Neeko Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Neeko nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Neeko build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Rakipleri aldatmayı bir üst seviyeye çıkarıp üstünlük kurun.

Bu rehber Neeko nasıl oynanır sorusuna, Neeko build, Neeko eşya ve Neeko rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon hedefleri hazırlıksız yakalama konusunda son derece güçlüdür. Sürekli rakipleri sinirlendirecek bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Neeko Sezon 9 Build

Bu sezon Neeko için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere büyü hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra ise yeteneklerin ile uyum gösterecek tercihler yapmalısın.

Neeko için eşya seçimleri konusunda yeteneklerine özgü eşyalara yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Neeko – Benzer Şampiyonlar
Graves Gangplank Fiddlesticks Teemo Nidalee

Neeko Rün (Rune)

Neeko için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Neeko için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak İlham ve ikinci rün yolu olarak Hakimiyet şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Buzul Takviyesi seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (İlham) Rün (Hakimiyet) Nitelik

Neeko Eşyalar (Item)

Neeko eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya

Neeko Yetenekler

Bu kısımda en iyi Neeko sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra E yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 3 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 2 > 8 > 10 > 12 > 13
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih rakibe zaman içerisinde hasar veren ve onun iyileştirme niteliklerini kısıtlayan Tutuştur büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Tutuştur

Neeko nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneği ve mücadele başlatma becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Neeko özellikle oyunun orta evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Binbir Surat

Mücadele dışında olduğunda dost şampiyonlardan birinin kılığına girer. Kılık değiştirdiğinde seçmiş olduğu şampiyonun tüm niteliklerine sahip bir kopya oluşturur. Bu yetenek doğru ellerde son derece güçlüdür. Çünkü rakibi aldatma konusunda çok fazla seçenek sunar.

Bu yeteneği kullanarak çok kolay baskınlar düzenleyebilir ve aynı zamanda baskınlardan uzak durabilirsiniz. Koridor aşamasında ilerideymiş gibi gözükerek rakiplerini kandırıp onları tuzağa dahi düşürebilirsiniz.

Bu yeteneğin çok fazla kullanım şekli vardır. Oyuncunun becerisi ile bağlantılı bir yetenektir. İmkanlar sınırsız olduğundan oyunun her aşamasında kullanılabilir. Bu şampiyonu oynaması keyifli ve zevkli yapan en önemli yetenektir.

Q – Tohum Tuzağı

Hedef bölgeye bir tohum bırakırsın. Tohum açılır ve alan hasarı verir. Rakip şampiyon etkilendiğinde, büyük bir canavarı veya minyon birliğini öldürdüğünde en fazla iki kez olmak üzere tekrar açılıp alan hasarı verir. Bu açıdan şampiyonun dürtme ve minyon temizleme yeteneğidir.

Bekleme süresi çok kısa olduğu için onu olabildiğince sık kullanabilirsin. Minyon temizlerken bu yetenekten güç alabilirsin. Eğer E yeteneğini rakibe tutturmayı başarabilirsen tohumun iki kez açılmasını sağlayarak çok iyi hasarlara ulaşabilirsin.

Doğru kullanıldığı zaman alanı hasarı ile takım savaşlarında çok etkili olmanı sağlayabilir. Bir arada olan rakip birliklere hasar verebilmek için bu yetenekten ekstra verim almaya çalışabilirsin. Özellikle kitle kontrol etkisi uygulanmış olan rakiplere karşı acımasız olmalısın.

W – Kandırıkçı

Bu yeteneğin pasif ve aktif olmak üzere iki özelliği vardır. Pasif özelliği her üç saldırıda bir ekstra hasar vermeni sağlar ve sana hareket hızı kazandırır. Aktif hali ise görünmez olmanı ve aynı zamanda hareket hızı kazanarak bir klon oluşturmanı sağlar. Klonu istediğin yere gönderirsin.

Pasif yeteneği özellikleri gereği çok güçlü bir hale gelebilir. Hareket hızı seviye atladıkça yükseldiği için çok daha kullanışlı olabilir. Pasif özelliğin her üç saldırıda bir etki gösterdiğini unutmamalısın. Bu konuda hedef ayırma söz konusu değildir.

Pasif yeteneğinin etkisi altındayken bu yeteneği kullanabilirsin. Bu durumda seçmiş olduğun dost şampiyonun bir klonunu oluşturmuş olursun. Onu rakiplerin üstüne göndererek kaynaklarını hatalı kullanmalarına neden olabilirsin.

E – Dolaşık Dikenler

Düz bir doğrultuda etki gösteren bir yetenektir. İsabet ettiği tüm hedeflere hasar verir ve onları bir süre çakılı bırakır. Eğer iki rakibe isabet etmişse çok daha güçlü hale gelir ve çakılı bırakma süresi artış gösterir. Ayıca isabet eden son şampiyon ekstra çakılı bırakılır.

Rakipleri yakalamak için kullanabileceğin en doğru yetenektir. Özellikle çakılı bırakma süresini uzatmayı başarabilirsen çok iyi bir iş çıkarabilirsiniz. Bu yeteneğin etki altında bırakabileceği maksimum birlik sınırı yoktur. Önüne çıkan her şeyi etkisiz bırakabilme şansına sahiptir.

Bu yeteneğin kitle kontrolünden kaçmak için rakibin yapacağı tek şey olabildiğince ondan uzak durmaktır. Bu her zaman mümkün olmaz ve özellikle koridor aşamasında rakibin çok zorlanabilir. Baskın düzenlemek istediğinde bu yetenekten daha iyisini bulamazsın.

R – Ruh Çiçeği

Şampiyon bir anda güç toplamaya başlar. Kısa bir beklemenin ardından havaya sıçrar, yakınındaki düşmanları yavaşlatır ve etki altında bıraktığı düşman miktarına bağlı olarak kalkan kazanır. Yere iniş yaptığında alandaki her şeye hasar verir ve rakipleri sersemletir.

Takım savaşlarında kullanılabilecek en güçlü yeteneklerden biridir. Taban hasarı çok yüksek olduğu için aynı zamanda kaçınılması gereken bir yetenektir. Onu takımında yer alan diğer şampiyonların yetenekleriyle bir araya getirebilirsen çok büyük bir avantaj elde edebilirsin.

Pasif yeteneğin işlemeye başladığı zaman oluşacak olan alan etkisi rakiplere görünür olmaz. Bu sayede kendini gizlemeyi başarabilirsin. Rakip seni havaya sıçradığında görür ve bu noktadan sonra karşı hamle yapabilmek oldukça zordur.

Karşı Seçimler

Bu şampiyon hedefe yakınlaşma konusunda sorun yaşar. Görünmezlik özelliği her şampiyondan kaçmasına yardımcı olmaz. Özellikle anlık hasarı çok yüksek olan ve aynı zamanda hareketli olabilen şampiyonlar karşısında güçsüzdür. Aşağıdaki şampiyonlara dikkat etmelisin:

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar yeteneklerini kullanma konusunda ona kolaylık sağlayabilen şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Sürekli rakipleri aldatan bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Neeko ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap