Nami CT S9 » Nami Counter rehberi

nami counter

Nami CT rehberi sayesinde seçilebilecek en doğru şampiyonları ve eşleşmede kazanan olmak için gerekli taktikleri öğrenebilirsin.

Nami karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak destek rolünde seçilen bu şampiyonu durdurmak için Nami CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Not: Nami için güncel build arıyorsan Nami build kısmına göz atabilirsin. Burada sadece karşı seçim yani counter için bilgiler vardır.

Nami CT (Nami Counter)

Nami Counter / Nami CT
Pyke
Pyke Xerath Bard Zyra Fiddlesticks

Nami koridor aşamasında olabildiğince sana yaklaşmaya çalışacaktır. Göndermiş olduğu dalgaların senden sekmesini sağlayarak can yenileyecektir. Onun saldırı mesafesinde durmayarak bu stratejisini boşa çıkarabilirsin.

Nami dürtme hasarı aldığı zaman genelde Q yeteneğini kullanma eğilimindedir. Bu nedenle ona hasar verdikten sonra ileriye doğru adım atmayı düşünmemelisin. Bunu yaparsan baloncuğa yakalanıp tuzağa düşmüş olursun.

Nami ile hasar takasına gireceksen onun W yeteneğini boşa çıkartmayı düşünmelisin. Çünkü bu yetenek olmadığı zaman kendi canını doldurma konusunda pek avantaj elde edemeyecektir. Üstelik hasar potansiyelinin belirli bir kısmı ortadan kaybolacaktır.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Bir şekilde eşyalar yardımıyla rakibin sürekliliğini engellemeye çalışmalısın. Hasar takasları ve takım savaşı başlamadan önce Nami’yi ortadan kaldırman durumunda karşıdaki taşıyıcı şampiyonların hayatta kalma şansını azaltmış olursun.

Nami genellikle oyunun orta evresinde yani 20. dakika dolaylarında Baron gibi önemli noktalara totem bırakmaya çalışacaktır. Bunu yapmaya çalışacağı sırada ustaca bir baskın düzenleyerek oyunun kaderini değiştirmeyi başarabilirsin.

Potansiyel

Nami 6. seviye olduktan sonra öldürme ve baskın düzenleme konusunda muazzam bir potansiyel elde eder. Çünkü açılmış olan R yeteneği her türlü imkanın zorlanmasına neden olur. Koridorda agresif tavır içerisinde olursan bunun bedelini çok ağır ödemek zorunda kalırsın.

Nami 3. seviye olduğu zaman güç dengesini değiştirmeye başlar. Takım arkadaşının saldırılarını güçlendirebileceği için dikkatli olmalısın. Hasar takasında ona karşı durmak çok kolay değildir. Eğer bir şekilde başarıya ulaşmak istiyorsan onu ortadan kaldırmaya çalışman gerekir.

Bu Nami counter rehberi sayesinde Nami karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Nami için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap