç
Temel Eşyalar
Sihirdar Büyüleri

Nocturne için tam eşya dizilimini öğrenmek istiyorsan aşağıdaki tabloya göz atabilirsin. Standart şartlarda şampiyonun maksimum potansiyeline ulaşmasına sağlayacak olan dizilim budur. Ancak oyunun mevcut yapısına göre temel eşyalardan sonrasını kendin belirleme yoluna gidebilirsin.

Nocturne Tam Build

Birincil yetenek ağacı için İsabet, ikincisi için Hakimiyet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Ölümcül Tempo olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin. Ayrıca tüm bu seçimlerini en doğru yardımcı rün seçimleriyle desteklemelisin.

Nocturne Rün

Nocturne nasıl oynanır?

Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Nocturne ile oynarken anlık hasarını maksimum seviyeye çıkaran seçimler yapmalısın. Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde anlık hasar eşyalarına yönelmen gerekir. Nocturne oynaması kolay olan şampiyonlar arasında yer alır.

Nocturne özellikle oyunun orta evresinde çok daha güçlüdür. Bu nedenle söz konusu evrelerde avantaj elde edecek şekilde bir build tercih etmelisin. Ancak her şeyden önce Nocturne’un yeteneklerinin ne işe yaradığını öğrenmelisin. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Umbra Bıçaklar

Bu pasif yetenek ile orman bölgesinde ekstra sürdürülebilirlik elde edersin. Saldırı gücü üzerinden güç aldığı için oyun genelinde son derece etkilidir. Ayrıca minyon dalgalarını ittirme ve orman kamplarını temizleme konusunda sana ekstra avantaj sunar. Her kampta yer alan canavarlara bu yetenek ile vurmalısın. Pasif yeteneğini harekete geçirmeden önce Q yeteneğini kullanarak alan hasarını yükseltebilirsin.

Q – Karanlığın Eli

Bu yetenek mücadelelerde sana yardımcı olacak temel yetenektir. Yeteneğin başlangıç hasarı kamp temizleme, minyon temizleme ve rakibi dürtme konusunda kullanışlıdır. Sağladığı ek hareket hızı ise rakipleri takip etme konusunda sana yardımcı olur.

Sunmuş olduğu saldırı gücü avantajını kullanabilmek için izi takip ettiğinden emin olmalısınız. Bu yeteneği kullandığın zaman birim çarpışmalarını engellersin. Saldırılar arasında kullanarak bu yetenekten ekstra verim alabilirsin.

W – Karanlık Örtüsü

Bu yetenek temel savunma yeteneğindir. Kazandırmış olduğu büyü kalkanı özellikle anlık hasarlara ve güçlü kitle kontrol etkilerine karşı son derece kullanışlıdır. Herhangi bir büyüyü engellediğin zaman kazandığın saldırı hızı ise senin için çok değerlidir.

Yeteneğin çok yüksek bekleme süresine sahip olduğunu unutmamalısın. Bunun için engellemeye çalıştığın büyünün kayda değer bir büyü olduğundan emin olman gerekir. Yeteneğin bekleme süresi olmadığından bu yeteneği kullandığın zaman anında etki elde edeceğini bilmelisin.

E – Tarifsiz Dehşet

Bu yetenek sahip olduğun tek kitle kontrol yeteneğidir ama son derece güçlüdür. Hazırlıksız yakalanmış olan bir rakibe karşı kullanıldığında son derece etkilidir. Ancak rakip ile arada kurulan bağlantının kolayca koparılabileceğini unutmamalısın.

Kamp temizlerken büyük canavarlarda bu yeteneği kullanarak hasar açısından avantaj elde edebilirsin. Bu yeteneği takım arkadaşınla koordineli bir şekilde kullanmaya çalışmalısın. Aksi durumlarda yetenek işlevselliğini yitirecektir.

R – Paranoya

Bu şampiyonun imza yeteneğidir. İlk kullanışta rakibin tüm görüşlerini engellenmiş olursun. Ancak rakipler çok kısa mesafede görüş imkanı bulabilirler. İkinci kullanışta hedeflediğin şampiyona doğru gidersin ve yerine ulaştığın zaman fiziksel hasar verirsin.

Baskın düzenleme konusunda son derece kullanışlı bir yetenektir. Bazen bu yeteneği gerektiği zamana kadar bekletmek çok değerlidir. Yeteneği kullandığında rakibin görüş avantajını yitireceğini unutmamalısın. Bu nedenle güçlü bir baskın düzenlemek için kendine fırsat oluşturmalısın.

Burada yer alan Nocturne rün ve eşya seçimleri hakkında ne düşünüyorsun? Nocturne hakkında genel düşüncen nedir? Daha iyi tercihlerin bulunduğuna inanıyorsan yorum yapıp onları bana ulaştırır mısın?

Yorum Yap