Nami Counter (CT) rehberi

nami counter

Nami counter rehberi sayesinde Nami karşısında seçilebilecek en doğru şampiyonları bulabilirsin. Su hapsinden ve dalgalardan kaçma zamanı.

Nami karşısında oynamak için anlık hasar potansiyeli yüksek olan destek şampiyonlarını tercih etmen gerekir. Buna ek olarak, güçlü kitle kontrol etkisi yeteneğine sahip şampiyonlara yönelmeyi düşünebilirsin. Önemli olan koridor aşamasında ona nefes aldırmamaktır.

Not: Nami için güncel build arıyorsan Nami build kısmına göz atabilirsin. Buradaki sadece karşı seçim yani counter için bilgiler vardır.

Nami Counter (Karşı Seçim)

Nami için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) yapmayı düşünüyorsan öncelikle mevcut yamada onun karşısında güçlü bir konuma sahip şampiyonları değerlendirmelisin. Bu şampiyonlar mevcut yamada şu şekildedir:

 • Blitzcrank
 • Sona
 • Nautilus
 • Taric

İstatistiksel verileri bir kenara bırakıp mekanik durumlara göz atıldığında ise öne çıkan üç farklı şampiyon vardır. Bu şampiyonların her birisinin Nami karşısında çeşitli avantajları vardır. Yukarıda yer alan istatistiksel seçimlere güvenmiyorsan bunlara yönelebilirsin.

Pyke

Nami karşısında seçilebilecek en doğru şampiyonlardan biridir. Her ne kadar dayanıksız gözükse bile ekstra hareketlilik ile bu eksiğini kapatan bir şampiyondur. Hasar miktarının yüksek olması ve belirli bir mesafeden rakibi yakalayabilecek olması Nami için son derece korkutucudur.

Pyke için güncel bir build arıyorsan Pyke build kısmına göz atabilirsin.

Blitzcrank

Nami karşısında güçlü olmasının sebebi Nami’nin dayanıksız ve hareketsiz bir şampiyon olmasından kaynaklanır. Onu bir kez yakaladığı zaman işinin bitmesine neden olabilir. Bu şampiyonla oynarken Q yeteneğini boşa kullanmamaya özen göstermen şarttır.

Blitzcrank için güncel bir build arıyorsan Blitzcrank build kısmına göz atabilirsin.

Leona

Nami karşısında son derece etkilidir. Oldukça dayanıklı bir şampiyon olduğundan gerçekleştirmeye çalıştığın her hasar takasından başarılı bir şekilde sıyrılabilir. Yeteneklerini kullanarak yüksek hasar avantajından yararlanmaya çalışmalısın.

Leona için güncel bir build arıyorsan Leona build kısmına göz atabilirsin.

Nami Karşısında Ufak İpuçları

Nami karşısında iyi bir oyun çıkarmak istiyorsan onun yeteneklerini iyi bir biçimde kullanmasına engel olman gerekir. Yukarıdaki şampiyonlar bunu başarman için sana yardımcı olacaktır. Ancak buna ek olarak aşağıdaki ipuçlarını kullanabilirsin.

 • Nami gücünü can yenileme ve takım arkadaşını koruma becerilerinden alır. Bunu kötü kullanmasını sağlarsan başarılı olabilirsin.
 • Her ne kadar koruyucu bir rolde olsa bile çeşitli hamlelerle saldırı yapabilen bir şampiyon olduğundan dikkatli oynamalısın.
 • Kitle kontrol becerisi oldukça fazladır. Koridor aşamasında yakalanmamaya özen göstermen gerekir.
 • Yetenekleri ile basit saldırılarını ve takım arkadaşının basit saldırılarını güçlendirebilir. Hasar takasında hayatta kalman gerekir.
 • Nami oldukça dayanıksız bir şampiyondur. Dolayısıyla ekstra hasar uyguladığın sürece sorun yaşamazsın.
 • Hareketsiz bir şampiyon olduğu için rakibi yakalama becerisi yüksek olan şampiyonlara karşı etkisiz kalır.
 • Anlık hasar potansiyeli yüksek bir şampiyon seçerek koridor hakimiyetini ele geçirebilirsin.

Bu Nami counter rehberi sayesinde Nami karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Nami için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

You may also like...

Yorum Yap