Nidalee Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

nidalee nasıl oynanır build

Nidalee nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Nidalee rehberi. Vahşi davran, pusu kur, atıl, yere ser ve pençele.

Bu rehber Nidalee nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Nidalee hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Nidalee nasıl oynanır?

Öncelikle Nidalee için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Nidalee ile oynarken yeteneklerinle uyumlu hareket etmeni sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde kendine özgü eşyalara yönelmen gerekir. Nidalee’nin oynaması zor bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Kolaçan

Bu pasif yetenek sana ekstra hareketlilik kazandırır. Çalılıklarda yer aldığın zaman ekstra hareket hızı kazanırsın. Aynı zamanda görünür olan şampiyonlara doğru koştuğunda daha fazla hareket hızı kazanırsın. Ancak yeteneğin tek işlevi bu değildir.

Rakibe Q veya W yeteneğin ile hasar verdiğin zaman onları işaretlemiş olursun. İşaretli olan rakip belirli bir süre görünür olur. Ayrıca puma formuna geçtiğin zaman Q, W ve E yeteneklerin çok daha güçlü hale dönüşmüş olur.

Q – Mızrak Atışı / Yere Ser

Bu yetenek uzak mesafeden dahi ciddi bir tehdit olmanı sağlar. Fırlattığın mızrağın mesafesi ne kadar fazla olursa verdiğin hasar bir o kadar fazla olur. Bu nedenle doğru konum alıp mızrak fırlatmak çok önemlidir. Bunu yapabilirsen hasarını maksimum seviyeye çıkarmış olursun.

Puma formuna geçtiğin zaman bir sonraki saldırın ekstra hasar verir. Üstelik bu hasar rakibin kaybettiği cana göre artış gösterir. Bu nedenle söz konusu şampiyonla düello yapmak çok kolay değildir. Ayrıca rakibi işaretlemiş durumda olursan üçte bir daha fazla hasar verebilirsin.

W – Vahşi Pusu / Atıl

Bu yetenek alan kontrolü konusunda fazlasıyla işlevseldir. Bir noktaya görünmez tuzaklar bırakırsın. Tuzaklara temas eden birlikler belirli bir süre görünür hale gelirler. Bırakabileceğin tuzak sayısı seviyene göre farklılık gösterir.

Puma formunda olduğun zaman rakibe doğru sıçrayarak ona hasar verebilirsin. Eğer daha önce işaretlenmiş bir rakibe doğru sıçramaya çalışırsan yeteneğin bekleme süresini azaltmış olursun. Benzer şekilde bu yetenek ile rakibi öldürmek yeteneğin bekleme süresini azaltır.

E – İlkel Güdü / Pençele

Bu yetenek süreklilik konusunda sana ek avantaj sunar. İhtiyaç duyduğun zaman canını yenileyebilir ve aynı zamanda belirli bir süre ekstra saldırı hızı kazanabilirsin. Kamp temizlerken veya ayrık ittirme yaparken bu hıza ihtiyaç duyabileceğini unutmamalısın.

Puma formunda olduğun zaman önündeki belirli bir alana hasar verebilirsin. O alanda yer alan tüm rakipler uyguladığın alan hasarından nasibini alır. Özellikle kampları hızlı bir şekilde temizlemek için son derece kullanışlı bir yetenektir.

R – Puma Sureti

Bu yetenek özel yeteneğindir. Üzerinde çok konuşmaya pek gerek yoktur. Çünkü yaptığı tek şey insan formu ve puma formu arasında geçiş yapmaktır. Belki yeteneğin seviyesi yükseldikçe yeteneklerine ekstra güç katmasını ufak bir not olarak belirtmek doğru olacaktır.

Bazı oyuncular bu yeteneği kullanırken hata yapmaktadırlar. Sürekli form değiştirerek hareket etmek doğru değildir. Genel olarak form değiştirdiğin zaman diğer yeteneklerini kullanabilir hale gelirsin. Dolayısıyla form değiştirdikten sonra hızlı olmak çok önemlidir.

Nidalee Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Nidalee için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Nidalee Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Hakimiyet, ikincisi için Büyücülük seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Elektrik Ver olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Nidalee Rün

Düellolardan kaçmayacak bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Nidalee ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap