Nasus CT » Nasus Counter

Nasus karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak üst koridor bölgesinde seçilen bu şampiyonu durdurmak için Nasus CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Nasus için güncel build arıyorsan Nasus build kısmına göz atabilirsin. Bu içerikte sadece Nasus CT konusunda bilgiler yer alır.

Nasus counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Nasus counter konusunda yardımcı olacaktır.

Nasus CT (Nasus Counter)

Nasus Counter / Nasus CT
Aatrox Volibear
Neeko Aatrox Illaoi Volibear Kled

Nasus oyunun erken evresinde oldukça güçsüz durumdadır. Bu nedenle söz konusu evreyi Q yeteneğiyle farm yaparak geçirir. Farm yapmaya çalışacağı zamanlarda onu rahatsız ederek dolum elde etmesine engel olmaya çalışmalısın. Özellikle topçu minyon birlikleri söz konusu olduğunda mutlaka onu engellemeyi denemelisin. Bu sayede etkinliğini azaltabilirsin.

Nasus’u kulesinin altına hapsetmek mantıklı değildir. Bunu yaparsan ona güvenli bir şekilde farm alanı sunmuş olursun. Bunun yerine koridoru dondurmaya çalışmalısın. Buna ek olarak onun koridoru ittirmesine izin vermelisin. Böylece onu baskınlara karşı açık hedef haline getirebilirsin. Nasus karşısında avantajı ele geçirmek istiyorsan izlemen gereken taktik budur.

Koridorda minyon dalgası varken onunla hasar takasına girmeye çalışmamalısın. Çünkü E yeteneğini kullanarak hasar açısından senden üstün olabilecektir. E yeteneğini kullandığı zaman etki alanından olabildiğince hızlı bir biçimde çıkmaya çalışmalısın. Aksi taktirde alacağın hasarla kısa süre içerisinde eriyip gidebilirsin.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Nasus takım savaşlarında son derece güçlüdür. Ancak bu gücünü gösterebilmesi için R yeteneğine ihtiyacı olacaktır. R yeteneği olmadığı sürece takım savaşlarında güçsüz olacaktır. R yeteneği bekleme süresinde olduğunda onu anlık hasar ile ortadan kaldırmaya çalışmalısın. Böylece taşıyıcı şampiyonlara ulaşmasına engel olabilirsin.

Nasus’un hareketlilik anlamında herhangi bir yeteneği yoktur. Onu rahatsız ederek ve ufak tefek vur kaç hamleleri yaparak üstünlük sağlamaya çalışabilirsin. Özellikle kitle kontrol etkilerine karşı son derece zayıf kaldığını bilmelisin. Elinde kitle kontrolü güçlü bir şampiyon varsa onu engellemek için çaba göstermelisin. Nasus taşıyıcı şampiyonlara ulaşmadan ortadan kaldırılmalıdır.

Takım savaşına girişmek gibi bir hedefin varsa Nasus’u koridorda tek başına bırakmamalısın. Tek başına kalmış olan bir Nasus kuleleri hızlı bir biçimde yıkabilir. Hatta fırsatını bulursa oyunu tek başına kazanma başarısını gösterebilir. Onun karşısına mutlaka bir veya iki şampiyon gönderip önce onu durdurmaya çalışmalısın.

Potansiyel

Nasus özellikle Parıltı eşyasını tamamladığı zaman büyük bir güç artışı yaşar. Bu eşyayı aldıktan sonra Nasus ile mücadele etmeye çalışmamalısın. Bunu yaparsan Nasus her türlü avantajlı çıkacak ve hemen hemen tüm hasar takaslarını kazanacaktır. 7. seviyeden sonra Nasus ile hasar takaslarına girerken ekstra dikkatli olman gerekir.

Nasus, Üçlü Kuvvet eşyasını bitirdikten sonra hiçbir koşulda onunla tek başına mücadele etmeye çalışmamalısın. Çünkü bire bir mücadelelerde avantajlı çıkacak taraf o olacaktır. Bu noktada ormancı takım arkadaşından destek almalısın. Ancak hamleleri yanlış yaparsanız ikinizi birden ortadan kaldırabileceğini unutmamalısınız.

Bu Nasus counter rehberi sayesinde Nasus karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Nasus için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Yorum Yap