Nidalee CT S9 » Nidalee Counter rehberi

nidalee ct counter

Nidalee CT rehberi sayesinde seçilebilecek en doğru şampiyonları ve eşleşmede kazanan olmak için gerekli taktikleri öğrenebilirsin.

Nidalee karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak orman bölgesinde seçilen bu şampiyonu durdurmak için Nidalee CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Not: Nidalee için güncel build arıyorsan Nidalee build kısmına göz atabilirsin. Buradaki sadece karşı seçim yani counter için bilgiler vardır.

Nidalee CT (Nidalee Counter)

Nidalee Counter / Nidalee CT
Volibear Nunu & Willump Warwick Evelynn
Volibear Nunu & Willump Warwick Nocturne Evelynn

Nidalee’nin temel hasar potansiyeli oyunun erken evresinde isabetli bir biçimde kullanılan Q yeteneğinden gelir. Bu yetenek Nidalee’nin pasif yeteneğini harekete geçirdiği için Nidalee puma formunda olduğunda ekstra hasar vermeyi başarır. Bu nedenle her koşulda onun Q yeteneğinden kaçmaya çalışmalısın. Bunu başarabilirsen vereceği hasar miktarını önemli ölçüde azaltmış olursun.

Oyunun erken evrelerinde Nidalee’nin E yeteneği oldukça fazla can yeniler ama bekleme süresi oldukça yüksektir. Eğer onunla hasar takasına girişmeye çalışırsan veya baskınlarda ona karşı koymaya çalışırsan Tutuştur gibi büyülerden destek almayı denemelisin. Böylece mücadelenin seyrini kolayca değiştirmeyi başarabilirsin.

Nidaale puma formunda olduğu zaman W yeteneğini kullanarak beceri atışlarından kaçma şansına sahip olacaktır. Bu durumda kitle kontrol etkilerini kullanarak onu hareketsiz bırakmayı düşünebilirsin. Nidalee oldukça dayanıksız bir şampiyon olduğu için canı hızlı bir biçimde eriyip gidecektir.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Totem yerleştirmeyi asla ihmal etmemelisin. Çünkü haritada görüş imkanın olmazsa Nidalee’nin mızraklarına maruz kalabilirsin. Bu durum hem senin için hem de savaşa hazırlanan takım arkadaşların için çok büyük bir problemdir. Tank şampiyonların ön planda olmasına ve gelen mızraklara karşı koymalarına dikkat etmelisin.

Nidalee oyunu kazandırırsa Q yeteneği sayesinde kazandırır. Çünkü bu yetenek sayesinde çok yoğun miktarda hasar verebilir. Genel olarak Nidalee bu yeteneği bir taşıyıcı şampiyonda tutturduğu zaman ona daha doğru ikinci hamleyi yaparak onu ortadan kaldırmaya çalışır. Bu fırsatı ona vermemelisin.

Nidalee oyun uzadıkça oyundan düşer gibi olur ancak can yenileme imkanı aynı kalır. Bir ormancı olarak daha çok destek rolünde kendini göstermeye başlar. Bunun için can yenileme imkanını azaltan eşyalara yatırım yapabilirsin. Böylece takımı ayakta tutma şansını engellemiş olursun.

Potansiyel

Nidalee özellikle 3. seviyede bir güç artışı yazar. Bunun sebebi ise tüm insan ve puma yeteneklerine erişilebilir olmasıdır. Bu yeteneklerin tümüne erişim sağlayabildiği için yüksek hareketliliğe ve aynı zamanda yüksek baskın potansiyeline sahip olur. Karşı takımda Nidalee varsa bu tür durumlara karşı çok dikkatli olmalısın.

Nidalee 6. seviye olduğu zaman ikinci kez güç artışı yaşar. Bunun temel sebebi ise puma formundaki hasar potansiyelinin yükselmiş olmasıdır. Onunla bire bir mücadele ederken dikkat etmelisin. Çünkü hasar potansiyeli yükselmiş olan Nidalee karşısında durabilmek çok kolay olmayacaktır. Gerekirse takım arkadaşlarından destek almalısın.

Nidalee eşyalarına bağlı şampiyonlardan biridir. Özellikle Lich Boğan eşyasını aldıktan sonra hasar potansiyelini neredeyse iki katına çıkarır. Bu eşyayı aldıktan sonra Nidalee ile mücadele etmek istiyorsan mutlaka Q yeteneğinden kaçmaya çalışmalısın. Aksi durumda Nidalee her türlü çarpışmadan avantajlı çıkmayı başaracaktır.

Bu Nidalee counter rehberi sayesinde Nidalee karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Nidalee için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Yorum Yap