Morgana Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

morgana nasıl oynanır

Morgana nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Morgana build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Hiç tereddüt etmeden rakiplerinizi çakılı bırakın.

Bu rehber Morgana nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Morgana hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Morgana nasıl oynanır?

Öncelikle Morgana için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Morgana ile oynarken daha fazla rakibi yakalamana yardımcı olacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde işlevsellik sunan eşyalara yönelmen gerekir. Morgana’nın oynaması kolay bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Ruh Sömürüsü

Büyük yaratıklara veya şampiyonlara verdiği hasarın bir kısmını can olarak kazandırır. Daha fazla hasar vermeye başladıkça bu yetenekten daha fazla verim alabilirsin. Destek oynayanların ise buna takılı kalmamalıdır.

Hedefin her zaman rakipleri kovalamak ve onları yakalamak olduğundan bu yeteneği ek destek olarak düşünebilirsin. Daha fazlasını yapmak istiyorsan diğer yetenekleri iyi bir kombinasyon içerisinde kullanıp bu yetenekten anlık olarak güç alabilirsin.

Q – Karanlık Esaret

Rakipleri çakılı bırakmanı sağlayan yetenektir. Eğer canı az veya dayanıksız bir şampiyonu yakalamayı başarırsan onun canını almaya yaklaşmış olursun. Özellikle takım savaşlarında bu yetenekle yakalamış olduğun her şampiyon ölüme göz kırpacaktır.

W – Zulüm Gölgesi

Hasar kısmını görmezden gelebileceğin bir yetenektir. Çünkü kimse hasar veren bir alanın içerisinde kalma taraftarı olmayacaktır. Özellikle Q yeteneğinle yakalamış olduğun rakiplerin üstünde kullanarak bu yeteneği işlevsel hale getirebilirsin.

E – Kara Kalkan

Takım arkadaşlarını kitle kontrol etkisinden uzak tutmanı sağlayacak yetenektir. Bu yeteneği özellikle takımın için önemli olan taşıyıcıların üzerinde kullanıp onların etkisiz bırakılmasına engel olman gerekir. Yeteneğin kullanımı gayet basit olsa bile iyi zamanlama her şeyden önemlidir.

R – Ruh Prangası

Çok güçlü bir mücadele başlatma yeteneğidir. Bu yetenek ile rakiplerini savaştan kaçmaya zorlayabilir ve kaçarlarken onları yere çakılı bırakabilirsin. Bu yeteneği kullanırken dikkatli olman gerekir çünkü öldüğün zaman hiçbir anlamı kalmayan bir yetenektir.

Bu yeteneği kullanırken etrafında yer alan rakiplere dikkat etmelisin. Yoğun hasar verebilecek olan rakiplere karşı hayatta kalman önceliğin olmalıdır. Ancak bu yetenek ile görünmez şampiyonları dahi etkileyebileceğini unutmamalısın.

Morgana Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Morgana için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Morgana Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Büyücülük, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Aery’yi Çağır olmalıdır. W yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Morgana Rün

Mücadeleden kaçmayan bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Morgana ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Yorum Yap