Neeko CT » Neeko Counter

Neeko karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak orta koridor bölgesinde seçilen bu şampiyonu durdurmak için Neeko CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Neeko için güncel build arıyorsan Neeko build kısmına göz atabilirsin. Bu içerikte sadece Neeko CT konusunda bilgiler yer alır.

Neeko counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Neeko counter konusunda yardımcı olacaktır.

Neeko CT (Neeko Counter)

Neeko Counter / Neeko CT
Vel'Koz Swain
Zoe Heimerdinger Vel’Koz Xerath Swain

Neeko Q yeteneğini kullanarak hedeflediği bölgeye hasar verir. Bu yetenek bir şampiyona denk gelirse veya bir minyon öldürürse iki kez hasar verir. Bu nedenle minyon birliklerin etrafında vakit geçirirken dikkatli olmalısın. Özellikle canı az olan minyon birliklerinden olabildiğince uzak durmaya çalışmalısın.

Neeko W yeteneğini kullandığı zaman baskınlara açık hale gelir. Bu yetenek ona bir süre görünmezlik tanır ve aynı zamanda hareket hızı kazandırır. Yeteneğin bekleme süresi oldukça yüksektir. Neeko W yeteneğini kullandığı zaman söz konusu aralığı çeşitli hamleler yapmak için kullanabilirsin. Bu senin için açık bir hedef durumundadır.

Neeko’nun W yeteneğinden gelen pasif özellik bir otomatik saldırı işlevi ve aynı zamanda hareket hızı kazandırır. Neeko bu imkanı hızlı hasar takasları için kullanacaktır. Özellikle oyunun erken evresindeki kule plakalarını alma konusunda avantajlı olacaktır. Otomatik saldırılarını güçlendirdiği zaman Neeko karşısında dikkatli olmalısın.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Neeko E > Q kombinasyonunu minyon birliklerinin üzerinde kullandığı zaman bu aralığı avantajlı bir şekilde değerlendirmeye çalışmalısın. Çünkü E yeteneğinin bekleme süresi oyunun başlangıcında oldukça yüksektir. Hasar takasına girişmek istiyorsan bunun gibi zamanları kollamaya çalışmalısın.

Minyon birliklerinin etrafında dururken dikkatli olmalısın. Çünkü Neeko Q yeteneğini kullanarak belirli bir alanı etki altında bırakmaya çalışacaktır. Minyon birlikleriyle çok fazla vakit geçirmek çok doğru değildir. Bunun yerine kendini güvenceye alacağın bir pozisyonda kalarak Neeko’ya karşılık vermeye çalışmak çok daha doğru bir fikirdir.

Neeko 6. seviye olduğu zaman hasar takaslarını sıklaştırmaya ve hatta gerektiğinde güçlü dalışlar yapmaya başlayacaktır. Bir başkasını klonladığı zaman özel yeteneğini kullanıp kullanmadığını fark edemezsin. Her deneyimli Neeko oyuncusu bu fırsatı değerlendirmeye çalışacaktır. Bu tür hamlelere karşı gözün açık olmalıdır.

Potansiyel

Neeko özellikle 2. seviye olduğunda ilk güç artışını yaşar. 2. seviye olur olmaz basit bir kombinasyonla seni etki altında bırakmaya çalışacaktır. Bu nedenle ondan önce 2. seviye olmaya çalışmalısın. Bunu yapamazsan koridor aşamasında çok dikkatli oynamaya çaba göstermelisin.

Neeko 6. seviyeye geldiği zaman R yeteneğini kullanarak bir hamle yapmaya çalışacaktır. Bunu yapabilmek için ilk önce E yeteneğini kullanma yoluna gidecektir. Alternatif olarak W yeteneğini kullanıp hareket hızını artırmaya çalışabilecektir. Neeko’nun bu tür hamlelerine karşı kesinlikle dikkatli olmalısın.

Neeko’nun rün seçimlerine dikkatli olmalısın. Çünkü ilk iki eşyasını tamamladığı zaman çok güçlü duruma gelir. Artık seni kovalaması ve yakalaması çok daha kolay olur. Bu durumda hasar takaslarını çok fazla uzatmaya çalışmamalısın. Hasar takaslarını uzatırsan bundan zararlı çıkan sen olursun.

Bu Neeko counter rehberi sayesinde Neeko karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Neeko için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Yorum Yap