Nautilus Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

nautilus rehberi

Sezon 9 için en iyi Nautilus rehberi. Demir at, gelgitler oluştur, derin darbeler ve afallatan vuruşlarla titanın gazabını herkese göster.

Bu rehber Nautilus nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Nautilus hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Nautilus nasıl oynanır?

Nautilus için tercih edebileceğin build hakkında detaylı bilgiyi yeteneklerden sonra gelen build kısmından öğrenebilirsin. Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Nautilus ile oynarken takımın için olabildiğince hasar karşılamanı sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde tank eşyalarına yönelmen gerekir. Nautilus oynaması orta zorlukta olan şampiyonlar arasında yer alır. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Afallatan Vuruş

Anlaşılmaz bir pasif yetenek olabilir ve kimine göre hatalarla doludur. Normalde rakipleri sersemletme etkisi içerisine sokması gerekirken bazen bunu yapmaz. Öte yandan diğer yetenekleriyle olan uyumu sayesinde fazlasıyla kullanışlıdır.

Q – Demir At

Kullandığın kabiliyetli harekete geçirebilen işlevselliğe sahip olan bir diğer kalabalık kontrolü yeteneğidir. Demir attığın bir rakibi hem kendine doğru çekersin hem ona doğru gidersin.

Böylece pasif yeteneğini rahatlıkla harekete geçirebilirsin. Sadece rakiplere değil aynı zamanda duvarlara ve zemine de demir atabilirsin ama bunu yaptığın zaman oraya doğru gitmek zorunda kalırsın. Birisini yakalamak istiyorsan zemine nişan almak iyi bir fikir olabilir.

W – Titan’ın Gazabı

Bu yeteneği iyi okumak gerekir. Bu yetenek otomatik saldırı sıfırlayıcı özelliğe sahiptir ve hasar takasları sırasında fazlasıyla işe yarar. Bu yeteneği kullandıktan sonra zaman aşımına uğramadan otomatik saldırı gerçekleştirebilmen mümkündür.

Diğer taraftan sana bir kalkan hediye eder ve bu kalkan hasar aldığında büyü hasarı almak için patlamaya hazırdır. Bu yetenek sayesinde seçeceğin kabiliyetler vasıtasıyla hayatta kalma şansını yükseltebilirsin.

E – Gelgit

Alan hasarı veren ve minyon dalgası temizleme konusunda işini kolaylaştıran yeteneğindir. Bu yetenek özellikle koridor aşamasında son vuruş yapmak için fazlasıyla iyidir. Rakip seni sürekli rahatsız ederse bu yetenek sayesinde ulaşmanın zor olduğu hedefleri ortadan kaldırabilirsin.

Bu yeteneğin ciddi bir kalabalık kontrolü yeteneği olduğunu söylemek pekala mümkün değildir ama rakipleri yavaşlatabileceğini aklından çıkarmamalısın. Rakibe yanaşmak için demir atmak yerine öncelikle bu yeteneği kullanmayı düşünebilirsin.

R – Derin Darbe

Oyuna heyecan katan yeteneklerden birisidir. Kullanım süresi epey düşüktür ve rakip seni öldürmediği sürece bu yeteneğin etkisini atlatamaz.

Önüne çıkacak olan rakipleri havaya sıçratması ve sersemletme etkisine maruz bırakması ise bir diğer önemli yanıdır. Takım savaşlarında ön taraflarda yer alırken olabildiğince iyi zamanlamayla bu yeteneği kullanmaya çalışmalısın.

Nautilus Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Nautilus için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Nautilus Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Azim, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Artçı Şok olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini E-W-Q sırasına göre yükseltmelisin.

Nautilus Rün

Öğrenilmesi kolay bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Nautilus ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Yorum Yap