Nami Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Nami nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Nami build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Rakipleri suya hapsedin ve onları vahşi dalgalarla sürükleyin.

Bu rehber Nami nasıl oynanır sorusuna, Nami build, Nami eşya ve Nami rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon her stratejiye kolayca uyum sağlayabilen bir şampiyondur. Yüksek işlevselliği olan bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Nami Sezon 9 Build

Bu sezon Nami için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere büyü hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra ise takım arkadaşını ayakta tutacak tercihler yapmalısın.

Nami için eşya seçimleri konusunda destek eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Nami – Benzer Şampiyonlar
Lulu Soraka Janna Sona Karma

Nami Rün (Rune)

Nami için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Nami için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Büyücülük ve ikinci rün yolu olarak İlham şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Aery’yi Çağır seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Büyücülük) Rün (İlham) Nitelik

Nami Eşyalar (Item)

Nami eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Nami Yetenekler

Bu kısımda en iyi Nami sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı W yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak W yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra E yeteneğini ve Q yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 3 > 14 > 15 > 17 > 18

(W) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(E) 2 > 8 > 10 > 12 > 13
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih rakibi alevlerle kaplayıp onun iyileştirme becerilerini azaltmanı sağlayan Tutuştur büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Tutuştur

Nami nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneği ve mücadele başlatma ile anlık hamlelerden geri kaçma becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu işlevsel hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Nami özellikle oyunun erken evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Vahşi Dalgalar

Bu pasif yetenek ile takım arkadaşlarının üzerinde bir yetenek kullandığın zaman onların hareket hızını yükseltmiş olursun. W ve E yeteneği normal seviyede hızlandırma kazandırırken R yeteneği iki kat hızlandırma kazandırır.

Q – Suya Hapis

Bu yetenek ile rakip alanda bir baloncuk oluşturmuş olursun. Baloncuktan etkilenen rakip birlikler havaya fırlatılır. Aynı zamanda etki alanında bulunan tüm rakip birlikler büyü hasarı alırlar.

W – Med Cezir

Bu yetenek iki farklı şekilde çalışan bir yetenektir. Takım arkadaşının üzerinde kullanırsan onun canını iyileştirmiş olursun. Rakip üzerinde kullandığın zaman ona büyü hasarı verirsin ve geri dönen dalga takım arkadaşının canını iyileştirebilir.

E – Dalga Çağıran’ın Hediyesi

Bu yeteneği kendi üzerinde veya takım arkadaşının üzerinde kullanabilirsin. Yetenek belirli süreliğine güçlendirme kazandırır. Güçlendirme kazanan birliğin bir sonraki saldırısı ekstra büyü hasarı verir ve hedef birlikleri yavaşlatabilir.

R – Gelgit Dalgası

Adından anlaşılabileceği gibi büyük bir dalga oluşturur ve yolunun üstünde olan tüm rakipleri hava fırlatıp onları yavaşlatır. Ek olarak büyü hasarı verir. Bu yeteneği çok farklı senaryolarda kullanabilirsin. Ancak özellikle başarılı baskın girişimlerinde fazlasıyla işine yarayacaktır.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar daha çok saniye başına hasar potansiyeli olan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Her stratejiye kolayca uyum sağlayan bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Nami ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap