Nautilus Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Nautilus nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Nautilus build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Rakipleri yakalayın, yavaşlatın ve onların kabusu olun.

Bu rehber Nautilus nasıl oynanır sorusuna, Nautilus build, Nautilus eşya ve Nautilus rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon sahip olduğu yetenek kitinin sunduğu mücadele başlatma becerisiyle öne çıkar. Öğrenilmesi kolay bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Nautilus Sezon 9 Build

Bu sezon Nautilus için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere büyü hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra ise olabildiğince fazla hasarı karşılamanı sağlayan tercihler yapmalısın.

Nautilus için eşya seçimleri konusunda dayanıklılık sunan eşyalara yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Nautilus – Benzer Şampiyonlar
Alistar Malphite Sion Leona Rammus

Nautilus Rün (Rune)

Nautilus için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Nautilus için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Azim ve ikinci rün yolu olarak İlham şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Artçı Şok seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Azim) Rün (İlham) Nitelik

Nautilus Eşyalar (Item)

Nautilus eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya

Nautilus Yetenekler

Bu kısımda en iyi Nautilus sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak E yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra W yeteneğini ve Q yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 14 > 15 > 17 > 18

(W) 3 > 8 > 10 > 12 > 13

(E) 2 > 4 > 5 > 7 > 9
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih rakibin iyileştirme becerilerini azaltmanı ve ona zaman içerisinde hasar vermeni sağlayan Tutuştur büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Işınlan

Nautilus nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneği ve mücadele başlatma ve tank olabilme becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu işlevsel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Nautilus özellikle oyunun ilk ve son evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Afallatan Vuruş

Anlaşılmaz bir pasif yetenek olabilir ve kimine göre hatalarla doludur. Normalde rakipleri sersemletme etkisi içerisine sokması gerekirken bazen bunu yapmaz. Öte yandan diğer yetenekleriyle olan uyumu sayesinde fazlasıyla kullanışlıdır.

Q – Demir At

Kullandığın kabiliyetli harekete geçirebilen işlevselliğe sahip olan bir diğer kalabalık kontrolü yeteneğidir. Demir attığın bir rakibi hem kendine doğru çekersin hem ona doğru gidersin.

Böylece pasif yeteneğini rahatlıkla harekete geçirebilirsin. Sadece rakiplere değil aynı zamanda duvarlara ve zemine de demir atabilirsin ama bunu yaptığın zaman oraya doğru gitmek zorunda kalırsın. Birisini yakalamak istiyorsan zemine nişan almak iyi bir fikir olabilir.

W – Titan’ın Gazabı

Bu yeteneği iyi okumak gerekir. Bu yetenek otomatik saldırı sıfırlayıcı özelliğe sahiptir ve hasar takasları sırasında fazlasıyla işe yarar. Bu yeteneği kullandıktan sonra zaman aşımına uğramadan otomatik saldırı gerçekleştirebilmen mümkündür.

Diğer taraftan sana bir kalkan hediye eder ve bu kalkan hasar aldığında büyü hasarı almak için patlamaya hazırdır. Bu yetenek sayesinde seçeceğin kabiliyetler vasıtasıyla hayatta kalma şansını yükseltebilirsin.

E – Gelgit

Alan hasarı veren ve minyon dalgası temizleme konusunda işini kolaylaştıran yeteneğindir. Bu yetenek özellikle koridor aşamasında son vuruş yapmak için fazlasıyla iyidir. Rakip seni sürekli rahatsız ederse bu yetenek sayesinde ulaşmanın zor olduğu hedefleri ortadan kaldırabilirsin.

Bu yeteneğin ciddi bir kalabalık kontrolü yeteneği olduğunu söylemek pekala mümkün değildir ama rakipleri yavaşlatabileceğini aklından çıkarmamalısın. Rakibe yanaşmak için demir atmak yerine öncelikle bu yeteneği kullanmayı düşünebilirsin.

R – Derin Darbe

Oyuna heyecan katan yeteneklerden birisidir. Kullanım süresi epey düşüktür ve rakip seni öldürmediği sürece bu yeteneğin etkisini atlatamaz.

Önüne çıkacak olan rakipleri havaya sıçratması ve sersemletme etkisine maruz bırakması ise bir diğer önemli yanıdır. Takım savaşlarında ön taraflarda yer alırken olabildiğince iyi zamanlamayla bu yeteneği kullanmaya çalışmalısın.

Karşı Seçimler

Bu şampiyonlar sürekli rahatsız edici hasarlar verebilen şampiyonlardan oluşur. Bazıları koridor aşamasında sürdürülebilirlik açısından sorun yaşamanı sağlayacak kadar güçlüdür. Aşağıdaki şampiyonlara dikkat etmelisin:

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar daha çok yüksek hasar verebilen şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Öğrenilmesi kolay bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Nautilus ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap