Neeko Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

neeko nasıl oynanır

Neeko nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Neeko build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Rakipleri aldatmayı bir üst seviyeye çıkarıp üstünlük kurun.

Bu rehber Neeko nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Neeko hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Neeko nasıl oynanır?

Öncelikle Neeko için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Neeko ile oynarken yeteneklerin ile uyumlu olacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde yeteneklerine özgü eşyalara yönelmen gerekir. Neeko’nun oynaması orta zorlukta bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Binbir Surat

Mücadele dışında olduğunda dost şampiyonlardan birinin kılığına girer. Kılık değiştirdiğinde seçmiş olduğu şampiyonun tüm niteliklerine sahip bir kopya oluşturur. Bu yetenek doğru ellerde son derece güçlüdür. Çünkü rakibi aldatma konusunda çok fazla seçenek sunar.

Bu yeteneği kullanarak çok kolay baskınlar düzenleyebilir ve aynı zamanda baskınlardan uzak durabilirsiniz. Koridor aşamasında ilerideymiş gibi gözükerek rakiplerini kandırıp onları tuzağa dahi düşürebilirsiniz.

Bu yeteneğin çok fazla kullanım şekli vardır. Oyuncunun becerisi ile bağlantılı bir yetenektir. İmkanlar sınırsız olduğundan oyunun her aşamasında kullanılabilir. Bu şampiyonu oynaması keyifli ve zevkli yapan en önemli yetenektir.

Q – Tohum Tuzağı

Hedef bölgeye bir tohum bırakırsın. Tohum açılır ve alan hasarı verir. Rakip şampiyon etkilendiğinde, büyük bir canavarı veya minyon birliğini öldürdüğünde en fazla iki kez olmak üzere tekrar açılıp alan hasarı verir. Bu açıdan şampiyonun dürtme ve minyon temizleme yeteneğidir.

Bekleme süresi çok kısa olduğu için onu olabildiğince sık kullanabilirsin. Minyon temizlerken bu yetenekten güç alabilirsin. Eğer E yeteneğini rakibe tutturmayı başarabilirsen tohumun iki kez açılmasını sağlayarak çok iyi hasarlara ulaşabilirsin.

Doğru kullanıldığı zaman alanı hasarı ile takım savaşlarında çok etkili olmanı sağlayabilir. Bir arada olan rakip birliklere hasar verebilmek için bu yetenekten ekstra verim almaya çalışabilirsin. Özellikle kitle kontrol etkisi uygulanmış olan rakiplere karşı acımasız olmalısın.

W – Kandırıkçı

Bu yeteneğin pasif ve aktif olmak üzere iki özelliği vardır. Pasif özelliği her üç saldırıda bir ekstra hasar vermeni sağlar ve sana hareket hızı kazandırır. Aktif hali ise görünmez olmanı ve aynı zamanda hareket hızı kazanarak bir klon oluşturmanı sağlar. Klonu istediğin yere gönderirsin.

Pasif yeteneği özellikleri gereği çok güçlü bir hale gelebilir. Hareket hızı seviye atladıkça yükseldiği için çok daha kullanışlı olabilir. Pasif özelliğin her üç saldırıda bir etki gösterdiğini unutmamalısın. Bu konuda hedef ayırma söz konusu değildir.

Pasif yeteneğinin etkisi altındayken bu yeteneği kullanabilirsin. Bu durumda seçmiş olduğun dost şampiyonun bir klonunu oluşturmuş olursun. Onu rakiplerin üstüne göndererek kaynaklarını hatalı kullanmalarına neden olabilirsin.

E – Dolaşık Dikenler

Düz bir doğrultuda etki gösteren bir yetenektir. İsabet ettiği tüm hedeflere hasar verir ve onları bir süre çakılı bırakır. Eğer iki rakibe isabet etmişse çok daha güçlü hale gelir ve çakılı bırakma süresi artış gösterir. Ayıca isabet eden son şampiyon ekstra çakılı bırakılır.

Rakipleri yakalamak için kullanabileceğin en doğru yetenektir. Özellikle çakılı bırakma süresini uzatmayı başarabilirsen çok iyi bir iş çıkarabilirsiniz. Bu yeteneğin etki altında bırakabileceği maksimum birlik sınırı yoktur. Önüne çıkan her şeyi etkisiz bırakabilme şansına sahiptir.

Bu yeteneğin kitle kontrolünden kaçmak için rakibin yapacağı tek şey olabildiğince ondan uzak durmaktır. Bu her zaman mümkün olmaz ve özellikle koridor aşamasında rakibin çok zorlanabilir. Baskın düzenlemek istediğinde bu yetenekten daha iyisini bulamazsın.

R – Ruh Çiçeği

Şampiyon bir anda güç toplamaya başlar. Kısa bir beklemenin ardından havaya sıçrar, yakınındaki düşmanları yavaşlatır ve etki altında bıraktığı düşman miktarına bağlı olarak kalkan kazanır. Yere iniş yaptığında alandaki her şeye hasar verir ve rakipleri sersemletir.

Takım savaşlarında kullanılabilecek en güçlü yeteneklerden biridir. Taban hasarı çok yüksek olduğu için aynı zamanda kaçınılması gereken bir yetenektir. Onu takımında yer alan diğer şampiyonların yetenekleriyle bir araya getirebilirsen çok büyük bir avantaj elde edebilirsin.

Pasif yeteneğin işlemeye başladığı zaman oluşacak olan alan etkisi rakiplere görünür olmaz. Bu sayede kendini gizlemeyi başarabilirsin. Rakip seni havaya sıçradığında görür ve bu noktadan sonra karşı hamle yapabilmek oldukça zordur.

Neeko Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Neeko için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Neeko Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için İlham, ikincisi için Hakimiyet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Buzul Takviyesi olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Neeko Rün

Sürekli rakipleri aldatan bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Neeko ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap